11 Ocak 2012, Çarşamba 12:45:32

ADNAN MENDERES'TEKİ 'BOMBA' ŞAKASINA HAPİS CEZASI...

İzmir 11. Asliye Ceza Mahkemesi, Adnan Menderes Havalimanı otoparkı görevlisine, "Şu an kalkan uçakta bomba var. İhbar yap" diyen 2 kişiyi hapis cezasına çarptırdı...
  • Adamları mahkeme serbest bırakmış. "Hükmün açıklanmasını geriye bırakmak" bu anlama geliyor. 5 yıl içinde başka suç işlemezlerse bu cezayı çekmeyecekler. Yani, eşeği çayıra salmışlar yine, sanki eşek eşekliğinden vazgeçermiş gibi. "Başka suç işlerse" dediğimiz olay, aynı türden suçları içeriyor realitede. Yani, aşırı süratten yaptığı trafik kazası veya hırsızlık suç olarak ele alındığında; sanık avukatı itiraz ediyor ve mahkeme itirazı kabul ediliyor. BUDUR' Çeksinler cezalarını falan yazmayın , yok öyle birşey.
  • Bu kadar nazik bir konuda, ulkenin ve dunyanin bu kadar terorle mucadele ettigi bir zamanda boyle esekce bir saka, boyle bir ceza hak etmis. Akillari baslarina gelmistir umarim.
  • bi daha Temel fıkrasını bile zor anlatır bu arkadaşlar psikilojik olarak :)
İzmir Adnan Mendres Havalimanı’nda bir yakınını uğurlamak üzere gelen iki kişinin otopark görevlisi ile yaptıkları sohbet başlarına dert açtı.
 
Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan bir yakınını uğurlayan Serdar Arslan ve Öztekin Tutar’ın havalimanı otoparkındaki gişe görevlisine bir özel havayolu şirketinin Berlin’e hareket eden uçağını kast ederek, "Bomba ihbarı yapsam polis buraya ne kadar zamanda gelir? Şu an kalkan uçakta bomba var, ihbar yap" şeklinde yaptıkları şaka, İzmir 11. Asliye Ceza Mahkemesince hapis cezasına çarptırılmalarına neden oldu.
 
Olayın dava aşamasına gelişi, otopark görevlisinin, Serdar Arslan ve Öztekin Tutar ile aralarında geçen konuşmayı ve bindikleri aracın plakasını amirlerine bildirmesiyle başladı.
 
Aynı zamanda ilgililer konuşmalarda adı geçen özel havayolu şirketinin Berlin’e hareket eden uçağıyla da temasa geçerek, uçağın Viyana’ya acil iniş yapması sağlandı ve uçakta yapılan aramada ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı.
 
Olayla ilgili, İzmir 11. Asliye Ceza Mahkemesinde Serdar Arslan ve Öztekin Tutar hakkında, "Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, suç uydurma" suçlarından TCK’nın 213/1 ve 271/1 maddeleri uyarınca cezalandırılmaları amacıyla kamu davası açıldı.
 
Geçtiğimiz günlerde davayı sonuçlandıran mahkeme, sanıkları önce 2’şer yıl 1’er ay hapis cezasına çarptırdı.
 
Mahkeme, bu cezayı sanıkların kişiliklerini dikkate alarak 6’da bir oranında indirim uygulayarak, 20’şer ay 25’er gün olarak hükmetti. Ayrıca hükmün açıklanmasını geriye bırakılmasına hükmeden mahkeme, sanıkların 5 yıl süreyle denetime tabi tutulmalarına ve bu süre içinde kasten yeni bir suç işlemedikleri takdirde dosyanın yeniden ele alınmasına ve yargılama giderlerinin sanıklardan alınmasına karar verdi.
ADNAN MENDERES'TEKİ 'BOMBA' ŞAKASINA HAPİS CEZASI...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
Adamları mahkeme serbest bırakmış. "Hükmün açıklanmasını geriye bırakmak" bu anlama geliyor. 5 yıl içinde başka suç işlemezlerse bu cezayı çekmeyecekler. Yani, eşeği çayıra salmışlar yine, sanki eşek eşekliğinden vazgeçermiş gibi. "Başka suç işlerse" dediğimiz olay, aynı türden suçları içeriyor realitede. Yani, aşırı süratten yaptığı trafik kazası veya hırsızlık suç olarak ele alındığında; sanık avukatı itiraz ediyor ve mahkeme itirazı kabul ediliyor. BUDUR' Çeksinler cezalarını falan yazmayın , yok öyle birşey.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu kadar nazik bir konuda, ulkenin ve dunyanin bu kadar terorle mucadele ettigi bir zamanda boyle esekce bir saka, boyle bir ceza hak etmis. Akillari baslarina gelmistir umarim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bi daha Temel fıkrasını bile zor anlatır bu arkadaşlar psikilojik olarak :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000