01 Temmuz 2015, Çarşamba 12:01:05

Adnan Menderes'te o uygulama başladı

Adnan Menderes Havalimanı'ndaki ilk güvenlik noktaları bugün itibariyle resmen kaldırıldı.
  • Çalışan ve yolcu güvenliğini tehlikeye atan bir uyguluma olmuştur.Örneğin 02 temmuz gecesi gaziemirde havalimanına yakın bir yerdir. polisler 14 kilo patlayıcı yakalamıştır......
  • En büyük olumsuzluklar özellikle AHL de hacı döneminde yaşanır. Normal yolcular rezil olacak
  • Evet tamam herseyiyle iyi guzel kulaga hoş geliyor ancak siz bunu birde Atatürk Havalimanında deneyinde gorun bakalım neler oluyor. Suanki durumunda bile 2 3 gunde bir kavga cıkan personelin uzerine yuruyen magandalar varken, birde kontrolsüz iceri girip uzerindeki bıcakla silahla artık her ne geliyorsa aklınıza personele saldıracaklar sonra kacacaklar. Ama bu seferde dersinizki kameralar var yakalanır. Kardesim ben bıcagı yedikten sonra yakalansa ne olur. Bu sözümü not edin bi yere oradan ölü bile cıkar.. Ne diyim herkes hakkında hayırlısı olsun..
  • Tam olarak kaldırılması mümkün degil. rutin rasgele aramalar olacak. ahlde güvenlik görevlisiyim. buda şöyle bir soruna yol açacak. onu aramıyorsun beni neden arıyorsun. bu kadar insanın içinde bula bula benimi buldun ? acelem var ucagım kaçıyor ( Klasik bir yalan ) =) Hatta bir arkadaşa bakıp çıkıcam diyen bile var :)

Pilot meydan olarak İzmir Adnan Menderes'in seçilmesiyle başlatılan uygulamada bugün itibariyle ilk güvenlik noktaları kaldırıldı.

İç hatlarda başlatılan uygulamaya göre, geliş ve gidiş katındaki 2 kez arama uygulaması artık tarihe karıştı. Yolcular terminale girişte bugün itibariyle artık aranmayacak. Kontuarlara kadar olan bölgede arama yapılmazken, yolcular sadece uçağa geçmeden önce bir kez aramadan geçecek.

Söz konusu uygulama, belli zaman aralıklarıyla Türkiye'deki bir çok meydanda hayata geçirilecek.

Adnan Menderes'te o uygulama başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Tehilke kapıda ~ 3 yıl önce
Çalışan ve yolcu güvenliğini tehlikeye atan bir uyguluma olmuştur.Örneğin 02 temmuz gecesi gaziemirde havalimanına yakın bir yerdir. polisler 14 kilo patlayıcı yakalamıştır......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tehlike ~ 3 yıl önce
En büyük olumsuzluklar özellikle AHL de hacı döneminde yaşanır. Normal yolcular rezil olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ya tutarsa.. ~ 3 yıl önce
Evet tamam herseyiyle iyi guzel kulaga hoş geliyor ancak siz bunu birde Atatürk Havalimanında deneyinde gorun bakalım neler oluyor. Suanki durumunda bile 2 3 gunde bir kavga cıkan personelin uzerine yuruyen magandalar varken, birde kontrolsüz iceri girip uzerindeki bıcakla silahla artık her ne geliyorsa aklınıza personele saldıracaklar sonra kacacaklar. Ama bu seferde dersinizki kameralar var yakalanır. Kardesim ben bıcagı yedikten sonra yakalansa ne olur. Bu sözümü not edin bi yere oradan ölü bile cıkar.. Ne diyim herkes hakkında hayırlısı olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahl Güv. ~ 3 yıl önce
Tam olarak kaldırılması mümkün degil. rutin rasgele aramalar olacak. ahlde güvenlik görevlisiyim. buda şöyle bir soruna yol açacak. onu aramıyorsun beni neden arıyorsun. bu kadar insanın içinde bula bula benimi buldun ? acelem var ucagım kaçıyor ( Klasik bir yalan ) =) Hatta bir arkadaşa bakıp çıkıcam diyen bile var :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000