07 Mayıs 2016, Cumartesi 15:57:50

British Airways İzmir-Londra uçuşlarına başladı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İngiltere merkezli havayolu şirketi British Airways tarafından Londra Heathrow Havalimanı’ndan düzenlenen uçuşlara ev sahipliği yapmaya başladı.
  • British , Lufthansa gördü İzmir potansiyelini THY göremedi !!! siyasi sonuçlara göre yönetiliyor THY yazık
  • Biz izmirde uçağa çiğdem diyoz.
  • Dikkatinizi çekerim: Başlatılan bu LHR-ADB seferi tarifeli sefer değildir. BA'in bir tur şirketiyle yaptığı anlaşma gereği, haftada birgün (Cumartesi) İngiltere'den Türkiye'ye gelecek turistler için organize edilen bir seferdir. Zaten saatleri de ona göre ayarlanmış. BA Sitesine girerseniz bu seferi bulamazsınız. Duyumlarıma göre BA, bu yaz LHR'den değil ama LGW'den (Gatwick) LGG-Dalaman ve LGW-Bodrum tarifeli seferleri koyacak imiş (haftada birkaç frekans).
  • pasta 10 numara olmuş.

TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Londra Heathrow Havalimanı arasında İngiltere merkezli havayolu şirketi British Airways’in düzenlediği karşılıklı direkt uçuşlar başladı.

British Airways’in Londra Heathrow’dan 7 Mayıs Cumartesi günü saat 13:45’te Airbus A320 ile Adnan Menderes’e ilk uçuşuyla gelen 166 yolcusu ve uçuş ekibi çiçeklerle karşılandı. TAV Ege ve British Airways yetkilileriyle birlikte kutlama kokteyline katıldılar.

TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı “Adnan Menderes Havalimanı, ülkenin en önemli turizm ve ticaret kentlerinden olan İzmir’in dışarıya açılan kapısı. Havalimanımızdan yurt içi ve yurt dışında direkt uçuş sayısının artırılması için yoğun şekilde tanıtım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda, beş yıl aradan sonra yeniden uçuş ağımıza katılan British Airways’in Londra Heathrow uçuşlarına başlamasından mutluluk duyuyoruz” dedi.

British Airways, 7 Mayıs-29 Ekim 2016 tarihleri arasında Londra Heathrow’dan Cumartesi günleri karşılıklı direkt uçuşlar düzenleyecek.

Adnan Menderes Havalimanı iç ve dış hatlarda toplam 50 havayolu şirketiyle 28 ülkede 92 destinasyona uçuş gerçekleşiyor. Havalimanı 2015 yılında 12,1 milyon yolcuya hizmet sunarken yaklaşık 80 bin uçuşa ev sahipliği yaptı.

British Airways İzmir-Londra uçuşlarına başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

THY ~ 2 yıl önce
British , Lufthansa gördü İzmir potansiyelini THY göremedi !!! siyasi sonuçlara göre yönetiliyor THY yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biliyor musunuz.. ~ 2 yıl önce
Biz izmirde uçağa çiğdem diyoz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mafaky ~ 2 yıl önce
Dikkatinizi çekerim: Başlatılan bu LHR-ADB seferi tarifeli sefer değildir. BA'in bir tur şirketiyle yaptığı anlaşma gereği, haftada birgün (Cumartesi) İngiltere'den Türkiye'ye gelecek turistler için organize edilen bir seferdir. Zaten saatleri de ona göre ayarlanmış. BA Sitesine girerseniz bu seferi bulamazsınız. Duyumlarıma göre BA, bu yaz LHR'den değil ama LGW'den (Gatwick) LGG-Dalaman ve LGW-Bodrum tarifeli seferleri koyacak imiş (haftada birkaç frekans).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ibrahim bilen ~ 2 yıl önce
bilgi yoksunusun arkadaşım 2015 mayıs itibarı ile ba gatwickten izmir,bodrum,dalaman ve antalya uçuşlarına başlamıştı zaten
nrc ~ 2 yıl önce
pasta 10 numara olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000