28 Haziran 2015, Pazar 11:37:38

Adnan Menderes'te ilk güvenlik kaldırılıyor

İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre TAV’ın işlettiği, Türkiye’nin en büyük iç hatlar terminali, Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde 1 Temmuz’dan itibaren ilk güvenlik kontrol noktaları kaldırılacak.
  • Darısı tüm havaalanlarının başına. Çağdışı zaman kaybı yaşanmayacak artık.
  • Fazla bagaj getirince bile kavgaya tutusan yolcuyu simdi x-ray siz aliyoruz eyvallah overbook durumunda, ucak kacirinca iki mermi sıkar, bıcağı takar rahatlarlar artik.. gecikme ve sefer iptallerini saymıyorum bile, guzel uygulama tebrik ediyorum.
  • Eşini, kızını, oğlunun orada çalıştığını düşün, sana kızıp silah, demir sopayla ona saldırabileceğini düşün. O zaman bir değil on tane x-ray den geçsin istersin. Yolcu bakış açısıyla ben de istemem ama bu güvenlik Şekli henüz Türkiye için uygun değil. Yurtdışında polis çağırdığında bak bakalım sorun çıkaranı ne hale sokuyorlar. Burada tık yok. Buradan okuyacağız kavga haberlerini, birine birşey olursa (ki inşallah olmaz) umarım vicdanınızla yüzleşirsiniz. Bunun yerine güvenlik işini daha Eğitimli, profesyonel insanlara böyle önemli noktalarda görev verirsin, personel sayısını arttırırsın olur biter. Almanya'da ayakkabısını çıkarttıran güvenlik görevlisinin neredeyse elini öpecek insan burada aynısı istenince mangalda kül bırakmıyor, olay çıkartıyor. Önce kendini düzelt sonra karşındakini uyar.
  • Cip te zaten yoktu ki

İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre TAV’ın işlettiği, Türkiye’nin en büyük iç hatlar terminali, Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde 1 Temmuz’dan itibaren ilk güvenlik kontrol noktaları kaldırılacak.

Uygulamanın diğer havalimanlarına örnek olacağı belirtilen açıklamada şu bilgiler verildi,

"Modern hatları, iç bahçe ve havuzları ile hem fonksiyonel hem de estetik açıdan Türkiye’nin en büyük iç hatlar terminali olan Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde, terminal giriş ilk güvenlik kontrol noktalarının kaldırılmasıyla yolcu ve yolcu yakınlarına daha güvenli bir ortamda daha modern hizmet sunumu hedeflenecektir. 2014 yılında 11 milyon yolcuya ev sahipliği yapan Adnan Menderes Havalimanından, (7) havayolu ile yurt içi 20 noktaya, 58 havayolu ile 28 ülkede yurtdışı 75 noktaya sefer düzenlenmektedir. Ülkemizde ilk defa Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde pilot olarak uygulanacak yeni güvenlik uygulamaları ile yolcular tek bir kontrol noktasında aranacak."

Yeni uygulama ile yolcular uçağa binmeden iki kez güvenlik noktasından geçmek zorunda kalmayacak.

Adnan Menderes'te ilk güvenlik kaldırılıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
Darısı tüm havaalanlarının başına. Çağdışı zaman kaybı yaşanmayacak artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Androkli ~ 3 yıl önce
Fazla bagaj getirince bile kavgaya tutusan yolcuyu simdi x-ray siz aliyoruz eyvallah overbook durumunda, ucak kacirinca iki mermi sıkar, bıcağı takar rahatlarlar artik.. gecikme ve sefer iptallerini saymıyorum bile, guzel uygulama tebrik ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolculara Zulüm e ~ 3 yıl önce
Eşini, kızını, oğlunun orada çalıştığını düşün, sana kızıp silah, demir sopayla ona saldırabileceğini düşün. O zaman bir değil on tane x-ray den geçsin istersin. Yolcu bakış açısıyla ben de istemem ama bu güvenlik Şekli henüz Türkiye için uygun değil. Yurtdışında polis çağırdığında bak bakalım sorun çıkaranı ne hale sokuyorlar. Burada tık yok. Buradan okuyacağız kavga haberlerini, birine birşey olursa (ki inşallah olmaz) umarım vicdanınızla yüzleşirsiniz. Bunun yerine güvenlik işini daha Eğitimli, profesyonel insanlara böyle önemli noktalarda görev verirsin, personel sayısını arttırırsın olur biter. Almanya'da ayakkabısını çıkarttıran güvenlik görevlisinin neredeyse elini öpecek insan burada aynısı istenince mangalda kül bırakmıyor, olay çıkartıyor. Önce kendini düzelt sonra karşındakini uyar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Cip te zaten yoktu ki

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000