09 Ocak 2023, Pazartesi
Serdar BAŞAĞAOĞLU
Serdar BAŞAĞAOĞLU [email protected]
  • 9 yılı dolmuş kabin memurlarına halen amirlik kadrosu gelmemiştir. Amirlik alımlarında değişikliğe gidileceği ve 5 senesi dolanlarada öncelik verileceği söyleniyor. Kırgın ve üzgünüm bu karara. Yıllarımızı verdik ve halen yükselemiyoruz. Bizden 4-5 sene sonra başlayanların şu an amir olabilme durumu bizlerde şok etkisi yaratmıştır.
  • Değerli Serdar Bey, Yazılarınızı büyük bir beğeni ile okuyorum, yapıcı eleştirileriniz için de teşekkürler ancak Ahmet Bolat hakkında yazdıklarınıza katılmıyorum. Şu anda personelde inanılmaz bir motivasyonsuzluk var. Torpil hiç bu kadar aleni ve moral bozucu olmamıştı. Sürekli yeni kadrolar ihdas edilip torpilli yeni yetmeler mudur yapılıyor. İnsanların üzerinde çok büyük mobbing var. Hersey linkedin den paylaşıldığı gibi değil Serdar Bey.
  • Yunanliya Atina ya ucuza, Turklere Izmir e, Dalaman a ve diger Turkiye sehirlerine pahali bilet satan. Turklere kazik atan bir sirkettir. San Francisco- Atina ucuz bilet. San Francisco- Dalaman pahali bilet. Haram olsun thy. Turklere kazik atmaya devam. Haram zikkim olsun. Thy.
  • Bence Thy dunyanin en iyi havayollari, yemek, servis, ucus guvenligi,emniyeti entertainment, guler yuzlu cana yakin memurlari, guzel destinasyonlari, ter temiz yeni ucaklari herseyi cok kaliteli, diger havayollara gore cok ust seviyede! Tercihim hep Thy.
  • Çalışan memnuniyeti = Yolcu Memnuniyeti
  • Çok güzel seredar bey bakış açınızla eleştiri dozunuzla verdiğiniz destekle Sb Bolat akademik kişikliğiyle pozitif yaklaşımla sergilediği davranış biçimi doğru olabilir ancak THY’de kurumsal kimliği yanında kişilerin aidiyet duygusu geliştirecek doğru liderlik sergileyen bir anlayış gösterip bunu yerleştirmeye çalışma yapmaları gerektiğini hatırlatmak istiyorum önemli bir konu bunu Sn Ç Özbey iyi hatırlar korku ve baskı yerine her çalşan ve emeğine saygı göstermek duygusunu geliştirici önlemler seminer ve birlikte çalışmalar düzenleyip her çalışanın işini diğerlerinin anlamaya çalışmalılar böyle küçük adımlarla kurumsal iletişim ve kültürü aşılanır insan tayin edip makam mevki vermekle olmuyor bu işler önceden ben thyliyim diyen Güleryüzle destek veren anlayışla birlikte çalışma ortamının kurulması gerektiğini düşünüyorum bunu yurt dışında eğitim alırken havayolu şirketi çalışanı sendikalımısınız soruma hayır şirketim benim için en iyisini yapmakta ve düşünüyor onun için ben bu şirketin elemanı olarak çalışıyorum arkadaşlarla birlikte çalışmaktan gurur duyuyorum demişti bu anımı anlatmak istedim teşekkür ederim korunsal kültürün yerleşmesi içten ve dıştan gelecek oynamalara Karşı şirketin savunma gücünü gösterir bunu Çetin bey yöntemidir iken bir görüşmemizde benim ve birlikte çalıştığım müdürlüğünü yaptığım kademeye ve arkadaşlarıma yakın desteğini alarak göreve devam ettim bana kendi başkanına söyle demedi birlikte ele verdik işlerimizi yaptık ben o tarihlerde genel md sn Yusuf Bolayır’lı beyden de onay ve destek aldım ve kurumsal kimliği gelişme bir şeyleri tüm çalışanlara anlatmak istedim istedim projeler geliştirdim herkese aynı dili konuşan birliğiyle çalışmayı aşıladık teşekkür ederim
  • Kokpit yorgun , uykusuz !!!!
  • THY nin bu biriminde çalışanlar tam bir ...... ordusu... dilediğiniz gibi doldurunuz..
  • Olabilecek en kötü şekilde yönetiliyor. Dünya kadar vasıfsız iş bilmez vasat torpilli besliyor şirket.
  • Kurum,cemaat yuvasına dönüşmüş partizan bir kimlikle yönetiliyor,bu liyakatsiz atamalar,saçma sapan teftisler, zararına uculan hatlar seçim sonrası araştırılacak,herkesin dosyası hazır o zaman görürüm bu çakma mucolari..

MÜŞTERİ

Milli bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Türk Hava Yolları geçtiğimiz gün açıkladığı rakamlarla başarısını sayılarla da gösterdi. Yakın bir zamanda 400 uçaklık dev bir filoyu işletecek şirketi tebrik etmemek haksızlık olur.

Prof.Dr. Ahmet Bolat’ın göreve geldiği ilk günden beri sorunları akademisyen kişilerin en önemli özelliği olan analitik çözüm kabiliyeti ile çözeceğine inandığımı hep yazdım. Ve bu görüşümü hala sürdürürken, kendisinin elinde de sihirli bir değneğin olmadığının farkındayım. Her şey zamanla…

THY muazzam büyük bir şirket. Ancak bu büyüklükte, arada huzursuzluk çıkartanlar ve işini layığı ile yapmayanlar da elbette mevcut. Genel olarak yazıma gelen yorumlarda kabini fazlasıyla eleştirdiğim yazılır. Ancak bilinmeyen nokta, ekipler hakkında olumlu görüşlerimi en tepeden başlayarak ilgili birimlere gerek ikili ilişkilerim ve gerekse geri bildirimle iletmemdir. İşini o kadar iyi yapanlar var ki…. Siz zannetmeyin ki sözlerim onlara…

Geri bildirim de demişken…

Türk Hava Yolları CEO’su Bilal Ekşi’nin sık sık sosyal medya hesabından duyurusunu yaptığı yeni arayüzleri ne yazık ki sağlıklı çalışmıyor. Geçtiğimiz günlerde yaşadığım bir olayda uçuş iptali neticesinde bilette tarih değişikliği yapmak istedim sistem izin vermedi. Geri bildirimde bulunmak istedim. Ancak yine başarılı olamadım. Ekranda çıkan hata mesajına göre çağrı merkezi ile irtibata geçmem istendi. Çağrı merkeziyle irtibata geçtiğimde işlemleri internet üzerinden yapmam gerektiği söylendi. Giriş yapamadığımı belirtmeme rağmen beni uygulamaya yönlendirdiler iyi mi? Giriş yapılamayan bir yere neden yönlendirilir ?

Hala işlemimi gerçekleştiremediğim gibi 2 gündür sistemin düzelip düzelmediğini kontrol edip duruyorum. Kimsenin basit bir işlem için bu kadar zaman harcamak isteyeceğini düşünmüyorum.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Yolcu geri bildirimlerini kimler değerlendiriyor bilemiyorum ama olumsuz bir şey yazdığınız anda direkt savunma makamı misalinin hazırladığı bir cevap çıkıveriyor karşınıza. Geçtiğimiz haftalarda bir THY kaptanının bile çileden çıkaran bu birimin sanıyorum biraz daha dikkatli olması gerekiyor. Neyi nasıl araştırdıkları, söylemleri ve verileri nasıl etkisizleştirmeye çalıştıklarına bizzat şahit oldum. Hatta hiç suçu yokken yolcuları bile suçlu buldukları oluyor. Dünyanın en çok noktasına uçan havayolu ünvanının yanına “Dünyanın, yolcusuna en çok değer veren havayolu” nu da ekleseler iyi olmaz mı?

Yolcular daha sonra haklarını çeşitli şekillerde aramaya kalkıyor. Davalar, sosyal medya hesapları üzerinden erişimler, gazetecilerle temaslar vs. Alın size en yeni örnek.

Boşu boşuna bu türlü haberlerle şirketin marka değerini düşürmeye ne gerek var?

Serdar BAŞAĞAOĞLU

MÜŞTERİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Umutsuz ~ 3 ay önce
9 yılı dolmuş kabin memurlarına halen amirlik kadrosu gelmemiştir. Amirlik alımlarında değişikliğe gidileceği ve 5 senesi dolanlarada öncelik verileceği söyleniyor. Kırgın ve üzgünüm bu karara. Yıllarımızı verdik ve halen yükselemiyoruz. Bizden 4-5 sene sonra başlayanların şu an amir olabilme durumu bizlerde şok etkisi yaratmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Demet ~ 3 ay önce
Değerli Serdar Bey, Yazılarınızı büyük bir beğeni ile okuyorum, yapıcı eleştirileriniz için de teşekkürler ancak Ahmet Bolat hakkında yazdıklarınıza katılmıyorum. Şu anda personelde inanılmaz bir motivasyonsuzluk var. Torpil hiç bu kadar aleni ve moral bozucu olmamıştı. Sürekli yeni kadrolar ihdas edilip torpilli yeni yetmeler mudur yapılıyor. İnsanların üzerinde çok büyük mobbing var. Hersey linkedin den paylaşıldığı gibi değil Serdar Bey.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy Turklere Kazik atan bir sirkettir. ~ 3 ay önce
Yunanliya Atina ya ucuza, Turklere Izmir e, Dalaman a ve diger Turkiye sehirlerine pahali bilet satan. Turklere kazik atan bir sirkettir. San Francisco- Atina ucuz bilet. San Francisco- Dalaman pahali bilet. Haram olsun thy. Turklere kazik atmaya devam. Haram zikkim olsun. Thy.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Grb ~ 3 ay önce
Bence Thy dunyanin en iyi havayollari, yemek, servis, ucus guvenligi,emniyeti entertainment, guler yuzlu cana yakin memurlari, guzel destinasyonlari, ter temiz yeni ucaklari herseyi cok kaliteli, diger havayollara gore cok ust seviyede! Tercihim hep Thy.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel ~ 3 ay önce
Çalışan memnuniyeti = Yolcu Memnuniyeti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski THYli ~ 3 ay önce
Çok güzel seredar bey bakış açınızla eleştiri dozunuzla verdiğiniz destekle Sb Bolat akademik kişikliğiyle pozitif yaklaşımla sergilediği davranış biçimi doğru olabilir ancak THY’de kurumsal kimliği yanında kişilerin aidiyet duygusu geliştirecek doğru liderlik sergileyen bir anlayış gösterip bunu yerleştirmeye çalışma yapmaları gerektiğini hatırlatmak istiyorum önemli bir konu bunu Sn Ç Özbey iyi hatırlar korku ve baskı yerine her çalşan ve emeğine saygı göstermek duygusunu geliştirici önlemler seminer ve birlikte çalışmalar düzenleyip her çalışanın işini diğerlerinin anlamaya çalışmalılar böyle küçük adımlarla kurumsal iletişim ve kültürü aşılanır insan tayin edip makam mevki vermekle olmuyor bu işler önceden ben thyliyim diyen Güleryüzle destek veren anlayışla birlikte çalışma ortamının kurulması gerektiğini düşünüyorum bunu yurt dışında eğitim alırken havayolu şirketi çalışanı sendikalımısınız soruma hayır şirketim benim için en iyisini yapmakta ve düşünüyor onun için ben bu şirketin elemanı olarak çalışıyorum arkadaşlarla birlikte çalışmaktan gurur duyuyorum demişti bu anımı anlatmak istedim teşekkür ederim korunsal kültürün yerleşmesi içten ve dıştan gelecek oynamalara Karşı şirketin savunma gücünü gösterir bunu Çetin bey yöntemidir iken bir görüşmemizde benim ve birlikte çalıştığım müdürlüğünü yaptığım kademeye ve arkadaşlarıma yakın desteğini alarak göreve devam ettim bana kendi başkanına söyle demedi birlikte ele verdik işlerimizi yaptık ben o tarihlerde genel md sn Yusuf Bolayır’lı beyden de onay ve destek aldım ve kurumsal kimliği gelişme bir şeyleri tüm çalışanlara anlatmak istedim istedim projeler geliştirdim herkese aynı dili konuşan birliğiyle çalışmayı aşıladık teşekkür ederim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorgunluk ~ 3 ay önce
Kokpit yorgun , uykusuz !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çare ~ 3 ay önce
Uçmaktan ( aşırı çok ve yorgun ) Sağlığımı kaybediyordum, istifa edip yurtdışına gittim, yeniden doğdum.
..... ordusu ~ 3 ay önce
THY nin bu biriminde çalışanlar tam bir ...... ordusu... dilediğiniz gibi doldurunuz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
torpil hava yolları ~ 3 ay önce
Olabilecek en kötü şekilde yönetiliyor. Dünya kadar vasıfsız iş bilmez vasat torpilli besliyor şirket.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ettiler.. ~ 3 ay önce
Kurum,cemaat yuvasına dönüşmüş partizan bir kimlikle yönetiliyor,bu liyakatsiz atamalar,saçma sapan teftisler, zararına uculan hatlar seçim sonrası araştırılacak,herkesin dosyası hazır o zaman görürüm bu çakma mucolari..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 3 ay önce
İstedikleri gibi at koşturuyorlar.
Sana yazık etmişler ~ 3 ay önce
Artık adamı olan işini görüyor.
Zam yok zam ~ 3 ay önce
Hakkettiğimiz zammı verin! Pazar mesaileri. Yol paraları. Ben araba almak zorunda değilim bana 6 litre benzin parası veriyorsun. Taksi parası vereceksin!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000