25 Kasım 2021, Perşembe
Serdar BAŞAĞAOĞLU
Serdar BAŞAĞAOĞLU sbasagaoglu@airporthaber.com
 • Apple in marka değeri bu şirketi 100 e katlar, ve ben Apple'ın hiç böyle sponsorluklar verdiğini görmedim. Marka değeri sağa sola para saçmalama olmaz. Liyakatli insanları çalıştırmakla artar. cahiller ordusu gibisiniz.
 • Ben bankamatik pilotuyum ucmadan para aliorm. Saka saka ayda 50 bacak ucuyorum :)
 • Bu durumfa belki turkısh kargo baeye satılır ya da ortak yapılır her iki durumda da THY karlı çıkar kasaya para girer
 • tek yol gitmek başka çare yok ...
 • B777 filosunda ucuyorum. 4 aydir her ay ya iznimi almaya calisiyorlar ya da bos gunume ucus vermek icin pazarlik ediyorlar. Ben pilot olarak programimi ucmak istiyorum. Birde bunlarla ugrasiyoruz. Sirketten giden veya baska sebeplerle ucmayan pilotlarin ucanlara yansimasi bu sekilde. Kalanlarada huzur vermezsiniz bu sekilde haberiniz olsun. Acil emekci memnuniyeti lazim. Acil
 • Kaleminiz kırılmasın. 37 filosu olarak arkanızdayız. Dezenfektan ve böceksevar elimizde.
 • maaşlarımız döviz ve enflasyon karşısında pul kadar kaldı. değersizleşti ay sonuna zaten yetmiyordu artık hiç yetmiyor. maaşa zamla beraber ikramiye 4e çıkarılmadı 3 ayda bir olacak şekilde ki anca geçinebilelim, personeli mutlu edip etmemek sizin elinizde düzgün zam olmazsa istifaların devamı gelecek gibi görünüyor herkes huzursuz ve mutsuz dolayısıyla yolcuya da yansıyor
 • Gercekten inanilmaz bu tarz bir insana nasil yorumculuk verilir yazi yazmasina musaade edilir inanamiyorum harcanan rakamlarin geri donusunu hesaplayabilir misin? Bu anlasmalar sayesinde marka degerini hesapladin mi? Bunlar nasil yorumlar airport haber tk ve ilker ayciyi elestirmek disinda baska bir sey yapiliyor mu acaba merak ediyorum
 • Zorla kim uçurtuyor merak ediyorum ? 4 kasaya binmede 3 kasaya bin , veya kabinsen 3’e binme 1’e bin. Bundan dolayi isyan veya şikayet etmek nedir ? Story’de yıldız gözükemeyecek diye kimse ağlamasın , binlerce işsiz millet kapıda iş bekliyor biraz şükür lütfen..
 • Thy şirketimiz biletleri dolar ve euro üzerinden satıyor.. Personel ücretleri Tl üzerinden! Son toplu sözleşmeden bu yana 5.40 olan dolar an itibari ile 12 tl dir.. Yani Personel ücretleri Yüzde %120 oranında azalmıştır.. ortlama %25 Personel kesintili maaş almaktadır.. Sözleşmeye aykırı verilmeyen pazarlar.. Konuya gelelim Şuanda Normal Maaşlar zaten su andaki maaşın 2 Katı olmalı toplu sözleşme hariç.. Yazımı iş grubu ayrımı yapmadan genel yazdım..Sizde yapmayın.. Saygılarımla..

Dö-viss

Dö İsveççe’de ölmek, viss ise kesin anlamına geliyor. Döviss; kesin ölmek diyebiliriz bu minvalde…

Havacılık hayatı da dövize endeksli. Eğitim masraflarından, simülatör uçuşlarına, bilet ücretlerinden, yakıta kadar her kalemde… Tek ayrı tutulan ise maaşlar. Pilotu, kabin memuru, teknisyeni, yer hizmetleri, harekatçısı, hava trafik kontrolörüne kadar herkes yurt dışındaki mevkidaşlarıyla aynı işi yapıp kat ve kat daha düşük ücret alıyor. Yazıktır!

Ayrıca döviz karşısında öğrenci de yolcu da mağdur. Bir vize ücreti olmuş 80 Euro, yani 1100 TL. Pasaportlara yeni yılda gelecek zammı söylemiyorum bile. Bari TOKİ’ye giden yurt dışı çıkış harçları olmasa! Her çıkışta 50 TL. Gençler artık yurt dışını hayal edemez, vize ücretlerinden, pasaport harçlarından, dövizdeki artıştan da Türk Milleti seyahat edemez oldu.

BAE’DEN YATIRIM 

Türk Hava Yolları’nın içinde bulunduğu Varlık Fonunun da başkanının imzalarıyla BAE ile sözleşmeler imzalandı. Tam da BAE’ye ilk uçuşun 40. Yılında (7 Ocak 1981 İstanbul-Abu Dhabi).  Buna göre Abu Dhabi Kalkınma Holdingi (ADQ), Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile imzaladığı iş birliği anlaşması Türkiye’de 3 GW’a kadar olan mevcut ve yeni yenilenebilir projelere yatırımlar da dahil olmak üzere enerji, petrokimya, teknoloji, ulaşım, altyapı, sağlık, finansal hizmetler, gıda ve tarım alanlarında Türkiye’ye doğrudan yatırım ve iş birliklerini kapsıyor.

Ulaşım deyince insanın aklına ilk olarak hiç şüphesiz Türk Hava Yolları geliyor. Kaldı ki üzerine bir de Türk Hava Yolları’nın borsada işlem gören THYAO hisselerinin son zamanlardaki tırmanışı ve Arrowstreet Capital, Limited Partnership tarafından satın alım işlemleri ile pay yüzdesini %5’in üzerine çıkarması bana ACABA MI dedirtti. Neler oluyor?

BOL KESEDEN ATMA ZİYA!!!

Milli Bayrak Taşıyıcı Hava Yolu Şirketimiz Türk Hava Yolları’nda dışarıda işler tam yolunda içeride işler tam bir muamma. Personele gelince kıs, öte yandan dök saç. Audi’ler için ihaleye çık, Tayland güzeline sponsor ol, Arjantin takımına dolarları akıt. Ne güzel dünya.

2019 yılında Arjantin’de River Plate takıma sponsor olan Türk Hava Yolları, Arjantinli Nacho Lotitto’nun tarafıma aktardığı bildirimine göre 3 milyon liradan fazla bonus ödeyecek. 15 milyon doları bulan bu anlaşmanın şirkete katkısı ne oldu? Verin canım River’a… Kim tutar sizi… Uçuyoruz…

İşte anlaşmadaki rakamlar;

Türk Hava Yolları üç yıllığına US$8.400.000 ödeyecek. Ayrıca aşağıdaki kupalar için de ödemeler yapılacak.

 • -US$1.000.000 x Libertadores
 • -US$1.000.000 x Mundial de Clubes
 • -US$500.000 x Sudamericana
 • -US$250.000 x Superliga
 • -US$150.000 x Copa Argentina
 • -US$50.000 x Supercopa Argentina

Sponsorluklar, içerik bedelleri, makam araçları, organizasyonlar için harcanan paralar personelin hak iadelerine harcansaydı eminim ki çalışanlar hem aidiyet duygularını kaybetmeyecek hem de havayolunu zirveye rahatlıkla taşırlardı. Ama olmadı…

ÖVÜNMEK GİBİ OLMASIN DOSTLAR AMA KENDİMİ HIYAR GİBİ HİSSEDİYORUM!

Bu hafta huzurlarınızdan rahmetli, büyük üstat Barış Manço’nun “Cacık” parçasıyla ayrılıyorum. Zeytin suyuna kuru ekmek böyle gelmiş böyle gidecek… Kendimi hıyar gibi hissediyorum… Eminim bu parçayı dinlemeyenleriniz vardır. Sözümüz meclisten dışarı… Sevgiyle, emniyetle kalın.Serdar BAŞAĞAOĞLU

sbasagaoglu@airporthaber.com

Dö-viss

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

Dandiğin biri marka değeri demiş ~ 1 gün önce
Apple in marka değeri bu şirketi 100 e katlar, ve ben Apple'ın hiç böyle sponsorluklar verdiğini görmedim. Marka değeri sağa sola para saçmalama olmaz. Liyakatli insanları çalıştırmakla artar. cahiller ordusu gibisiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bankamatik 37 efo ~ 2 gün önce
Ben bankamatik pilotuyum ucmadan para aliorm. Saka saka ayda 50 bacak ucuyorum :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sharklet ~ 1 gün önce
yahu kime salladığın belli değil ne diyosun sen
Yani ~ 2 gün önce
Bu durumfa belki turkısh kargo baeye satılır ya da ortak yapılır her iki durumda da THY karlı çıkar kasaya para girer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tk31 ~ 2 gün önce
tek yol gitmek başka çare yok ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mazlum fo ~ 2 gün önce
B777 filosunda ucuyorum. 4 aydir her ay ya iznimi almaya calisiyorlar ya da bos gunume ucus vermek icin pazarlik ediyorlar. Ben pilot olarak programimi ucmak istiyorum. Birde bunlarla ugrasiyoruz. Sirketten giden veya baska sebeplerle ucmayan pilotlarin ucanlara yansimasi bu sekilde. Kalanlarada huzur vermezsiniz bu sekilde haberiniz olsun. Acil emekci memnuniyeti lazim. Acil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
no subject ~ 1 gün önce
Ucusu kabul ederim, ama 3 bosun arkasindaki ucusu alip, ucusun arkasindaki 2 gun ile birlestirip, 5 gun blok bos vereceksiniz diye pazarlik yaparken iyiydi ama?
Pazarlık mı ~ 19 saat önce
Bu bir pazarlık konusu değil. Boş güne uçuş veremez, yayınlanmış yıllık izni değiştiremez. Bunlar hem ftl de hem tis de var. Pazarlığa açtığınız anda kaybettiniz demektir ki öyle olmuş. 1 kez evet demek yeter de artar bile. Ama bu menfaat çıkar ilişkisinin hangi zamanında kimin kazandığı kişilerin derdi. Bütünün derdi olan bunları kabul edip sonrada ahkam kesmeye gelince mangalda kül bırakmayan kaybettikçe daha da kaybedenlerin varlıklarıyla herkese zarar vermeye devam etmeleri.
37 F/O ~ 2 gün önce
Kaleminiz kırılmasın. 37 filosu olarak arkanızdayız. Dezenfektan ve böceksevar elimizde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs ~ 2 gün önce
maaşlarımız döviz ve enflasyon karşısında pul kadar kaldı. değersizleşti ay sonuna zaten yetmiyordu artık hiç yetmiyor. maaşa zamla beraber ikramiye 4e çıkarılmadı 3 ayda bir olacak şekilde ki anca geçinebilelim, personeli mutlu edip etmemek sizin elinizde düzgün zam olmazsa istifaların devamı gelecek gibi görünüyor herkes huzursuz ve mutsuz dolayısıyla yolcuya da yansıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstifa mi? ~ 2 gün önce
TGS'li istifa edip ne yapacaksın? Sirketin çoğu torpilli ve vasıfsız. Adamın böyle bir korkusu olsa seni zaten bu maaşa çalıştıramaz. İstifa etsen 3-5 güne yerin dolar birdunya işsiz insan var ülkede. Çok zor biliyorum Allah yardımcınız olsun ama destekli sıkmak lazım.
Rezillik ~ 2 gün önce
Gercekten inanilmaz bu tarz bir insana nasil yorumculuk verilir yazi yazmasina musaade edilir inanamiyorum harcanan rakamlarin geri donusunu hesaplayabilir misin? Bu anlasmalar sayesinde marka degerini hesapladin mi? Bunlar nasil yorumlar airport haber tk ve ilker ayciyi elestirmek disinda baska bir sey yapiliyor mu acaba merak ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Marka değeri ~ 2 gün önce
Şirketin marka değerini paraları oraya buraya savurarak mı elde ettiklerini düşünürsün bregafil! Troll ya da yönetici olduğun çok açık. Sendika bile yapamadı serdar beyin yaptığını. Otur kudur şimdi.
Fo ~ 2 gün önce
Dostun hangi bankamatikten sorumlusun ?
İlkerci ~ 2 gün önce
Sen git ilkerciğin ile kırmızı halılar serdir. Belli ki onun tayfasındansın.
Ne alaka ~ 2 gün önce
Ilkercilik Ayrica Sirketteki üç beş düzgün adamdan biridir İlker Bey, bence siz asil esasoğlanları görmüyorsunuz
rezillik yazana ~ 2 gün önce
Asıl rezillik senin gibi sahibinin sesleri,kulübelerinde mamalarını bekleyen yalakaların olmayan akıllarıyla ahkam kesmeleridir !
LA da ki Purser ~ 2 gün önce
ilker yolunu çoktan yaptı Los Angeles a kaçıyor ev aldı siz halen uyuyun
Mc Apple ~ 1 gün önce
Sen hiç Apple’ın, Mc Donald’ın , CaT yada Lacoste’un forma reklamı verdiğini gördün mü ? Böyle mi kazandılar marka değerlerini ? Otur bir düşün.
Serbest Piyasa ~ 2 gün önce
Zorla kim uçurtuyor merak ediyorum ? 4 kasaya binmede 3 kasaya bin , veya kabinsen 3’e binme 1’e bin. Bundan dolayi isyan veya şikayet etmek nedir ? Story’de yıldız gözükemeyecek diye kimse ağlamasın , binlerce işsiz millet kapıda iş bekliyor biraz şükür lütfen..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lan birak ~ 2 gün önce
Yaprakkk
Troll ~ 2 gün önce
Kes aglamayi gorusun baglamayi
İlker la sen misin ~ 2 gün önce
İlker sen de mi buraya düştün? Doğru söyle.
Personel ücretleri ~ 2 gün önce
Thy şirketimiz biletleri dolar ve euro üzerinden satıyor.. Personel ücretleri Tl üzerinden! Son toplu sözleşmeden bu yana 5.40 olan dolar an itibari ile 12 tl dir.. Yani Personel ücretleri Yüzde %120 oranında azalmıştır.. ortlama %25 Personel kesintili maaş almaktadır.. Sözleşmeye aykırı verilmeyen pazarlar.. Konuya gelelim Şuanda Normal Maaşlar zaten su andaki maaşın 2 Katı olmalı toplu sözleşme hariç.. Yazımı iş grubu ayrımı yapmadan genel yazdım..Sizde yapmayın.. Saygılarımla..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn. Yorumcu ~ 2 gün önce
Dolarla maas verilsin isterseniz? Bu ne kadar sacma bir islem anlamadim yorumunuzu buyuk talihsizlik olarak goruyorum sizin adiniza en azindan
Ah thy personeli ~ 2 gün önce
Cidden ne kadr fark olmus ya. Haklisiniz. Bir insan nasil somurulur. Thy nin iyi oldugu tek nokta. Bu hurmalar vakti gelince cikacak.
Sn.Yorumcuya itafen ~ 2 gün önce
Simdi ben size desemki dogalgaz dolar üzerinden yorgan kullaniyorum dersiniz.. Benzin dolar üzerinden desem 50 tl lik alıyorum dersiniz.. Yiyecek icecek desem az yiyin dersiniz Bugün halkalı gibi bir yerde normal bir sitede 6000 tl ev kirası desem orada oturma dersin..Tam tersi biz dolar üzerinden maas istemiyoruz Biz alîm gücüne göre maaşlarımızın artmasını istiyoruz..Saygılar
sn yorumcu isimli şahsa ~ 1 gün önce
dolarla verilmesin maaş okey, o zaman dolara bu kadar bağımlı hale getirmesinler ülkeyi. Herşey dolarla geliyor sonra sen dolarmı alıyosunda dert ediyosun. Bi zahmet üretelim madem yabancısını alan alsın ama yok üretici yok piyasada olanıda dışa bağımlı yine dolara mahkum.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000