13 Şubat 2012, Pazartesi 14:07:45

PİLOTLAR BİR KEZ DAHA GREVDE...

İspanyol havayolu şirketi Iberia'nın pilotları, kuruma bağlı olarak kurulan ucuz tarifeli havayolu şirketi Iberia Express'e karşı yine greve gitti...
  • helal olsun adamlara bizim gibi paralı koyun sürüsü değillermiş demek ki...
  • Bugün havacılar ve diğer tüm iş kollarının çalışanları sermayenin oyuncağı olmuşlardır.Ülkemizde sermaye sahipleri maalesef her istediklerini yapacak , yaptıracak konumdadırlar.Hukuk resmen ve alanen iplenmemektedir.Şahsi duygular ön plandadır.
  • Bizde maaş vermeyen bir şirketin pilotları kös kös düşünüyor ama eylem yapamıyorlar çünkü sendikaları yok. Aynı şirketin Almanya'da ki kardeş şirketi maaşları nasıl alabiliyor düşünmek gerek.
  • Tray sonuna kadar haklıdır, senin ise hepsi birer palavradır. Ben de çalışanım, doğru düzgün iş yapıyorum ve sömürülmüyorum.
Mart ayında hizmete girmesi beklenen Iberia Express'in işten çıkarılmalara yol açacağını ve tecrübesiz pilotların çalıştırılacağını savunarak, şirketin kurulma yöntemine karşı çıkan pilotlar 18 Aralık'ta başlattıkları grevlerinin sekizincisini bugün gerçekleştirdi.
 
Grevden dolayı aralarında İstanbul da dahil olmak üzere Iberia'nın bugünkü 121 uçuşunun iptal edildiği belirtildi.
 
İspanya Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, iç hatlar uçuşlarının yüzde 50'sinin gerçekleşmesinin garanti edildiğini açıklarken, Iberia şirketi de mağdur olan yolcuların bilet iade veya değiştirme işlemlerinde kolaylık sağlanacağını bildirdi.
 
Iberia şirketinin olumsuz yanıtlarına rağmen, taraflar arasında müzakere yolunun hala açık olduğu söylense de Iberia pilotlarının bağlı bulunduğu sendikalar, 17, 20, 24 ve 29 Şubat tarihlerinde de grev yapacaklarını duyurdu.
 
Iberia havayolu şirketinin, 15 bini yer hizmetleri olmak üzere 20 bin personeli bulunuyor. (Zaman)
PİLOTLAR BİR KEZ DAHA GREVDE...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 6 yıl önce
helal olsun adamlara bizim gibi paralı koyun sürüsü değillermiş demek ki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bugün havacılar ve diğer tüm iş kollarının çalışanları sermayenin oyuncağı olmuşlardır.Ülkemizde sermaye sahipleri maalesef her istediklerini yapacak , yaptıracak konumdadırlar.Hukuk resmen ve alanen iplenmemektedir.Şahsi duygular ön plandadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bizde maaş vermeyen bir şirketin pilotları kös kös düşünüyor ama eylem yapamıyorlar çünkü sendikaları yok. Aynı şirketin Almanya'da ki kardeş şirketi maaşları nasıl alabiliyor düşünmek gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Tray sonuna kadar haklıdır, senin ise hepsi birer palavradır. Ben de çalışanım, doğru düzgün iş yapıyorum ve sömürülmüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000