08 Haziran 2016, Çarşamba 18:34:21

Bakan Arslan: " 3. havalimanı ile rekorları alt üst edeceğiz"

Binali Yıldırım'ım Başbakan olmasının ardından Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Ahmet Arslan, 3. havalimanı şantiyesinde incemelerde bulundu.
  • Biri bakana demiş oda millete diyor işte oda bilmiyor işin aslını bana kalırsa:)
  • Altyapıdan önce üst yapı gidiyor. 90 milyon yolcuyu oraya nasıl taşımayı düşünüyorsunuz? Neden raylı sistemin etüd çalışması bu kadar zaman aldı? Çalışanlar çok büyük sıkıntı yaşayacak.
  • boş muhabbet, yalan sallayıp ülkedeki ve dünyadaki çoğu şeyden habersiz %50'yi kandırmak ... yaptıkları sadece bu ve işe yarıyor
  • "30" olması mümkün değil de... Bu arada b747-8 için üç kollu körük gerekmemekte. Bir diğer olasılık da, aynı anda 3 adet a380'nin iniş ya da kalkış yapabilecek durumda olan pistleri kastetmiştir. 1. Faz tam olarak bittiğinde 3 adet (kuzey/güney yönünde) pist de tamamlanmış olacak ya... ??? İşe bak: Herkesten çoğunu bilmesi gereken Bakan (ve konunun başındaki Bakan) bir kelam ediyor, biz burada "acaba ne demek istedi?" diye yonca falı açıyoruz!.... İşte bizdeki durum böyle!...

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul'a yapılan 3. havalimanı inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Havalimanının yapımını alan konsorsiyumdaki şirketlerden Limak Holding'in patronu Nihat Özdemir, 3. havalimanı inşaatında 16 bin kişinin çalıştığını ve bu sayının 30 bin kişiye ulaşacağını açıkladı. Özdemir, 7 gün 24 saat çalıştıklarını belirterek, söz verdikleri tarihte ilk uçağı indirmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

Özdemir, 2 bin 200 adet ağır tonajlı kamyon olmak üzere 3 binin üzerinde aracın durmadan çalıştığını ifade ederek, 11 yılda yapılacak dolguyu 15 ayda yaptıklarını ve şu anda günlük 1 buçuk milyon metreküp dolgu ile çalıştıklarını ifade etti. Öte yandan Özdemir, bu yıl bitmeden terminalin kab inşaatının tamamlanacağını belirtti.

ARSLAN: "REKORLARI KIRACAĞIZ"
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3. havalimanı inşaatını inceledikten sonra gazetecilere açıklama yaptı.

Bakan Arslan açıklamasında şu ifadelere yer vardi; "Bu projeyle birlikte ülkemizin havacılıkta daha çok söz sahibi olduğunu göreceğiz. Binlerce araç ve onbinlerce insan hiç durmaksızın burada çalışıyor. İnşallah 2018'in ilk çeyreğinde buraya ilk uçağı indirmiş olacağız. Burası iki pisti ile birlikte ilk etbabın açılışından sonra günlük 2 bin uçak hedefliyoruz. Havalimanının tamamı bittiğinde 3 binin üzerinde günlük uçak trafiği olacak. 

Burada aynı anda 3 adet Airbus A380 tipi büyük uçaklara da hizmet vereceğiz. Nihayetinde 3 terminali ve 6 pisti ile hizmete başladığında, sadece yolcu sayısı anlamında değil, uçak sayısında ve birçok alanda, dünyada rekorları gerçekleştireceğiz. Otoyollar ile ilgili gerekli tedbirler alınıyor. Bağlantılı yollar ve metroları eşzamanlı olarak bitirmiş olacağız".

©AirportHaber
 

Bakan Arslan: " 3. havalimanı ile rekorları alt üst edeceğiz"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

Trolley ~ 2 yıl önce
Biri bakana demiş oda millete diyor işte oda bilmiyor işin aslını bana kalırsa:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Raylı Sistem ~ 2 yıl önce
Altyapıdan önce üst yapı gidiyor. 90 milyon yolcuyu oraya nasıl taşımayı düşünüyorsunuz? Neden raylı sistemin etüd çalışması bu kadar zaman aldı? Çalışanlar çok büyük sıkıntı yaşayacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
geenlde böyleler ~ 2 yıl önce
boş muhabbet, yalan sallayıp ülkedeki ve dünyadaki çoğu şeyden habersiz %50'yi kandırmak ... yaptıkları sadece bu ve işe yarıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mafaky ~ 2 yıl önce
"30" olması mümkün değil de... Bu arada b747-8 için üç kollu körük gerekmemekte. Bir diğer olasılık da, aynı anda 3 adet a380'nin iniş ya da kalkış yapabilecek durumda olan pistleri kastetmiştir. 1. Faz tam olarak bittiğinde 3 adet (kuzey/güney yönünde) pist de tamamlanmış olacak ya... ??? İşe bak: Herkesten çoğunu bilmesi gereken Bakan (ve konunun başındaki Bakan) bir kelam ediyor, biz burada "acaba ne demek istedi?" diye yonca falı açıyoruz!.... İşte bizdeki durum böyle!...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000