26 Mayıs 2015, Salı 15:10:00

Hakkari Havalimanı ilk yolcularını karşıladı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yapılan havalimanı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tarafından açılıyor.
  • oncelikle ulkemizin yeni havalimani hayirli olsun. kazasiz belasiz nice ucuslar diliyorum. sikintili bir bolgeye kurulan havalimanimiz icin guvenlik onlemleri max. seviyede olmali. gerekli tedbirler alinmali ve personel secimlerinde ozenli, dikkatli olunmali diye dusunuyorum. umarim bazi sikintili varliklar bu surece aksi yonde etki yapmaz.
  • Havalimanı henüz bitmemiş seferlerin kesintiye uğraması ihtimal dahilinde mükemmel bir tesis ancak güvenlik konusu hepsinden önemli buraya uzman profesyonel güvenlik Görevlileri konuşlanması uyuşturucu ayrı bir konu ancak henüz bu konularda ciddi bir tedbir OLDUĞUNU Söylemek yanlış olur. Öncelikli olan güvenlik. Ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Barış ve kardeşlik getirmesi dileğiyle
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • her türlü gelişim ve atılımı sonuna kadar desteklerim.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yapılan havalimanı bugün itibariyle hizmete başladı. 

İlk yolcular, bu sabah 08.15'de Türk Hava Yolları'nın TK2670 sefer sayılı TC-JUB tescilli Airbus A319 tipi uçağıyla gerçekleştirildi. Daha önce hava ulaşımını Van üzerinden sağlayan Hakkarililer, ilk kez ilçedeki havalimanından seyahat etmenin mutluluğunu yaşadı.

İlk yolcuları karşılayanlar arasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski bakanı Lütfi Elvan da bulundu. Yüksekova Havalimanı'na inen yolcular çiçeklerle karşılandı.

CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN BÖLGEYE GELDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun uçakları Hakkari Havalimanı'na indi. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, tören alanında konuşmasına başladı.

"Bu projeyi başlatan ve her zaman yakından taip eden başta Cumhurbaşkanımıza ve Ulaştırm Denizcilik ve Haberleşme bakanlarım Binali Yıldırım'a, Lütfi Elvan'a ve Feridun Bilgin'e bir kez daha teşekkürü borç biliyorum. Halay gibi görünenleri gerçek kıldık."

Başbakan Davutoğlu, Hakkari Havalimanı'nın adının Selahaddin Eyyubi olacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını yapıyor.

"Bu havalimanıyla asker gelecek dediler. Askerin helikopteri, uçağı, aracı gereci zaten var. Van'a gidip oradan da gelebilir. Burası Hakkarili kardeşlerimize lazım. Hakkarililer neden 4 saat Van'a gidip oradan uçağa binsin." 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, eski ve yeni Ulaştırm Denizcilik ve Haberleşme bakanlarının yanı sıra çok sayıda devlet yetkilisinin katılımı ile açılış kurdelası kesildi. Erdoğan: "Selahaddin Eyyubi Havalimanı tüm milletimize hayırlı olsun" dedi. 

HAKKARİ HAVALİMANI'NDA İLK YOLCULAR BÖYLE KARŞILANDI
Hakkari Havalimanı ilk yolcularını karşıladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

guvenlik! ~ 3 yıl önce
oncelikle ulkemizin yeni havalimani hayirli olsun. kazasiz belasiz nice ucuslar diliyorum. sikintili bir bolgeye kurulan havalimanimiz icin guvenlik onlemleri max. seviyede olmali. gerekli tedbirler alinmali ve personel secimlerinde ozenli, dikkatli olunmali diye dusunuyorum. umarim bazi sikintili varliklar bu surece aksi yonde etki yapmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Havalimanı henüz bitmemiş seferlerin kesintiye uğraması ihtimal dahilinde mükemmel bir tesis ancak güvenlik konusu hepsinden önemli buraya uzman profesyonel güvenlik Görevlileri konuşlanması uyuşturucu ayrı bir konu ancak henüz bu konularda ciddi bir tedbir OLDUĞUNU Söylemek yanlış olur. Öncelikli olan güvenlik. Ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Barış ve kardeşlik getirmesi dileğiyle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Muhittin'e laf atan ~ 3 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÜLKÜ ~ 3 yıl önce
her türlü gelişim ve atılımı sonuna kadar desteklerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000