04 Ekim 2011, Salı 22:39:14

BAĞIMSIZ KAZA KIRIM KOMİSYONU GELİYOR

BBP eski Genel Bakanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasının araştırılmasında yaşanan sorunlar bardağı taşıran son damla oldu.
  • Elinizin altında şu anda en bilgili kişiler olarak görülen personeliniz duruyor, eğer bunların çalışmasından memnun değilseniz siz ne yapıyorsunuz; mevcut kişileri çalıştıramayıp yenilerini görevlendirmeyi düşünüyorsunuz, gelecek olanların iyi olacağını neye göre yorumluyorsunuz. Ortada rapor var, yapan kişilerden gerekli bilgileri al, ikna oluncaya kadar sor, bu işin çözümü dedikoduyla olmaması gerekir. Eğer bu işi yönetmeyi/yönettirmeyi beceremiyorsanız açıkça söyleyin yönetecek birilerine devredin. Bu kadar insanı mağdur etmenin ne anlamı var.
  • bu komisyonda doğrucu davutlar olmalı...kasap,ekonomist,öğretmen,imam,profesör,dişçi...ama dürüst,partici olmayan..doğrucu davutlar olmalı...siyasetin ve torpilin girdiği her yer yozlaşmaya mahkudur...
  • Hatta İngilizce olarak Good Morning after dinner! Bu öneri Kayıhan Kabadayı Genel Müdürken müsteşar başkanlığında yapılan SHGM yasa tasarısına yönelik toplantılarda gündeme getirilmişti. Sanırım getiren de Pegasus Genel Müdür Yardımcısı Alper Eliçin'di. Önerisi SGGM'ye bütçe, kaza kırım komisyonunun SHGM'den ayrılması ve SHGM'nin özerk hale getirilerek atamayla değil de sektör temsilcileri tarafından seçilmesiydi. Örnek olarak da FAA ve NTSB verilmişti. Öneri müsteşar beyin ve politikacıların hoşuna gitmediği için uygulanmadı. Sn Kabadayı ise fikri desteklemişti. Sadece bütçe kısmı değişen yasaya eklendi. 15 sene sonra eh Günaydın Türkiye'nin politikacıları ve bürokratları.
  • Günaydın Türkiye, günaydın bu ülkenin uyuyan insanları!!!
Uçak ve helikopter kazalarının AB standartlarında araştırılması amacıyla bağımsız bir kurulun oluşturulması için Başbakan Tayyip Erdoğan talimat verdi.

Ulaştırma Bakanlığı da, AB standartlarında kazaları araştıracak profesyonel bir yapı için Kanun Hükmünde Kararname hazırladı.
 
Bağımsız Kaza İnceleme ve Soruşturma Kurulu, başta uçak kazaları olmak üzere ticari taşımacılık kazalarını araştıracak ve raporlaştıracak. Sekretaryasını Ulaştırma Bakanlığı'nın yapacağı kurul, alanında uzman, kamu görevlileri dışında tecrübeli isimlerden oluşacak.

Uçak, helikopter, tren ve gemi kazalarını araştırmak üzere bağımsız çalışacak, bir üst kurul oluşturulacak. Bu çatı altında her branş için uzmanlar istihdam edilecek. Kurul, 5 veya 9 kişiden oluşacak. Hazırlanacak raporlar da yayınlanacak.

(Sabah)
BAĞIMSIZ KAZA KIRIM KOMİSYONU GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 7 yıl önce
Elinizin altında şu anda en bilgili kişiler olarak görülen personeliniz duruyor, eğer bunların çalışmasından memnun değilseniz siz ne yapıyorsunuz; mevcut kişileri çalıştıramayıp yenilerini görevlendirmeyi düşünüyorsunuz, gelecek olanların iyi olacağını neye göre yorumluyorsunuz. Ortada rapor var, yapan kişilerden gerekli bilgileri al, ikna oluncaya kadar sor, bu işin çözümü dedikoduyla olmaması gerekir. Eğer bu işi yönetmeyi/yönettirmeyi beceremiyorsanız açıkça söyleyin yönetecek birilerine devredin. Bu kadar insanı mağdur etmenin ne anlamı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu komisyonda doğrucu davutlar olmalı...kasap,ekonomist,öğretmen,imam,profesör,dişçi...ama dürüst,partici olmayan..doğrucu davutlar olmalı...siyasetin ve torpilin girdiği her yer yozlaşmaya mahkudur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hatta İngilizce olarak Good Morning after dinner! Bu öneri Kayıhan Kabadayı Genel Müdürken müsteşar başkanlığında yapılan SHGM yasa tasarısına yönelik toplantılarda gündeme getirilmişti. Sanırım getiren de Pegasus Genel Müdür Yardımcısı Alper Eliçin'di. Önerisi SGGM'ye bütçe, kaza kırım komisyonunun SHGM'den ayrılması ve SHGM'nin özerk hale getirilerek atamayla değil de sektör temsilcileri tarafından seçilmesiydi. Örnek olarak da FAA ve NTSB verilmişti. Öneri müsteşar beyin ve politikacıların hoşuna gitmediği için uygulanmadı. Sn Kabadayı ise fikri desteklemişti. Sadece bütçe kısmı değişen yasaya eklendi. 15 sene sonra eh Günaydın Türkiye'nin politikacıları ve bürokratları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Günaydın Türkiye, günaydın bu ülkenin uyuyan insanları!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000