04 Şubat 2014, Salı 08:36:30

"3. HAVALİMANINDAN RAHATSIZ OLANLAR VAR"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul'a inşa edilecek olan 3. havalimanı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan, "3. havalimanı projesinden rahatsız olanlar var" dedi.
  • 3.havalimanından değil, ama arka planda döndüğü iddia edilenlerden rahatsız olanlar var. Evet, ben de rahatsızım :( Memleketimiz ne zaman işlerini doğru yapacak, ne zaman yaptığı işleri doğru bir şekilde denetlettiğine insanları inandıracak, kendine güven duyduracak... İşte o günlerin hasretini çekiyoruz biz...
  • Tabi kıskanırlar. Onlarda valiler, bakanlar, üst düzey devlet görevlileri talimatla iş yapmıyor. Devletin bir düzeni var. Ayıplı davranış yapan istifa ediyor. Ben olsam ben de kıskanırdım. Ha birde, orada yaptım oldu ile iş yapılamıyor. Kıskanmayıp ne yapsın adamlar? Onlar sadece birkaç saatte koskoca havalimanının iki pistini birden sıfırdan yenileyebiliyorlar, bizdeki gibi bir köprü geçiş işini 2 ayda bitirmeme başarısına sahip değiller . Yazııııııkkk...
  • Evet rahatsız olanlar var.Mesela orda yaşayanlar,mesela göç yolları üzerine yapıldığı için kuşlar ve kafası çalışıp da bunun peşkeş projesi olduğunu bilenler.
  • Denizi doldurup miting alanı yapılacağına şimdiye kadar orada 3. Havalimanı yapılırdı.....

D8 Genel Sekreteri Dr. Seyed Ali Mohammed Mousavi'yi makamında kabul eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul'a inşa edilecek olan 3. havalimanıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, yaptığı konuşmada, "Özellikle D8 ülkeleri arasında ulaştırma sektörü içinde deniz ve havacılık da olmak üzere önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor. Oldukça yüksek bir kapasiteye sahip olan D8 ülkelerinin atması gereken çok daha adım var. Özellikle denizcililk alanında, gemilerin denetimi konusu öne çıkan hususlar. Havacılık sektöründe ise özellikle uçuş sayılarının artırılması ve sivil havacılığa yönelik ortak çalışma alanlarının oluşturulması da yine bir başka önemli husus" dedi.

Bir gazetecinin, "17 Aralık'tan bugüne kadar devam eden süreçte çok sayıda işadamının bakanlıkla bağlantılı konularda bir kısım özel konuşması yayınlandı ve bugüne kadar olan ihalelerin önceden ayarlandığı iddiaları var. Neler söyleyeceksiniz" sorusuna Elvan, "İhale yöntemleri bellidir. Bu konuda eğer yanlış yapan birisi varsa bunun karşılığı neyse bunu çeker. Bu güne kadar Ulaştırma Bakanlığı yılda 20 bine varan ihale gerçekleştirdi. Dev büyük projeler hayata geçirildi. Özellikle bizim gelişmemize kalkınmamızdan, 3. köprü ve 3. havalimanı gibi büyük projelerin yapılmasından rahatsız olan kesimlerin olduğunu biliyoruz. Bu projeleri hayata geçireceğiz. Bu konuda hiçbir vatandaşımızın kaygısı olmasın. Özellikle şirketlerin ve kurumların yıpratılmasına yönelik bazı çalışmalar söz konusu olabilir ama herşey yasalara uygun bir şekilde sürdürülüyor" cevabını verdi.

"3. HAVALİMANINDAN RAHATSIZ OLANLAR VAR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

rahatsızlık ~ 4 yıl önce
3.havalimanından değil, ama arka planda döndüğü iddia edilenlerden rahatsız olanlar var. Evet, ben de rahatsızım :( Memleketimiz ne zaman işlerini doğru yapacak, ne zaman yaptığı işleri doğru bir şekilde denetlettiğine insanları inandıracak, kendine güven duyduracak... İşte o günlerin hasretini çekiyoruz biz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kıskananlar ~ 4 yıl önce
Tabi kıskanırlar. Onlarda valiler, bakanlar, üst düzey devlet görevlileri talimatla iş yapmıyor. Devletin bir düzeni var. Ayıplı davranış yapan istifa ediyor. Ben olsam ben de kıskanırdım. Ha birde, orada yaptım oldu ile iş yapılamıyor. Kıskanmayıp ne yapsın adamlar? Onlar sadece birkaç saatte koskoca havalimanının iki pistini birden sıfırdan yenileyebiliyorlar, bizdeki gibi bir köprü geçiş işini 2 ayda bitirmeme başarısına sahip değiller . Yazııııııkkk...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kamil ~ 4 yıl önce
Evet rahatsız olanlar var.Mesela orda yaşayanlar,mesela göç yolları üzerine yapıldığı için kuşlar ve kafası çalışıp da bunun peşkeş projesi olduğunu bilenler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hava limanı ~ 4 yıl önce
Denizi doldurup miting alanı yapılacağına şimdiye kadar orada 3. Havalimanı yapılırdı.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000