04 Kasım 2009, Çarşamba 11:37:16

"BU UÇAĞIN BAKIMI EKSİK, UÇMUYORUM!"

Charter uçuşlar düzenleyen Skywings Havayolları’na ait uçağın kaptan pilotu, yeni C bakımından çıkan uçağın “eksik bakımlı” olduğunu belirterek uçmak istemedi. İşte AirportHaber’in özel haberi...
  • arkadaşlar bırakın pilot teknisyen mühendis kavgalarını bence bu işi daha dderin,daha politik nedenlerden kaynaklanıyordur..sayın çizmecinin işi belli olmaz.. myteknik tamamen rant yuvası olomuştur..bunuda oradaki herkes biliyor..şu yönetim kurulu ne işe yarıyorki orda..yada sayın çizmeci böyle oolmasını istiyor gerçekten..
  • YAPILIR. BUNUN MUTLAK SORUMLUSU OLMALIDIR...BU FİRMAYA GÖRE DEĞİŞİR.YAPILAN EKSİK VAR İSE TAMAMLANIR..YOK İSE SHGM MÜRACAT EDİLİR..HAKSIZ YAPILAN BİR DAVRANIŞ İSE KAPTANIN BU ÜLKEDEN UÇUŞUNA İZİN VERİLMEZ...BİRAZ KURALLARI BİLMEKTE FAYDALI OLUR..ANCAK BU MYTEKNİK YÖNETİMİNDE YOK GİBİ..KALİTE GURUBU BU İŞLERİ ÇÖZMEKLE GÖREVLİ OLMASI GEREKİR..
  • show ve abicim muhabbeti ile bu guzide yatirim 2 sene kadar hem zaman hem de para kaybetti. Yavas yavas temizlendi ama hala kalintilar var iceride. Kalite yonetiminde, kalitenin form numarasi olduguna zanneden aruzalar var. cok onemli ve fark yaratacak yalin yonetim, ucuzlukla, cakallikla karistirildi hic edildi. ama hala gec degil. biraz sabir. calisan tecrube kazanir, calistiran dert kazanir, alip satan para kazanir
  • UÇAK YOKTU ...AŞAĞIDA SİZE UÇAK GETİRME PROJESİNİ ANLATAN VE SEVE SEVE OLMASINI İSTEYEN TEKNİSYEN ARKADAŞINIZIN HAKKININ YENMESİ SİZLERİN ÇALIŞMALARINIZIN VE HELAL OLMASI İLE ALAKSI VARDIR...O SİZE SAHİP ÇIKTI ...AMA BUNU SİZLERİN YÖNETİCİLERİ AÇIKLAYAMAZ...GERÇEĞİ BİLMEKLE ONLAR ZATEN KAFALARINI YASTIĞA KOYDULARMI ALLAH ONLARA UYKUYU HARAM EDER...ÇALIŞAN PERSONELİN EMEĞİNE KİMSE BİR ŞEY SÖYLEYEMEZ...ANCAK YAPILAN HAKSIZLIKLARDA NEREDE OLACAĞINIZI BİLMEK İNSAN OLARAK ÖNCE SİZİN HAKKINIZDIR

Charter seferler düzenleyen Yunanistan merkezli havayolu şirketi Skywings, C bakımından çıkan McDonnell Douglas MD-83 tipi yolcu uçağını getirmeleri için Türkiye’ye bir uçuş ekibi gönderdi. Bakımı myTECHNIC hangarında yapılan uçağı kontrol eden kaptan pilot, dün uçağı teslim almak için gittiği Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bakımdan çıkan uçakla uçmayacağını söyledi.

Yunanistan merkezli şirketin pilotu, uçağın C bakımından çıkmış olmasına rağmen bakımlarında eksiklik olduğunu iddia etti. Uçmak istemediğini söyleyen uçuş ekibi yapılan görüşmelerin ardından otele dinlenmeye gitti.

Normal şartlardan dün İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı’ndan havalanması gereken uçağın, Skywings Havayolları kaptan pilotunun “Bu uçağın bakımı eksik yapılmış. Ben uçmak istemiyorum” ifadeleri üzerine halen meydanda bekletildiği öğrenildi.

Konuya ilişkin myTECHNIC yetkililerin nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.

myTECHNIC, uzun yıllar havacılık sektöründe boy gösteren Yavuz Çizmeci’nin en büyük projelerinden biri olarak biliniyor.

©AirportHaber.com

"BU UÇAĞIN BAKIMI EKSİK, UÇMUYORUM!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Misafir ~ 9 yıl önce
arkadaşlar bırakın pilot teknisyen mühendis kavgalarını bence bu işi daha dderin,daha politik nedenlerden kaynaklanıyordur..sayın çizmecinin işi belli olmaz.. myteknik tamamen rant yuvası olomuştur..bunuda oradaki herkes biliyor..şu yönetim kurulu ne işe yarıyorki orda..yada sayın çizmeci böyle oolmasını istiyor gerçekten..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
YAPILIR. BUNUN MUTLAK SORUMLUSU OLMALIDIR...BU FİRMAYA GÖRE DEĞİŞİR.YAPILAN EKSİK VAR İSE TAMAMLANIR..YOK İSE SHGM MÜRACAT EDİLİR..HAKSIZ YAPILAN BİR DAVRANIŞ İSE KAPTANIN BU ÜLKEDEN UÇUŞUNA İZİN VERİLMEZ...BİRAZ KURALLARI BİLMEKTE FAYDALI OLUR..ANCAK BU MYTEKNİK YÖNETİMİNDE YOK GİBİ..KALİTE GURUBU BU İŞLERİ ÇÖZMEKLE GÖREVLİ OLMASI GEREKİR..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
show ve abicim muhabbeti ile bu guzide yatirim 2 sene kadar hem zaman hem de para kaybetti. Yavas yavas temizlendi ama hala kalintilar var iceride. Kalite yonetiminde, kalitenin form numarasi olduguna zanneden aruzalar var. cok onemli ve fark yaratacak yalin yonetim, ucuzlukla, cakallikla karistirildi hic edildi. ama hala gec degil. biraz sabir. calisan tecrube kazanir, calistiran dert kazanir, alip satan para kazanir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
UÇAK YOKTU ...AŞAĞIDA SİZE UÇAK GETİRME PROJESİNİ ANLATAN VE SEVE SEVE OLMASINI İSTEYEN TEKNİSYEN ARKADAŞINIZIN HAKKININ YENMESİ SİZLERİN ÇALIŞMALARINIZIN VE HELAL OLMASI İLE ALAKSI VARDIR...O SİZE SAHİP ÇIKTI ...AMA BUNU SİZLERİN YÖNETİCİLERİ AÇIKLAYAMAZ...GERÇEĞİ BİLMEKLE ONLAR ZATEN KAFALARINI YASTIĞA KOYDULARMI ALLAH ONLARA UYKUYU HARAM EDER...ÇALIŞAN PERSONELİN EMEĞİNE KİMSE BİR ŞEY SÖYLEYEMEZ...ANCAK YAPILAN HAKSIZLIKLARDA NEREDE OLACAĞINIZI BİLMEK İNSAN OLARAK ÖNCE SİZİN HAKKINIZDIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000