16 Kasım 2013, Cumartesi 15:39:26

TÜRK F-16'LARA SURİYE'DEN FÜZE TACİZİ!

İncirlik ve Merzifon meydanlarından kalkan Türk F-16 uçaklarına Suriye'de konuşlu SA-2 füze sistemi tarafından tacizlerde bulunuldu.
  • Adamın topraklarına yaklaşırsan sistem sana kitlenir.Bunu abartmaya gerek yok.Sanki biz farklı uygulama yapıyoruz.
  • nukler baslik ve cevap sama indirelim. Boylece Isr. le alis veris vs vs duzgun olur. onlar kimki bize satasirlar
  • Kuzey Irakta olan olayda Adam diyorki ateş etseykim çok kişi ölürdü, ohhaa, sen elit kuvvetsin, düşman toprağındasın, etseydin onlardan birkaçını öldürseydin, şimdi iyimi oldu, o kesekağıdı sayende hepimizin kafasına geçti, hepimiz kahrımızdan öldük, yazık aldığın özel kuvvet eğitimine
  • şayet hatay üzerinde oluyorsa bunlar bir tane HARM sallayıverseydi bizimkiler bak bakalım bir daha kilitlene biliyormuydu...

Genelkurmay Başkanlığı'nın günlük faaliyetlerine ilişkin açıklamasına göre, dört adet harp gemisi ile Birleşmiş Milletler ve NATO görevleri, dört adet harp gemisi ile millî görevler, bir uçak ile Karadeniz Uyumu Harekâtı görevi icra edildi.

KKTC'nin Kuruluş Yıldönümü törenleri kapsamında bir fırkateyn, bir hücumbot ve bir denizaltı Gazimagosa ve Girne Limanlarında halkın ziyaretine açılırken gazi ve şehit yakınlarına anılan gemilerde öğlen yemeği ikram edildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu 15 Kasım 2013 günü Erdek/Balıkesir ve Gölcük/Kocaeli bölgelerindeki birliklerde denetlemelerde bulundu.

-HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI FAALİYETLERİ-

Genel Kurmay Başkanlığı, 8 adet F-16 ve 4 adet F-4 ile Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra edildiğini bildirdi. Genelkurmay'ın Hava Kuvvetleri Komutanlığı faaliyetlerine ilişkin açıklamasına göre, KKTC'nin kuruluş yıldönümü törenleri kapsamında 2 adet F-16 ile (SOLOTÜRK) Girne ve Lefkoşa'da gösteri uçuşu icra edildi.

İncirlik meydanından kalkan ve 2 adet F-16 uçağına, Hatay üzerinde, Suriye'de konuşlu bir SA-2 füze sistemi tarafından, saat 08.40'da, 10 saniye süre ile, Merzifon meydanından kalkan 1 adet F-16 uçağına, Hatay üzerinde, Suriye'de konuşlu 1 SA-2 füze sistemi tarafından, saat 12.51'de, 10 saniye süre ile, Merzifon meydanından kalkan 2 adet F-16 uçağına, Dörtyol/Hatay üzerinde, Suriye'de konuşlu 1 SA-2 füze sistemi tarafından, saat 16.10'da, 10 saniye olmak üzere toplam 30 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle üç kez tacizde bulunuldu.

Ayrıca İncirlik'ten saat 08.29'da kalkış yaparak, Gaziantep-Hatay-Şanlıurfa bölgesinde "Hava Muharebe Devriye Görevi" icra etmekte olan iki adet F-16 uçağı, İtalya'ya ait tipi T/E 1 hava aracının Kırpaşa Yarımadası doğusunda KKTC hava sahasını üç kez ihlal etmesi üzerine, Karpaz Burnu/KKTC doğusuna yönlendirilmiş ve söz konusu İtalya'ya ait hava aracına saat 11.08'de önleme yapıldı.

Öteyandan Merzifon'dan saat 11.52'de kalkış yaparak, Gaziantep bölgesinde "Hava Muharebe Devriye Görevi" icra eden iki adet F-16 uçağı da Suriye'ye ait bir adet SU-24 uçağının sınıra yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirildi, ancak söz konusu hava aracı sınıra 1.4 deniz mili kala geri dönerek bölgeden uzaklaştı. İki adet F-16 uçağı, hava devriye görevini saat 16.55'te tamamlayarak Merzifon üssüne geri döndü. 

TÜRK F-16'LARA SURİYE'DEN FÜZE TACİZİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Kamil ~ 5 yıl önce
Adamın topraklarına yaklaşırsan sistem sana kitlenir.Bunu abartmaya gerek yok.Sanki biz farklı uygulama yapıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hemen ~ 5 yıl önce
nukler baslik ve cevap sama indirelim. Boylece Isr. le alis veris vs vs duzgun olur. onlar kimki bize satasirlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayben ~ 5 yıl önce
Kuzey Irakta olan olayda Adam diyorki ateş etseykim çok kişi ölürdü, ohhaa, sen elit kuvvetsin, düşman toprağındasın, etseydin onlardan birkaçını öldürseydin, şimdi iyimi oldu, o kesekağıdı sayende hepimizin kafasına geçti, hepimiz kahrımızdan öldük, yazık aldığın özel kuvvet eğitimine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hbmc ~ 5 yıl önce
şayet hatay üzerinde oluyorsa bunlar bir tane HARM sallayıverseydi bizimkiler bak bakalım bir daha kilitlene biliyormuydu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mehmet ~ 5 yıl önce
Bizdeki AGM-88E AARGM füzeleri AGM-88 HARM'ın yazılımsal olarak bir üst versiyonu.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000