24 Ekim 2012, Çarşamba 09:08:25

HELİKOPTERDEN İNİP UÇAĞA BİNİYORLAR

Genelkurmay Başkanlığı talimatıyla Mehmetçiğin daha güvenli ulaşımını sağlamak amacıyla başlatılan hava sevkiyatı bayram öncesinde hız kazandı.
  • ben dagıtıma gıdecegım mardine düştüm usta bırlıgı ucak tan faydalanabılıyorumuyum
  • diyarbakırdaki ktm belasından da kurtulmuş olur askerler. Cok sevindim.
  • ÇOK GEÇ KALINMIŞ BİR UYGULAMA...
  • bizzat sunexpresste biz tasidik anadolujetle

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde askeri konvoy geçişlerinde sıkça karşılaşılan mayınlı tuzakları önlemek için Genelkurmay Başkanlığı talimatıyla Mehmetçiğin daha güvenli ulaşımını sağlamak amacıyla başlatılan hava sevkıyatı bayram öncesinde hız kazandı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın terör saldırıları nedeniyle asker sevkıyatlarını hava yoluyla yapılmasını istemesi üzerine Diyarbakır kırsalındaki karakollarda görev yapan ve bayram iznine gidecek askerleri taşıyan helikopter hareketliliği yaşanıyor. Bingöl saldırısının ardından bir emir yayınlayan Genelkurmay Başkanlığı, terör saldırısı riski olan bölgelerde asker sevkıyatlarının karadan yapılmaması talimatını verdi. Yayınlanan emirde tezkere alan, izine giden ve birliklerine yeni teslim olan askerlerin helikopterlerle havaalanı olan illere sevk edilmesi istendi. Buna göre kırsal bölgede görev yapan askerler helikopterlerle havaalanı olan il merkezlerine, buradan da uçaklarla gidecekleri yerlere gönderiliyor. Diyarbakır, Elazığ ve Van'da bulunan Kabul ve Toplanma Merkezleri'ne katılan askerlerden de birlikleri kritik noktalarda olanlar, belirli dönemlerle helikopterlerle sevk edilirken, Kurban Bayramı iznine gidecek askerler ve birliklerine katılmak üzere Kabul ve Toplama Merkezi’ne gelen yeni erler helikopterler tarafından taşınıyor. Yeni planlama kapsamında Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı General Galip Deniz Kışlası helikopter pistinde yaşanan hareketlilik dikkat çekti. Piste inen helikopterler bayram iznine giden askerleri bırakırken, aynı helikopterler birliklerine yeni gidecek erleri alarak tekrar havalanıyor.

HELİKOPTERDEN İNİP UÇAĞA BİNİYORLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

mehmet fahri ~ 6 yıl önce
ben dagıtıma gıdecegım mardine düştüm usta bırlıgı ucak tan faydalanabılıyorumuyum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yasas ~ 6 yıl önce
diyarbakırdaki ktm belasından da kurtulmuş olur askerler. Cok sevindim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YERCİ.. ~ 6 yıl önce
ÇOK GEÇ KALINMIŞ BİR UYGULAMA...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sunex ~ 6 yıl önce
bizzat sunexpresste biz tasidik anadolujetle

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000