20 Mart 2011, Pazar 14:16:04

HAVA HAREKATINDA İKİNCİ DALGA BAŞLADI

ABD ve Fransa’nın dün akşam başlattığı va sabaha karşı ara veilen 'Şafak Yolculuğu'nun ikinci dalgası öğle saatlerinde başladı.
  • CHP nin bu ülkeye verdiği zararı yazmakla bitiremezsiniz... CHP ne zaman başa geldiyse kıtlık oldu, yoksulluk oldu. Dini inançlarımıza ve başörtümüze saldırdılar. Kara çarşaflı kadınlardan önce medet umdular sonra partiden kovdular ! 1923 - 1950 yıllarında Türkiye de tek partili demokrasi dönemini bilmiyorsun sanırım ? Tek parti ile nasıl demokrasi oluyorsa ? Ya seçeceksin ya seçeceksin :))) Saddam demokrasisi gibi :)) Türkiye de gerçek anlamda demokrasi 1950 den beri var. Din özgürlüğü, inanç özğürlüğü de 1950 den berı var. 1950 öncesı camilerimiz satılırdı, ezanlarımız türkçe okutulurdu, bugday halkın elinden zorla alınıp konya ovasına çürümeye bırakılırdı. Bugün başa gelsin yine aynısını hatta fazlasını yapar. CHP bu değişmez ! ! !
  • Sağı başa iktidar getirmek için kimse kriz çıkarmadı ! Beceriksiz DSP koalisyonu ülkeyi yönetmekten aciz idi. Daha önce hayatında bir kasaba bile yönetmeyen basiretsiz bir insana sırf Apo onun dönemınde yakalandı diye halkımız (!) onu tekrar seçti. Yakalandıda noldu DSP yada ortagı MHP asabildimi ? Bu başka mevzu gerçi... DSP sol hükümetinin ülkeye verdiği zarar rakamlarla hesaplanamaz. Etkisi bugün bile devam ediyor. Ayrıca Çiller solcu idi onun dönemimdede DYP merkez sol parti idi. Partiler zamanla başında bulundugu liderlere göre çizgini kayb ederler. ANAP Özallı yılarda merkez Sağ parti idi ama Mesut Yılmaz ile Merkez Sol oldu. Fakat CHP ve DSP her zaman soldur ! CHP nin bu ülkeye verdiği zararı yazmakla bitiremezsiniz...
  • Çarpıtma kardeşim.1994 devalüasyonda Tansu Çiller başta değilmiydi. Çiller ne zaman solcu oldu bu bir. 2001 krizinde amaç zaten iktidarı değitirmekti. Bir gecede 18 milyar dolar satın alınmak istendi.Bunun başını çeken city banktı. O zaman IMF başkanı Fisher krizden bir kaç sonra emekli oldu ve City bankın başına geçti. Türkiyede banka operasyonu başladı.Örn. 2milyar dolara satılmayan demirbank , 500 milyon dolara kelepire gitti. Bu krizin adı sağ-sol değil. Kaldı ki ekonomiden bihabersin. Bende diyorum ki, sağı tek başına iktidara getirmek için kriz çıkarıldı. Bu krizin öninde kim olsa durmazdı. Neyse uzatmayacağım, kör kördür. Boşuna anlatıyorum..
  • Menderes hükümetini inceleyeceğine yakın tarihe bak.2001 ekonomık krizin mimarı sol parti. 1994 ekonomik krizinin mimari merkez sol parti... 12 Eylül öncesi krizin mimari merkez sol parti... 1923 - 1950 yılları arasında ezilen, itilen, kakılan toplumun başındaki yine bilindik CHP yani sol parti ? Bu toplumu ezenler, bataga sürükleyenler ve kriz çıkartanlar her zaman sol partiler veya merkez sol partiler olmuştur ! HALKIN İHTİYAÇLARINI BİLECEKSİNİZ VE ONA GÖRE TOPLUMU YÖNETECEKSİNİZ... EGEMENLIK KAYITSIZ SARTSIN MILLETINDIR. BUNU ANLAYAMASSANIZ HALK BIR DAHA SIZE YÖNETME ŞANSI VERMEZ. 1950 - 2011 = Tek başına iktidara gelen sol parti var mı ? Tek başına iktidara gele sağ parti var mı ? DEMOKRAT PARTİ 3 DEFA... ANAP 2 DEFA, AK PARTI 2 DEFA

Birleşmiş Milletler’in (BM) Libya'ya müdahaleye yeşil ışık yakan kararının ardından, dün akşam Libya’ya operasyon başlatıldı. Sabah saatlerine kadar devam eden ilk dalga saldırılardan sonra, bugün öğle saatlerinde ikinci dalga operasyon başladı.

Fransız Ordusu, hava saldırılarının bugün de devam ettiğini açıkladı. AFP haber ajansı, Bingazi'deki Kaddafi güçlerine ait çok sayıda askeri aracın tahrip edildiğini duyurdu. İngiltere ise savaş uçaklarının Trablus'taki hava savunma sistemlerinin vurulduğunu bildirdi. Savunma Bakanlığı sözcüsü General John Lorimer, hedeflerinin Trablus hava sahası olduğunu açıkladı. İngiltere ayrıca Kıbrıs'taki üssüne çok sayıda uçak ve personel sevketti.

ABD CBS televizyonu da Amerikan jetlerinin Libya'daki havaalanlarını vurduğunu bildirdi. Televizyon 3 adet B-2 hayalet uçağının 40 adet bomba bıraktığını açıkladı. ABD Ordusu Kaddafi'nin kara kuvveteri ile hava savunmasının vurulduğnu açıkladı.

'KADDAFİ'NİN DEVRİLMESİ AMAÇLANMIYOR'

ABD Genelkurmay Başkanı Mike Mullen Libya uçaklarının havalanamadığını ve Kaddafi'ye bağlı güçlerin, muhaliflere saldırılarının durdurulduğunu söyledi. Kaddafi'nin kendi geleceği hakkında karar vermesi gerektiğini belirten Mullen operasyonun amacınınsa sınırlı olduğunu, Kaddafi'nin devrilmesinin amaçlanmadığını belirtti. Mullen, sivil kayıplar hakkında ise ellerinde bilgi olmadığını söyledi.

ABD'nin, Bahreyn'deki gelişmeleri de izlediğini belirten Mullen, buna karşın, "her ülke farklı" dedi.

NATO TOPLANIYOR

Öte yandan NATO'dan yapılan açıklamada ittifakın bugün saat 16:00'da olağanüstü toplanacağı duyuruldu. (NTV)

 

HAVA HAREKATINDA İKİNCİ DALGA BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
CHP nin bu ülkeye verdiği zararı yazmakla bitiremezsiniz... CHP ne zaman başa geldiyse kıtlık oldu, yoksulluk oldu. Dini inançlarımıza ve başörtümüze saldırdılar. Kara çarşaflı kadınlardan önce medet umdular sonra partiden kovdular ! 1923 - 1950 yıllarında Türkiye de tek partili demokrasi dönemini bilmiyorsun sanırım ? Tek parti ile nasıl demokrasi oluyorsa ? Ya seçeceksin ya seçeceksin :))) Saddam demokrasisi gibi :)) Türkiye de gerçek anlamda demokrasi 1950 den beri var. Din özgürlüğü, inanç özğürlüğü de 1950 den berı var. 1950 öncesı camilerimiz satılırdı, ezanlarımız türkçe okutulurdu, bugday halkın elinden zorla alınıp konya ovasına çürümeye bırakılırdı. Bugün başa gelsin yine aynısını hatta fazlasını yapar. CHP bu değişmez ! ! !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sağı başa iktidar getirmek için kimse kriz çıkarmadı ! Beceriksiz DSP koalisyonu ülkeyi yönetmekten aciz idi. Daha önce hayatında bir kasaba bile yönetmeyen basiretsiz bir insana sırf Apo onun dönemınde yakalandı diye halkımız (!) onu tekrar seçti. Yakalandıda noldu DSP yada ortagı MHP asabildimi ? Bu başka mevzu gerçi... DSP sol hükümetinin ülkeye verdiği zarar rakamlarla hesaplanamaz. Etkisi bugün bile devam ediyor. Ayrıca Çiller solcu idi onun dönemimdede DYP merkez sol parti idi. Partiler zamanla başında bulundugu liderlere göre çizgini kayb ederler. ANAP Özallı yılarda merkez Sağ parti idi ama Mesut Yılmaz ile Merkez Sol oldu. Fakat CHP ve DSP her zaman soldur ! CHP nin bu ülkeye verdiği zararı yazmakla bitiremezsiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Çarpıtma kardeşim.1994 devalüasyonda Tansu Çiller başta değilmiydi. Çiller ne zaman solcu oldu bu bir. 2001 krizinde amaç zaten iktidarı değitirmekti. Bir gecede 18 milyar dolar satın alınmak istendi.Bunun başını çeken city banktı. O zaman IMF başkanı Fisher krizden bir kaç sonra emekli oldu ve City bankın başına geçti. Türkiyede banka operasyonu başladı.Örn. 2milyar dolara satılmayan demirbank , 500 milyon dolara kelepire gitti. Bu krizin adı sağ-sol değil. Kaldı ki ekonomiden bihabersin. Bende diyorum ki, sağı tek başına iktidara getirmek için kriz çıkarıldı. Bu krizin öninde kim olsa durmazdı. Neyse uzatmayacağım, kör kördür. Boşuna anlatıyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Menderes hükümetini inceleyeceğine yakın tarihe bak.2001 ekonomık krizin mimarı sol parti. 1994 ekonomik krizinin mimari merkez sol parti... 12 Eylül öncesi krizin mimari merkez sol parti... 1923 - 1950 yılları arasında ezilen, itilen, kakılan toplumun başındaki yine bilindik CHP yani sol parti ? Bu toplumu ezenler, bataga sürükleyenler ve kriz çıkartanlar her zaman sol partiler veya merkez sol partiler olmuştur ! HALKIN İHTİYAÇLARINI BİLECEKSİNİZ VE ONA GÖRE TOPLUMU YÖNETECEKSİNİZ... EGEMENLIK KAYITSIZ SARTSIN MILLETINDIR. BUNU ANLAYAMASSANIZ HALK BIR DAHA SIZE YÖNETME ŞANSI VERMEZ. 1950 - 2011 = Tek başına iktidara gelen sol parti var mı ? Tek başına iktidara gele sağ parti var mı ? DEMOKRAT PARTİ 3 DEFA... ANAP 2 DEFA, AK PARTI 2 DEFA

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000