15 Mart 2011, Salı 15:27:18

GENELKURMAY UÇAKLARI BAKANLARA VERİLİYOR

Daha önce de Ulaştırma Bakanlığı envanterindeki iki adet Cessna tipi uçak incelenmiş ve bu uçakların Başbakanlık envanterine alınması gündeme gelmişti.
  • kaç kez sordunda cevap alamadın? eleştiriyorsun bak başbakan 330 siparişi vermiş. bunlar iiyi günlerin
  • gitmiş kanunun numarası çıkarmış ne için kullanıldığına dair, kendini neye inandırmaya çalısıyorsun bilemem ama bu şekilde resmi bir yayımla olanın ,yapılanın,ne için kullanıldıklarının üstünü örtemessin ,o çıkardığınız yayım uymanız gerenleri gösteriyor,işte o amaçlar için kullanacaksınız,neler için kullandıklarını bilen biliyor.daha bunlar iyi günleriniz
  • Herkes Eleştirmiş iyi güzel de kaçınız sordunuz Genelkurmay'a bu uçaklar ne için diye?? 8617 BİLGİ EDİNME HAKKI KANUNU Kanun Numarası : 4982 Kabul Tarihi : 9/10/2003 Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 24/10/2003 Sayı : 25269 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 42 Sayfa Sorularınız için link:http://www.tsk.tr/ Bakalım kaçınız soracak bu 6 uçağın hangi amaçlarla kullanıldığını?? Hadiii Sorun..!!!
  • Sevgili arkadaşım sen korkma astsblara o uçakların moleküllerinden biri dahi düşmez. Sen merak etme. Şu dünyada en çok gerkli olupta gereksiz gibi gösterilen ve hissedilen tek camia tsk içesindeki Astsubaylardır. Sen o konuda müsretih ol.Astsubayları gözünde büyütme....
Hükümet, programlarına yetişememekten şikâyet eden bakanlar için aradığı uçağı Genelkurmay envanterinde buldu. Başbakanlık yetkilileri geçtiğimiz günlerde Genelkurmay’a ait 15 yaşındaki uçağı inceledi. Uçak, modernize edildikten ve içi yenilendikten sonra bakanların gezilerinde kullanılacak hale gelecek.

SEÇİME YETİŞMEZ
Modernizasyon çalışmalarının zaman alacağını belirten yetkililer, uçağın kullanıma hazır hale gelmesinin seçimdönemine yetişmesinin zor olduğunu aktardı. Uçak için gerekli yazışmalar önümüzdeki günlerde yapıldıktan sonra Genelkurmay’dan bedelsiz olarak alınacak. Daha önce de Ulaştırma Bakanlığı envanterindeki iki adet Cessna tipi uçak incelenmiş ve bu uçakların Başbakanlık envanterine alınması gündeme gelmişti. Bir süre önce, Başbakan Erdoğan’ın kullandığı ANA, ATA ve DAP uçakları ile Cumhurbaşkanlığı envanterine kayıtlı GAP uçağı bir havuzda toplanmıştı. Bu uçakların ihtiyaç durumunda bakanlar tarafından kullanılabileceği ifade edilmişti.

FİLONUN DURUMU
Filoya son olarak uzun menzilli Gulfstream550 (DAP) uçağı eklendi. Halen VIP filosunun bakımve işletmesini THY’nin yürüttüğü iki adet GulfstreamIV (TCATA, TC-GAP), 1 tane Gulfstream550 (TC-DAP) ve bir tane A-319 (TC-ANA) uçağı bulunuyor. Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları için ABD’den Gulfstream G550 tipi uçak, 2009 Aralık’ta satın alındı. Genelkurmay’a ait 6 VIP uçak bulunuyor.

(Vatan)
GENELKURMAY UÇAKLARI BAKANLARA VERİLİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Misafir ~ 7 yıl önce
kaç kez sordunda cevap alamadın? eleştiriyorsun bak başbakan 330 siparişi vermiş. bunlar iiyi günlerin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
gitmiş kanunun numarası çıkarmış ne için kullanıldığına dair, kendini neye inandırmaya çalısıyorsun bilemem ama bu şekilde resmi bir yayımla olanın ,yapılanın,ne için kullanıldıklarının üstünü örtemessin ,o çıkardığınız yayım uymanız gerenleri gösteriyor,işte o amaçlar için kullanacaksınız,neler için kullandıklarını bilen biliyor.daha bunlar iyi günleriniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Herkes Eleştirmiş iyi güzel de kaçınız sordunuz Genelkurmay'a bu uçaklar ne için diye?? 8617 BİLGİ EDİNME HAKKI KANUNU Kanun Numarası : 4982 Kabul Tarihi : 9/10/2003 Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 24/10/2003 Sayı : 25269 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 42 Sayfa Sorularınız için link:http://www.tsk.tr/ Bakalım kaçınız soracak bu 6 uçağın hangi amaçlarla kullanıldığını?? Hadiii Sorun..!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sevgili arkadaşım sen korkma astsblara o uçakların moleküllerinden biri dahi düşmez. Sen merak etme. Şu dünyada en çok gerkli olupta gereksiz gibi gösterilen ve hissedilen tek camia tsk içesindeki Astsubaylardır. Sen o konuda müsretih ol.Astsubayları gözünde büyütme....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000