15 Temmuz 2012, Pazar 09:13:36

"ÇIKARILAN PARÇALAR YÜZDE 10 BİLE DEĞİL"

Bakan Yılmaz, ''Şu anda düşen uçakla ilgili denizden çıkarttığımız parça oranı yüzde 10 bile değil. Yüzde 10 bile olmayan bir orana bakarak yüzde 90 hakkında karar verilebilir mi?'' dedi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, ''Türk askeri uçağının enkazında uçaksavar izine rastlanılmadığına'' ilişkin ifadelerin hatırlatılması üzerine Bakan Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bu zamana kadar ne açıkladıysa hepsinin doğru olduğunu söyledi.

Yılmaz, şöyle devam etti:
''Niçin açıklama yapmak durumunda kalıyor? Bir açıklamaya yanlış yorum yapılıyor. Milletimiz de o yanlış yoruma dayanarak yanlış yoruma gidiyor. Bizim şu anda düşen uçakla ilgili denizden çıkarttığımız parça oranı yüzde 10 bile değil. Yüzde 10 bile olmayan bir orana bakarak yüzde 90 hakkında karar verilebilir mi? Dün Genelkurmay Başkanlığımızın açıklaması oldu. Lütfen bütün milletimiz sabırlı olsun. Bütün aletleri ve parçaları çıkaralım. Şu anda çıkarılan parça yüzde 10 bile değil. Tamamını çıkaralım. Çıkardıktan sonra bir değerlendirme yapalım. Milletimiz de bu doğruyu verecek. Problem ne? Yüzde 10 bile olmamış numune üzerindeki yapılan bir açıklamayı tamamına şamil etmek gibi yanlış yorum çıkıyor. Şunu söylüyoruz ki Genelkurmay Başkanlığımız her ne açıkladıysa hepsi doğrudur. Peki niye bu açıklamayı yapıyor? Milletimiz doğru bilgilensin diye, yanlış yorumları önlemek için. Silahlı kuvvetlere destek verse, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne destek verse herhalde bu ülkeye çok daha hizmet etmiş olurlar diye düşünüyorum. Sabretsinler, uçakla ilgili parçalar çıktıktan ve inceleme tamamladıktan sonra tam bir açıklama yapılacaktır.''

"ÇIKARILAN PARÇALAR YÜZDE 10 BİLE DEĞİL"

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000