04 Ocak 2013, Cuma 09:53:01

BU TÜRK PİLOTLAR SURİYE'NİN ELİNDE Mİ?

İddiaya göre Suriye ordusu tarafından Koerc hava üssü etrafındaki çatışmalarda esir edilen Türk subayların isimleri ve rütbeleri ortaya çıktı.
  • haber doğru veya yanlış, ancak doğruluk ihtimali çok yüksek; çünkü bu iktidarın yapmadık dediği herşey doğru çıkıyor. şimdi de bunu yalanladılar, göreceğiz.
  • Maalesef iddalar doğru gibi duruyor, resmi yoldan olmasada bazı ınternet siteleride aynı isimleri veriyor, İşin ilginç tarafı bu subaylarımız gerçekten malatya ve eskişehirde görev yapıyolarmış ve maalesef subaylarımızı üslerinde uzun zamandır hiç bir arkadaşı görmemiş.Öncelikle subaylarımızı oradan çıkartmamız şart ana en kötüsüde hükümet bu olayı kamuoyundan saklı tutuyor...
  • Ya biri cok fena yalan soyluyor, ya da burnumuza kadar b......nin icindeyiz. Biri yalan oldugunu ispatlasa iyi olur. Fakat su ana kadar yuvarlak ve hep alisilan seyleri soyluyorlar karsilik olarak, ispat yerine. Ucak dusuruldugundeki durumu hatirlatiyor.
  • Zaten bu Amerikan egitimi almis ve Fantom ve F16 kullanan pilotlar Suriye hava kuvvetlerinin MIG 21-23-25-29 ve SUKHOI 22-24uçaklarini kullanamaz Israil bile iltica eden Suriye ve Irak Mig21-23 uçaklarini bir kaç ay denemeden sonra uçurabildi. Ayrica havalansalar bile diger Suriye Migleri ve Sukhoi ler armut mu topluyor.

Haberi yalanlayan Genelkurmay'ın konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Genç Bakış kaynağına göre Koerc hava üssü civarına mevzilenen ve üssü ele geçirmeye yönelik saldırı hazırlığında olan bir grup, muhalif Suriye muhaberatı tarafından takibe alındı. Kaynağa göre hava üssüne saldırı hazırlığında olan grubun takibi Türk sınırından itibaren yapıldı. Grubun içinde Türkiye ordusuna bağlı muharip subayların olduğu bilgisi önceden muhaberat tarafından biliniyordu.

Koerc hava üssünün güney ve doğu bölgesinde bulunan stratejik alanlara kadar ilerlemeleri engellenmeyen grup helikopterler tarafından bir bölgede sıkıştırıldı ve operasyon yapıldı. Kaynağa göre çatışmalar 2 gün sürdü ve muhaliflerin büyük bölümü geri çekilirken çok sayıda ölü ve yaralı bıraktılar.

Bu arada çatışmada ölenler arasında Libya ve Türkiye pasaportu taşıyan gönüllü savaşçılarda tespit edildi. En önemli operasyon ise üssün doğusunda gizlenen ve geri çekilme esnasında sıkıştırılan Türk subayların esir edilmesi oldu.

Subaylar hiç bir mukavemet ve direniş gösteremeden ele geçirildiler. Ele geçirilen subay sayısının 6 olduğunu ve bunlardan bir tanesinin ağır yaralı olduğunu bildirdi.

Kaynağın ifadesine göre yakalanan subayların isim rütbe ve görev yerleri şöyle ;

İskender DURMAZ (Üsteğmen) Malatya Erhaç Üssünde görevli

Mustafa SEVİMLİ (Üsteğmen) Malatya Erhaç Üssünde görevli

İlhan TOLUNAY (Yüzbaşı) Malatya Erhaç Üssünde görevli

Durmuş KEVİR (Yüzbaşı) 1. Ana Jet Üssü Komutanlığı Eskişehir

Murat DOĞAN (Yüzbaşı) 1. Ana Jet Üssü Kom. Eskişehir

Yılmaz İ. TURAN (Yüzbaşı) 1. Ana Jet Üssü Kom. Eskişehir (yaralı durumda)

Genç Bakış kaynağı esir askerlerden Yılmaz Turan'ın an itibari ile yaralı olduğu ve tedavi edildiği, diğer esirlerin ise sorgulandığını bildirdi.

İlk sorgulamalardan çıkan sonuca göre yakalanan subayların hem pilot hem de Hava Kuvvetleri İstihbarat birimine bağlı oldukları ve ''Gayri Nizami Harp'' konusunda özel eğitim aldıkları bildirildi. Subayların, muhaliflerin hava üslerini ele geçirme haberlerinden sonra Türkiye tarafından bölgeye gönderildiğini ve MİG uçaklarının uçurulması konusunda Suriyeli bazı kişileri eğitme amacını güttükleri bildirildi. Sorgularında bizzat subayların uçak kullanma iddialarını reddettikleri ifade edildi.

BU TÜRK PİLOTLAR SURİYE'NİN ELİNDE Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

savaş felakettir ~ 6 yıl önce
haber doğru veya yanlış, ancak doğruluk ihtimali çok yüksek; çünkü bu iktidarın yapmadık dediği herşey doğru çıkıyor. şimdi de bunu yalanladılar, göreceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Büyük Sıkıntı ~ 6 yıl önce
Maalesef iddalar doğru gibi duruyor, resmi yoldan olmasada bazı ınternet siteleride aynı isimleri veriyor, İşin ilginç tarafı bu subaylarımız gerçekten malatya ve eskişehirde görev yapıyolarmış ve maalesef subaylarımızı üslerinde uzun zamandır hiç bir arkadaşı görmemiş.Öncelikle subaylarımızı oradan çıkartmamız şart ana en kötüsüde hükümet bu olayı kamuoyundan saklı tutuyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ya... ~ 6 yıl önce
Ya biri cok fena yalan soyluyor, ya da burnumuza kadar b......nin icindeyiz. Biri yalan oldugunu ispatlasa iyi olur. Fakat su ana kadar yuvarlak ve hep alisilan seyleri soyluyorlar karsilik olarak, ispat yerine. Ucak dusuruldugundeki durumu hatirlatiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F4E F16C ~ 6 yıl önce
Zaten bu Amerikan egitimi almis ve Fantom ve F16 kullanan pilotlar Suriye hava kuvvetlerinin MIG 21-23-25-29 ve SUKHOI 22-24uçaklarini kullanamaz Israil bile iltica eden Suriye ve Irak Mig21-23 uçaklarini bir kaç ay denemeden sonra uçurabildi. Ayrica havalansalar bile diger Suriye Migleri ve Sukhoi ler armut mu topluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
armutlar ~ 6 yıl önce
valla armut topluyomu bilmiyorum ama eskiler bilirler burdan zamanında nasıl x hava kuvvetlerinin pilotlarının kendi ucaklarını kacırdıgını :D :D :D bizimkiler armut olabilir...!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000