25 Ocak 2010, Pazartesi 18:48:55

VE BORAJET’İN UÇAĞI GELDİ

Bölgesel havacılık için geri sayım başladı. Üç uçakla bölgesel havacılığa başlayacak olan Borajet’in ilk uçağı da İstanbul’a geldi.
  • Sayın Akın hocam hayırlı ugurlu olsun Allah yolunuzu acık etsin. Sizinle bu yolda devam eden sayın arkadaslarımıza da selamlar. Saygılar sevgiler.
  • Allah hepinizi ıslah etsin ne diyeyim artık. Bir kisi de destek olsun yaw.. Nedir bu kostek olmaktan aldiginiz zevk??
  • are you from pgs ? bu şirket batmaz umarım 10 uçak olur şehirlerarası trafik kazaları biter.....
  • Borajet bu uçakları Türkiye de kendiekipleri ile uçuracak ancak uçuş ekipleri oldukça tecrübesiz kişilerden oluşuyor. Uçak Türkiye de yeni uçacak bir tip.. Uçuş ekipleri bu uçakta ilk uçacak olanlar ve meydanlar da ilk gidilecek meydanlar !! Sizce bunların toplamı eşittir RİSK değil midir ????? Genel müdür pozisyonunda olan Kadir bey de bildiğim kadarıyla kalp krizi nedeniyle yıllardır havayollarından ayrıydı. O da uçacak mı bu uçaklarda sorumlu pilot olarak acaba ?? Bakalım görelim. Başarılı olurlarsa alkışlayalım ama kurtlar sofrasında zor işler bunlar

 

Üç uçaklık ATR 72-500 tipi turboprop motorlu (pervaneli) uçakla bölgesel havacılık faaliyetine başlayacak olan Borajet, merakla beklenen uçaklarından ilkini getirdi.

 

ATR72-500 tipi uçak  Köln’deki hangardan çıktı. Teknik bakımları yapılan uçak dün Atatürk Havalimanı'na indi. Uçak, Borajet'in Genel Havacılık apronundaki hangara çekildi.

 

Uçağa TC-YAD tescili verildi. İkinci uçak ise TC-YAB tescilini aldı. Şirketin ikinci ve üçüncü uçağının da önümüzdeki birkaç gün içinde İstanbul’da olması bekleniyor.

 

Üç uçağın da İstanbul’a gelmesini bekleyen Borajet yetkileri, uçakların gelişini sır gibi saklıyor.

 

Borajet’in üç uçağın da Atatürk Havalimanı’na inmesinden sonra kamuoyu karşısına çıkacağı ve bölgesel havacılık operasyonuna start vereceği belirtiliyor.

 

Bu arada Aralık ayında Türkiye’de olması beklenen uçakların gecikmesinin sebebinin ise Köln’deki hangardaki yoğunluktan kaynaklandığı ifade edildi.

 

Borajet’in aldığı ATR 72-500 tipi uçaklar son olarak Alitalia filosunda uçuyordu.

 

AirportHaber.com özel

VE BORAJET’İN UÇAĞI GELDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

Misafir ~ 8 yıl önce
Sayın Akın hocam hayırlı ugurlu olsun Allah yolunuzu acık etsin. Sizinle bu yolda devam eden sayın arkadaslarımıza da selamlar. Saygılar sevgiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Allah hepinizi ıslah etsin ne diyeyim artık. Bir kisi de destek olsun yaw.. Nedir bu kostek olmaktan aldiginiz zevk??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
are you from pgs ? bu şirket batmaz umarım 10 uçak olur şehirlerarası trafik kazaları biter.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Borajet bu uçakları Türkiye de kendiekipleri ile uçuracak ancak uçuş ekipleri oldukça tecrübesiz kişilerden oluşuyor. Uçak Türkiye de yeni uçacak bir tip.. Uçuş ekipleri bu uçakta ilk uçacak olanlar ve meydanlar da ilk gidilecek meydanlar !! Sizce bunların toplamı eşittir RİSK değil midir ????? Genel müdür pozisyonunda olan Kadir bey de bildiğim kadarıyla kalp krizi nedeniyle yıllardır havayollarından ayrıydı. O da uçacak mı bu uçaklarda sorumlu pilot olarak acaba ?? Bakalım görelim. Başarılı olurlarsa alkışlayalım ama kurtlar sofrasında zor işler bunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000