27 Nisan 2017, Perşembe 19:07:09

Borajet pilotları ve uçakları THY'ye geçiyor

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, Borajet ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.
  • Şirket 2014 ten beri sıkıntıda deniyordu anlam veremiyoruz neden alımlar devam etti çok ilginç. Yöneticiler hiç mi hesap kitap yapmadılar.Neden alımlara devam edildi.Habire pilot hostes alımına devam ettin 2015 te alım yapıldı ne amaçla aldın o adamları hiç mi dur diyene olmadı size.İyi mi oldu şimdi bak mevcut kadronda gitti.
  • Kaliteliler sana kalitesizler THY , çok akıllısınız :)))madem personel fazlan vardı açık yoktu neden 2 yıldır pilot ve hostes alımına devam ettin diye sormazlar mı gerçekten :P kadroyu 300 e çıkarana kadar kimse İK ya sormadı mı ne ayak devam ediyorsun alımlara açık mı var diye .sen yatır uçakları ama alıma devam et bu nasıl iş anlamak zor.Son 2 yılda işe alınanlar incelensin kimin torpillileri acaba :))))
  • Kakala bakalım fazladan alıp işine yaramayan pilotları THY, madem gidişat kötüydü de neden 2 yıldır alımlara devam ettiniz kadroları şişirdiniz
  • Kalitelileri seçecen geri kalan demekki senin nazarında kalitesiz eeee ozaman neden THY itelemeye çalışıyon.kelekse çıkart işten kurtul sana hesap soran mı var :)))sen 6 ay besledim yeter diyosun THY neden bir ömür beslesin senin beğenmeyip çıkarttığın adamları

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, Borajet ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. 

Borajet Havayolları hakkında son dönemde çıkan iddialara ilişkin açıklama yapan Korkmaz, pilotların ve uçakların THY'ye geçeceğini belirtti. Yeniden yapılanmayı hedeflediklerini belirten Korkmaz, sektördeki en kaliteli personeli bularak iyi maaşla özel uçuşlar yapmayı planladıklarını ifade etti.

Sezgin Baran Korkmaz, Borajet'in iflas edip etmediğine ilişkin şu açıklamayı yaptı: "İşin açıkçası çoğu açıklamayı biz yapmıyoruz. Bizim dışımızda herkes bir açıklama yapıyor. Biz de seyrediyoruz. Bu anlamda çok konuşmayı seven bir şirket değiliz. Öncelikle bunu söyleyelim; Borajet, iki gün içerisinde 220 milyon TL nakit sermaye artırımına gidiyor. Biz Borajet'i aldığımız günden itibaren yaklaşık 100 milyon dolar borç ödendi. Hiçbir işçi borcumuz yok. Leasing şirketlerine borcumuz kalmadı, mutabakata vardık ve bunun beraber teknik arıza sonucunda uzun süredir yatan uçaklar olduğu için, bu da bizden dah önceki zamanda olay bir durum.

O uçakların kaldırma süresi göz önüne alındığında, evinde yatan, uçuş yapmayan personele yaklaşık 6 aydır maaş ödüyoruz. Yahu biz evde oturuyoruz, siz bize niye maaş veriyorsunuz diyen kimseyle de karşılaşmadık. Ancak biz, yatan, uçmayan personeli çıkarma kararı aldığımız zaman Borajet batıyor, Borajet iflas mı etti, ne oldu, ne bitti inanın biz de hayretle izliyoruz. Biz zaten batmakta olan şirketleri alıp, yapılandırıyoruz. Yani istersek aldığımız şirketi yapılandırırız, ,istersek parçalayarak satarız, istersek kapatırız. Bizim işimiz bu zaten. Bizim Borajet'te yaptığımız da bu. Biz başkaları gibi bedavaya yolcu taşıyalım, millet bizi uçuyor görsün bu bizim için doğru birşey değil. Böyle yapanların neden battığını gören bir şirketiz.

Radikal kararlar verdik. Uçakları indirdik. Bugün itibariyle kendi pilotlarımızı THY'ye devrediyoruz. Embraer uçakları THY'ye geçiyor. Biz daha private uçuşlar planlayan bir şirketiz. Bunun tüm dünyada örneklerini aldık, fizibilitelerini yaptık, bunun üzerine yürüyeceğiz. Fakat şunu söyleyeyim çok kaliteli personel tutacağız, iyi maaş vereceğiz, sektördeki en iyi personelleri getireceğiz".

Borajet pilotları ve uçakları THY'ye geçiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (87)

Doğru ~ 1 yıl önce
Şirket 2014 ten beri sıkıntıda deniyordu anlam veremiyoruz neden alımlar devam etti çok ilginç. Yöneticiler hiç mi hesap kitap yapmadılar.Neden alımlara devam edildi.Habire pilot hostes alımına devam ettin 2015 te alım yapıldı ne amaçla aldın o adamları hiç mi dur diyene olmadı size.İyi mi oldu şimdi bak mevcut kadronda gitti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dido ~ 1 yıl önce
Kaliteliler sana kalitesizler THY , çok akıllısınız :)))madem personel fazlan vardı açık yoktu neden 2 yıldır pilot ve hostes alımına devam ettin diye sormazlar mı gerçekten :P kadroyu 300 e çıkarana kadar kimse İK ya sormadı mı ne ayak devam ediyorsun alımlara açık mı var diye .sen yatır uçakları ama alıma devam et bu nasıl iş anlamak zor.Son 2 yılda işe alınanlar incelensin kimin torpillileri acaba :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakan ~ 1 yıl önce
Kakala bakalım fazladan alıp işine yaramayan pilotları THY, madem gidişat kötüydü de neden 2 yıldır alımlara devam ettiniz kadroları şişirdiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaliteli pilot haa ~ 1 yıl önce
Kalitelileri seçecen geri kalan demekki senin nazarında kalitesiz eeee ozaman neden THY itelemeye çalışıyon.kelekse çıkart işten kurtul sana hesap soran mı var :)))sen 6 ay besledim yeter diyosun THY neden bir ömür beslesin senin beğenmeyip çıkarttığın adamları

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000