29 Nisan 2017, Cumartesi 09:40:58

Borajet, 28 Mayıs'ta çalışanların iş akitlerini feshediyor

Borajet Havayolları tarafından çalışanlara gönderilen elektronik posta ile, 28 Mayıs itibariyle bazı isimler haricinde geri kalan tüm çalışanlarla yolların ayrılacağını duyurdu.
  • Hadi son 12 gün sonra Özgür sunuz. .
  • Madem şirket zor durumdaydı da neden son 2 yıldır pilot hostes alımlarına devam ettiniz.pastadan pay vermek miydi amaç. Hazır soran inceleyen yok bu alımları diye
  • umarım o arkadaşlar kendilerine yakışacak iş ahlakı ve etiği çerçevesinde bu süre zarfında mevcut işlerini yürütmez, kalan arkadaşlara gereken devirleri yapmazlar,geciktirirler ! çalışanlara borca girin korkmayın diyen, nereden bulduğu meçhul 250 milyon doları harcadığı şirketin iç ve mali yapısını,borcunu,alacağını araştırmadan, bilmeden nasıl aldığını ve neden şimdi dolandırıldım diye savcılığa başvurduğunu açıklayamayan adama ne yapılsa az !
  • Şans diye buna denir borajete gir THY den emekli ol :)))

Borajet Havayolları tarafından çalışanlara gönderilen elektronik posta ile, 28 Mayıs itibariyle bazı isimler haricinde geri kalan tüm çalışanlarla yolların ayrılacağını duyurdu.

İşte Borajet'ten yapılan o açıklama: 

Değerli Borajet Havacılık A.Ş. Çalışanları,

SBK Holding tarafından Borajet ’in devralınmasından sonraki süreçte şirketi tekrar karlı hale getirip, pazarda hak ettiği konuma ulaştıracak aksiyonları belirlemek amacıyla yoğun bir çalışma yaptık. Geldiğimiz noktada bildiğiniz gibi organizasyonun bu şekliyle karlı ve müşteri odaklı faaliyet gösteremeyeceği ortaya çıktı. Bu nedenle geçici olarak şirketin faaliyetlerini askıya alma ve organizasyonel küçülme kararı aldık.

Bu karar doğrultusunda ekli yeni organizasyon şemasını belirledik. Yeni organizasyonda ismi yer alan arkadaşlarımızla yolumuza devam ediyoruz.

Diğer arkadaşlarımızla üzülerek 28.05.2017 tarihi itibarı ile yolumuzu ayırmak zorundayız. Bu personelimizin kanuni tüm hakları ödenecektir. Bu çalışanlarımızın her birinin adresine fesih ihbarı noter aracılığı ile önümüzdeki günlerde teslim edilecektir. Ayrıca 28.05.2017 tarihinden itibaren de tekrar noter aracılığı ile iş akdi feshi evrakı ile tazminatlarınızın hesabı tarafınıza posta yolu ile tebliğ edilecektir.

Uçuş ekibimizle ilgili olarak, THY’nin şu anda aktif bir personel alım programı olmamasına karşın, üst yönetimimizin ikili ilişkilerinin devreye sokulması ve yoğun çabaları sonucu THY kriterlerine uygun olan çalışanlarımızın THY’ye geçişi gerçekleşecektir.

Yolumuzu ayıracağımız arkadaşların kendilerine yakışacak iş ahlakı ve etiği çerçevesinde bu süre zarfında mevcut işlerini yürütmelerini, kalan arkadaşlarımıza gereken devirleri yapmalarını ve24.05.2017 tarihine kadar ellerindeki şirket cihazlarını (mobil telefon, tablet, şirket kartı ve apron kartı gibi) İdari İşler ve Bilgi İşlem bölümlerine teslim etmelerini rica ederiz.

Tüm çalışanlarımıza bu güne kadar gösterdikleri özverili ve yoğun çalışmaları için teşekkür eder, bundan sonraki iş hayatlarında başarılar dileriz.

Borajet Bakım Onarım ve Tic.A.Ş. Personelleri bu duyuru kapsamında değildir.

Saygılarımızla
İnsan Kaynakları

Borajet, 28 Mayıs'ta çalışanların iş akitlerini feshediyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (59)

ff ~ 1 yıl önce
Hadi son 12 gün sonra Özgür sunuz. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mht ~ 1 yıl önce
Madem şirket zor durumdaydı da neden son 2 yıldır pilot hostes alımlarına devam ettiniz.pastadan pay vermek miydi amaç. Hazır soran inceleyen yok bu alımları diye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bj ~ 1 yıl önce
umarım o arkadaşlar kendilerine yakışacak iş ahlakı ve etiği çerçevesinde bu süre zarfında mevcut işlerini yürütmez, kalan arkadaşlara gereken devirleri yapmazlar,geciktirirler ! çalışanlara borca girin korkmayın diyen, nereden bulduğu meçhul 250 milyon doları harcadığı şirketin iç ve mali yapısını,borcunu,alacağını araştırmadan, bilmeden nasıl aldığını ve neden şimdi dolandırıldım diye savcılığa başvurduğunu açıklayamayan adama ne yapılsa az !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şans ~ 1 yıl önce
Şans diye buna denir borajete gir THY den emekli ol :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000