12 Temmuz 2010, Pazartesi 15:40:49

VE BORAJET GAZİPAŞA'YA İNDİ

TAV Havalimanları Holding tarafından, 2007 yılında 25 yıl süreyle işletmesi devralınan Gazipaşa Havaalanı, ilk tarifeli yolcu uçağını karşıladı.
  • gurur duydum, gazipaşa ,doğduğum yer ,çok yakıştı havalimanın...HAYIRLI OLSUN...
  • Sn.Sipahioğlunun ve Sn.Çavuşoğlu acaba neden gelmedi ilk uçagın inişine bilginiz var mı acaba...Alanyanın batı bölgelerinde turizm işleri ile ugraşanlar üzülmüşlerdir tabi uçagın inmesine ne olsa artık dogu tarafı da gelişecektir...Sn.Sipahioğlunun ve Sn.Çavuşoğlu yıllarca el altından bu işi engellemişlerdir bunun en büyük kanıtı istimlak sorunu için kendilerinden yardım isteyen Gazipaşa Belediyesi'ni retetmeleridir..Eger o zaman yardım etmiş olsalardı çok daha önce pist uzatma çalışmaları biter ve turizm sezonu öncesi ilk uçak inerdi...
  • Bu uçakta AYT havalimanına kapak olsun...
  • Alanya lobisi olmasaydı bu havalimanın açılması imkansızdı.Biraz araştırma yapmış olsaydınız eğer Sn.Sipahioğlunun ve Sn.Çavuşoğlunun çabaları hakkında bilgi sahibi olurdunuz .

Yapımına 1991 yılında başlanan Gazipaşa Havaalanı, 12 Temmuz 2010, Pazartesi günü, Borajet Hava Yolları’nın BRJ600 sefer sayılı uçuşu ile ilk tarifeli uçağını ağırladı. İstanbul’dan saat 11.20’de kalkan ve saat 12.50 sıralarında Gazipaşa Havaalanı’na inen Borajet Hava Yolları’na ait  ATR72 model uçak ile gelen yolcular, TAV Gazipaşa yetkililerince karşılandı.

Havaalanı’na inen Borajet’e ait 66 kişilik yolcu uçağını bir havacılık geleneği olan su kemeri ile karşılayan TAV Gazipaşa yetkilileri, karşılama hazırlıkları kapsamında Gazipaşa Havaalanı’nın ilk yolcularını ve uçuş ekibini çiçeklerle karşıladı. Borajet Hava Yolları ile Gazipaşa Havaalanı’na gelen ilk yolcular arasında, Borajet Hava Yolları Genel Müdürü Kadir Peker’in yanısıra bazı yerel yöneticiler, bürokratlar, siyasi ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile bölge turizmine katkı sağlayan birçok kuruluş ve turizm acentalarının yetkilileri bulunuyor.

TAV Gazipaşa tarafından Temmuz 2034’e kadar işletme hakkı bulunan Gazipaşa Havaalanı’nın, yıllık 500 bin yolcu kapasitesi, 2 bin 144 m2`lik terminal binası ve 150 araç kapasiteli otoparkı bulunuyor. 

TAV Havalimanları Holding, havacılık sektöründeki ivme ile birlikte büyük önem kazanan  ve Türkiye turizminin gelişmesinde önemli yeri olması beklenen Antalya Gazipaşa’nın Havaalanı’nın işletme hakkını, 31 Ağustos 2007 tarihinde, yıllık 50 bin Dolar kira + KDV ve işletmeden elde edilecek kârın yüzde 65'ini devlete verme suretiyle verdiği teklif ile kazanmıştı.


 

VE BORAJET GAZİPAŞA'YA İNDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 8 yıl önce
gurur duydum, gazipaşa ,doğduğum yer ,çok yakıştı havalimanın...HAYIRLI OLSUN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sn.Sipahioğlunun ve Sn.Çavuşoğlu acaba neden gelmedi ilk uçagın inişine bilginiz var mı acaba...Alanyanın batı bölgelerinde turizm işleri ile ugraşanlar üzülmüşlerdir tabi uçagın inmesine ne olsa artık dogu tarafı da gelişecektir...Sn.Sipahioğlunun ve Sn.Çavuşoğlu yıllarca el altından bu işi engellemişlerdir bunun en büyük kanıtı istimlak sorunu için kendilerinden yardım isteyen Gazipaşa Belediyesi'ni retetmeleridir..Eger o zaman yardım etmiş olsalardı çok daha önce pist uzatma çalışmaları biter ve turizm sezonu öncesi ilk uçak inerdi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu uçakta AYT havalimanına kapak olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Alanya lobisi olmasaydı bu havalimanın açılması imkansızdı.Biraz araştırma yapmış olsaydınız eğer Sn.Sipahioğlunun ve Sn.Çavuşoğlunun çabaları hakkında bilgi sahibi olurdunuz .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000