06 Ağustos 2011, Cumartesi 14:25:52

SKY İÇ HATLARA GERİ DÖNDÜ!

Ankara Esenboğa Havalimanı’nı vuran şiddetli fırtınada ATR 72-500 tipi bir uçağı hasar alan Borajet, iç hat tarifeli uçuşlarını noktalayan SKY Havayolları’ndan kiraladığı uçakla açığı kapattı...
  • Regional AOC sine sahip Borajet nasil oluyor da Commercial bir ucagi wet-lease (ACMI) olarak kiralayabiliyor? Bunda bir yanlis olsa gerek.
  • baslik eski bulvar, tan gibi gazeteleri aratmiyor... tebrikler.
  • sky içhatlara geri dönmemiş ki.. uçağını kiralamışşş... duyanda tarife yayınlayıp s11 de uçuşlara başladı anlayacak... size yakışmıyor...
  • arkadaşlar sorarım size nasıl bir başlık bu sky hv.yoll.içhatlara geri döndü demek.siz olsanız ne anlarsınız.sky'ın tekrar içhatlara döndüğünü değilmi?ama işin aslı sky bora jet adına sub charter uçuyor. ne alaka iç hatlara dönmesi ile.
İç hat tarifeli seferlerini 3 Ağustos’tan itibaren noktalayan SKY Havayolları, Borajet’in imdadına yetişti. Ankara Esenboğa Havalimanı’nda etkili olan 79 knot şiddetindeki fırtınada bir uçağının burun kısmı ve iniş takımı hasar alan Borajet, çareyi uçak kiralamakta buldu.

Bölgesel havayolu şirketi Borajet, operasyonların aksamaması için hasar gören uçağın yerine SKY Havayolları’ndan bir adet Boeing 737-400 tipi uçak kiraladı.
Hasar gören ATR 72-500 tipi uçağın bakımının yaklaşık üç hafta sürebileceği belirtilirken bu sürede Borajet seferleri,  SKY Havayolları uçağı ile yapılacak.
Borajet filosunda 4 adet ATR 72-500 tipi turboprop uçak bulunuyor.

©AirportHaber Özel
SKY İÇ HATLARA GERİ DÖNDÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
Regional AOC sine sahip Borajet nasil oluyor da Commercial bir ucagi wet-lease (ACMI) olarak kiralayabiliyor? Bunda bir yanlis olsa gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
baslik eski bulvar, tan gibi gazeteleri aratmiyor... tebrikler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sky içhatlara geri dönmemiş ki.. uçağını kiralamışşş... duyanda tarife yayınlayıp s11 de uçuşlara başladı anlayacak... size yakışmıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
arkadaşlar sorarım size nasıl bir başlık bu sky hv.yoll.içhatlara geri döndü demek.siz olsanız ne anlarsınız.sky'ın tekrar içhatlara döndüğünü değilmi?ama işin aslı sky bora jet adına sub charter uçuyor. ne alaka iç hatlara dönmesi ile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000