18 Aralık 2014, Perşembe 10:10:36

EMBRAER İLE OPERASYONLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Türk Hava Yolları’nın alt markası Anadolujet, Borajet Havayolları filosunda bulunan üç adet Embraer’i kiralamak için harekete geçti.
  • Haydi Zonguldak- Trabzon!!!
  • Anadolujet'in dolmuş uçakları yerine bunlar özel taksi herkese haryırlı olsun
  • Bence Borajet uçaklarını vermesin.Çünkü zaten 5 tane uçağı var 3nü verirsa ne kalır
  • aslında turbo prop çok iyi bir teknoloji ve jetteki fanın görevini dışarıdaki pervane yapıyor bu durum bizim malesef okumayı sevmeyen halkımıza eski tip uçakları hatırlatıyor. BU embrarerler sanırım airbus ortaklığında ve bir çok konuda 320 ile benzeşiyor umarım havacılığımız için hayırlı olur

Ankara merkezli iç hat operasyonu yapan Anadolujet ile bölgesel havayolu şirketi Borajet, bir kez daha işbirliği için masaya oturdu. Önceki yıllarda Borajet’e ait ATR tipi pervaneli uçaklar için yapılan işbirliği bu kez jet motorlu Embraer tipi uçakları kiralayacak.

Borajet’in ATR tipi uçakları filosundan çıkarmasından sonra filosuna kattığı Brezilya üretimi Embraer tipi uçaklar Anadolujet için uçacak. Uçaklar ACMI yöntemiyle (uçak, ekip, teknik Bakım ve sigorta) kiralanacak.

Borajet filosundaki 5 uçaktan 3’ünü kiralayacak olan uçaklar Anadolujet renklerine boyanacak. Embraer tipi uçaklarla Anadolujet için yapılacak uçuşlar bir aksilik olmazsa Ocak ayında başlayacak.

110 yolcu kapasiteli bu uçaklarla yolcu talebinin az olduğu hatlarda uçulacak ve doluluk oranlarının yüksek olması sağlanacak.

PERVANELİ UÇAKLAR TUTMAYINCA…

Bilindiği gibi Borajet Havayolları, Türk halkının pervaneli uçaklara karşı önyargılı tutumunu bir türlü kıramamış ve ATR tipi uçaklarla yaptığı operasyonda beklenen başarıyı yakalayamamıştı. Bunun üzerine Borajet yönetimi radikal bir karar alarak filosundaki ATR tipi uçakların yerine jet motorlu Brezilya üretimi Embraer tipi uçakları getirmişti.

EMBRAER İLE OPERASYONLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Zonguldak ~ 3 yıl önce
Haydi Zonguldak- Trabzon!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Anadolujet'in dolmuş uçakları yerine bunlar özel taksi herkese haryırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bence Borajet uçaklarını vermesin.Çünkü zaten 5 tane uçağı var 3nü verirsa ne kalır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
turboprop ~ 3 yıl önce
aslında turbo prop çok iyi bir teknoloji ve jetteki fanın görevini dışarıdaki pervane yapıyor bu durum bizim malesef okumayı sevmeyen halkımıza eski tip uçakları hatırlatıyor. BU embrarerler sanırım airbus ortaklığında ve bir çok konuda 320 ile benzeşiyor umarım havacılığımız için hayırlı olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000