09 Eylül 2016, Cuma 19:28:14

Borajet yabancı pilotların sözleşmesini yenilemeyecek

Borajet Havayolları, bünyesinde bulundurduğu yabancı pilotlarla ilgili yeni bir karar aldı. Borajet yabancı pilotların sözleşmesini yenilemeyecek.
  • BU İSE EN COK KABİN AMİRLERİ UZULECEK
  • Zamanında yeni tipli pilot bulamadığından kesenin ağzını açıp, Türk pilotlara verdiğinin neredeyse 2 katını ödeyip yabancı pilotlara diz çöken bir şirketten bahsediyorsunuz. Türk pilotları küstürenler biraz zor bulurlar iyi kaptanları. Yapacakları tek şey, kaptanlığı gelmiş kıdemli İkinci pilotları terfi ettirmek olur. Onlarda kaptan olacağız diye razı olurlar kendilerine uygun görülene. Bu hikaye de böyle sürer gider. Olan özveri ile çalışan 2-3 çalışana olur. Sonunda değmez Borajet' e derler emin olun. Çalışanlarına vefasızlık eden bir şirketin geleceği olmaz.
  • Anadolujet operasyonu, Borajet'ten alınacak.
  • Başvursun o gençler bakalim kaç kişi cevap alacak.......0 kişi alacak. Yabanci FO yok. Borajetin Türk FO ya da ihtiyaçı YOK. Yabanci KAPTANLARI 2 yildir çikarmiya çalisiyor ama Türk tecrübeli kaptanlar Borajette başvurmuyor...... nedense? Zaten Türk kaptan başvursa bu kadar yabanci kaptan almazdı. Borajette güvenip kimse gelmiyor.....nedense? Zaten iyi Türk kaptanlar ayriliyor ve sikintili kaptanları kendı çıkarıyor.

Son dönemde yaptığı filo yenileme ve Fenerbahçe Spor Kulübü sponsorluğu ile marka bilinirliğini artıran Borajet Havayolları, bünyesinde çalışan yabancı pilotlarla ilgili yeni bir karar aldı.

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre; sözleşme süresi dolan yabancı pilotların yeniden istihdam edilmeyeceği öğrenildi.

Öte yandan Borajet'in, 12 çalışanının da iş akdini fesh ettiği belirtildi. Genel Müdürlük ve bazı illerde görev yapan 12 personelin, mevsimsel, verimsizlik ve departman birleşimi gerekçeleriyle, verimliği artırmak adına iş akitlerinin sonlandırıldığı ifade edildi.

©AirportHaber

Borajet yabancı pilotların sözleşmesini yenilemeyecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (65)

MİSAFİR ~ 2 yıl önce
BU İSE EN COK KABİN AMİRLERİ UZULECEK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Görürüz ~ 2 yıl önce
Zamanında yeni tipli pilot bulamadığından kesenin ağzını açıp, Türk pilotlara verdiğinin neredeyse 2 katını ödeyip yabancı pilotlara diz çöken bir şirketten bahsediyorsunuz. Türk pilotları küstürenler biraz zor bulurlar iyi kaptanları. Yapacakları tek şey, kaptanlığı gelmiş kıdemli İkinci pilotları terfi ettirmek olur. Onlarda kaptan olacağız diye razı olurlar kendilerine uygun görülene. Bu hikaye de böyle sürer gider. Olan özveri ile çalışan 2-3 çalışana olur. Sonunda değmez Borajet' e derler emin olun. Çalışanlarına vefasızlık eden bir şirketin geleceği olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Esas Neden ~ 2 yıl önce
Anadolujet operasyonu, Borajet'ten alınacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boş boş tebrik ~ 2 yıl önce
Başvursun o gençler bakalim kaç kişi cevap alacak.......0 kişi alacak. Yabanci FO yok. Borajetin Türk FO ya da ihtiyaçı YOK. Yabanci KAPTANLARI 2 yildir çikarmiya çalisiyor ama Türk tecrübeli kaptanlar Borajette başvurmuyor...... nedense? Zaten Türk kaptan başvursa bu kadar yabanci kaptan almazdı. Borajette güvenip kimse gelmiyor.....nedense? Zaten iyi Türk kaptanlar ayriliyor ve sikintili kaptanları kendı çıkarıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
00 ~ 2 yıl önce
Nedense? ??

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000