17 Şubat 2015, Salı 08:30:54

BORAJET İSTANBUL-SİİRT HATTINI AÇIYOR

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt-Ankara uçak seferlerine ek olarak önümüzdeki ay Siirt-İstanbul uçak seferlerinin de başlatılacağını söyledi.
  • Bir de DENİZLİ'ye başlasa ... THY ve Pegasus'un eline kalan vatandaşlar uygun olmayan saatlerdeki seferlere mecbur bırakılıyorlar...
  • Piyasada Borajet kadar öngörülü bir şirket yok. ATR ile uçuyorlar bir bakıyoruz o anda THY'nin ATR ye ihtiyacı oluyor hemen uçaklarını kiralıyor. ERJ ler geliyor, bir bakıyoruz THY'nin ERJ ihtiyacı oluşuyor hemen bu uçaklar kiralanıyor. THY(Anadolujet)'in ihtiyacı olan uçakları tespit etmekte çok başarılılar. Benim merak ettiğim THY(Anadolujet) bu uçaklara çok ihtiyaç duyuyorsa neden kendisi kiralamıyor da, önce Borajet kiralıyor, THY de onlardan kiralıyor. Bu yolla maliyet yükselmiş olmuyor mu?
  • Touch down yapılabilir. (Siirt-Ankara-İstanbul)
  • Buraya meydan yapılmasını pek anlamış değilim. emniyet sınırlarını zorluyor açıkçası.45 km mesafede daha güvenli batman tercih edilebilirdi.. Borajet için hayırlı olmasını dilerim....

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt-Ankara uçak seferlerine ek olarak önümüzdeki ay Siirt-İstanbul uçak seferlerinin de başlatılacağını söyledi.

2014 yılında Siirt-Ankara karşılıklı olarak 322 uçuş seferleriyle 18 bin kişinin taşındığını belirten Vali Tutulmaz, Borajet uçak firmasıyla yaptığı görüşmede Ankara-Siirt uçak seferlerinin yanı sıra Siirt-İstanbul seferlerinin de başlatılması müjdesini aldığını, yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanarak bir ay içinde bu seferlerin başlatılacağını belirtti.

Vali Tutulmaz, ayrıca Batman Havaalanı'nın 7 aylık tamiratta gireceğini bu nedenle Siirt Havaalanı'nda hareketlik beklediklerini sözlerine ekledi.

BORAJET İSTANBUL-SİİRT HATTINI AÇIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

haluk alan ~ 3 yıl önce
Bir de DENİZLİ'ye başlasa ... THY ve Pegasus'un eline kalan vatandaşlar uygun olmayan saatlerdeki seferlere mecbur bırakılıyorlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Öngörülü Şirket ~ 3 yıl önce
Piyasada Borajet kadar öngörülü bir şirket yok. ATR ile uçuyorlar bir bakıyoruz o anda THY'nin ATR ye ihtiyacı oluyor hemen uçaklarını kiralıyor. ERJ ler geliyor, bir bakıyoruz THY'nin ERJ ihtiyacı oluşuyor hemen bu uçaklar kiralanıyor. THY(Anadolujet)'in ihtiyacı olan uçakları tespit etmekte çok başarılılar. Benim merak ettiğim THY(Anadolujet) bu uçaklara çok ihtiyaç duyuyorsa neden kendisi kiralamıyor da, önce Borajet kiralıyor, THY de onlardan kiralıyor. Bu yolla maliyet yükselmiş olmuyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Touch down yapılabilir. (Siirt-Ankara-İstanbul)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTCL/SXZ ~ 3 yıl önce
Buraya meydan yapılmasını pek anlamış değilim. emniyet sınırlarını zorluyor açıkçası.45 km mesafede daha güvenli batman tercih edilebilirdi.. Borajet için hayırlı olmasını dilerim....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000