04 Mayıs 2011, Çarşamba 08:49:15

HAVACILIK ÜSSÜ KAZAN'A KURULACAK

Savunma Sanayi ve Havacılık Kümelenmesi olarak bilinen dev projeyle savunma sanayine iş yapan tüm firmalar Kazan’da toplanacak.
  • Anca bilmez bilmez konusun herkes kendi memleketini söylüyor yok burasi olsun yok surasi olsun diye.allah askina bu adamların sizin kadar akli sizin kadar düşüncesi yok mu? Neden kazanda kuruluyor hic arastirdiniz mi? Havacilik sektöründe gizlilik tek öncelik tir bu kapsamda da kazan stratejik ve hava temizliği bakimindan ve ayni zamanda da 4.askeri hava üssü yaninda da tusasin olması avantaj li kiliyor.
  • Savunma sanayii ile ilgili birçok alanda Ankara firmaları profesyonelleşmiş ve dünyaya teknoloji satar hale gelmişken Ankara nın seçilmemesi büyük hata ve haksızlık olurdu.
  • Bu ne aymazlık bu ne bencillik be kardeşim saymışsın zaten taktik hava üssü bilmem ne havacılık lar üniversite ler ve demiryolu sektörü yetmedimi ? ya bunlardan hiçbiri olmayan iller ne yapsın? doymadımı gözünüz?
  • Bütün yatırımları İstanbul ,Ankara ,İzmire yapın ondan sonra trafik, altyapı ,göç sorununu bekleyin çözersiniz!!! İç Anadoluda Ankaradan başka yatırım yapılacak il yok demi; Eskişehirde Tusaş Motor Alp Havacılık ,Coşkunöz Havacılık ,1 Taktik Hava Kuvveti Komutanlığı varken gidin Ankaraya yapın Ankaranın nüfusunu artırmaya devam edin.Nasıl bir zihniyete sahipse bu insanlar arkadaş büyük paralar yatırımlar hep İstanbul Ankara ondan sonra istanbula değil 3 köprü 3 havalimanı 4 cüyü de yapsanız baş edemezsiniz. bunu
  • Türkıye'nin, TC öncelikle İstanbul, Ankara ve İzmir'den oluştuğunu yeni mi anladınız? Bu Cumhurıyetin kuruluşundan başlıyarak böyle gelmiştir. Endüstri, Basın, Spor (üç büyükler), Ulaşım vbç konularda bu kentler hep kaydırılımıştır. Neden mi? Çıkarttığı milletvekili sayısı nedeniyle ayrıcalık kazanmışlar bence. 87 kent bu üç kentin gölgesinde kalmıştır.
  • Neden hep Istanbul ve Ankara? Izmir, Canakkale, Eskisehir olabilirdi.
  • Türkiye'yi İstanbul ve Ankara tekelinden çıkarmak için defalarca fırsat oluşuyor ama her defasında bu gözardı ediliyor. Ne olurdu yani bu büyük yapılaşmayı başka bir şehre özellikle de limanlara yakın bir şehre taşısa idiniz, mesela Balıkesir. Böylece bazı sektörler için de (yazılım, donanım) konuşlanacak yeni bir şehir daha doğar idi...
Başbakan Erdoğan’ın başkanlık ettiği Savunma Sanayi İcra Kurulu, Türkiye Savunma Sanayi ve Havacılık Kümelenmesi’nin Ankara’nın Kazan ilçesinde kurulmasına karar verdi.

Yer olarak seçilen TUSAŞ TAİ yakınlarındaki 3 milyon metrekare arsanın Savunma Sanayi Müsteşarlığı’na verilmesiyle proje kesinlik kazandı.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın koordine ettiği ve Kazan Belediyesi, Kaymakamlık, Kazan Sanayici ve İşadamları Derneği ve OSTİM’inde içinde yer aldığı dev projeyle Kazan’da Türkiye’nin ilk ve tek, dünaynın da sayılı savunma ve havacılık sanayi üssü kurulacak.

Birçok ilin büyükşehir belediye başkanları ve sanayi kuruluşları yarışarak projeyi kendi şehirlerine almaya çalışmıştı.
HAVACILIK ÜSSÜ KAZAN'A KURULACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

havaci teknisyen ~ 9 yıl önce
Anca bilmez bilmez konusun herkes kendi memleketini söylüyor yok burasi olsun yok surasi olsun diye.allah askina bu adamların sizin kadar akli sizin kadar düşüncesi yok mu? Neden kazanda kuruluyor hic arastirdiniz mi? Havacilik sektöründe gizlilik tek öncelik tir bu kapsamda da kazan stratejik ve hava temizliği bakimindan ve ayni zamanda da 4.askeri hava üssü yaninda da tusasin olması avantaj li kiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Savunma sanayii ile ilgili birçok alanda Ankara firmaları profesyonelleşmiş ve dünyaya teknoloji satar hale gelmişken Ankara nın seçilmemesi büyük hata ve haksızlık olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bu ne aymazlık bu ne bencillik be kardeşim saymışsın zaten taktik hava üssü bilmem ne havacılık lar üniversite ler ve demiryolu sektörü yetmedimi ? ya bunlardan hiçbiri olmayan iller ne yapsın? doymadımı gözünüz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bütün yatırımları İstanbul ,Ankara ,İzmire yapın ondan sonra trafik, altyapı ,göç sorununu bekleyin çözersiniz!!! İç Anadoluda Ankaradan başka yatırım yapılacak il yok demi; Eskişehirde Tusaş Motor Alp Havacılık ,Coşkunöz Havacılık ,1 Taktik Hava Kuvveti Komutanlığı varken gidin Ankaraya yapın Ankaranın nüfusunu artırmaya devam edin.Nasıl bir zihniyete sahipse bu insanlar arkadaş büyük paralar yatırımlar hep İstanbul Ankara ondan sonra istanbula değil 3 köprü 3 havalimanı 4 cüyü de yapsanız baş edemezsiniz. bunu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Türkıye'nin, TC öncelikle İstanbul, Ankara ve İzmir'den oluştuğunu yeni mi anladınız? Bu Cumhurıyetin kuruluşundan başlıyarak böyle gelmiştir. Endüstri, Basın, Spor (üç büyükler), Ulaşım vbç konularda bu kentler hep kaydırılımıştır. Neden mi? Çıkarttığı milletvekili sayısı nedeniyle ayrıcalık kazanmışlar bence. 87 kent bu üç kentin gölgesinde kalmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Neden hep Istanbul ve Ankara? Izmir, Canakkale, Eskisehir olabilirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Türkiye'yi İstanbul ve Ankara tekelinden çıkarmak için defalarca fırsat oluşuyor ama her defasında bu gözardı ediliyor. Ne olurdu yani bu büyük yapılaşmayı başka bir şehre özellikle de limanlara yakın bir şehre taşısa idiniz, mesela Balıkesir. Böylece bazı sektörler için de (yazılım, donanım) konuşlanacak yeni bir şehir daha doğar idi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000