28 Ekim 2013, Pazartesi 16:01:52

ANKA'DA TESLİMAT İÇİN TARİH BELLİ OLDU

Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin havadan keşif, gözetleme, hedef teşhis ve tespit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilmekte olan 10 adet ANKA ve ilgili yer sistemlerinin 2016 yılında başlayacak teslimatlarının, 2018 yılında tamamlanacağını bildirdi.
  • SİLAHLI OLMADIKÇA BUNLAR SADECE UÇAN TENEKEDİR.
  • Arkadaşlar bir Baykar var bu işi yapabilecek bir de TAI. İkisinden başka elde firma yok. Hepimiz birbirimize benzeriz, sanki TAI yerin dibinde eleştirenler de göklerde. Yapmayın etmeyin...
  • Evet evet Misir'a satacaz degil mi? Kardesim bu ucagin motoru zayif 20000 feete cikamiyor. Siz yurtdisina bunu model ucak olarak satin gurur duyalim
  • o anten ne işe yarıyor biliyormusun ? veya beğenmediğin menzili ne sınırlıyor biliyormusun ? belliki bilmiyorsun birde saçma sapan yorum yazıyorsun. Anka nın yurtdışı satış haberleri geldikçe bakalım ne kulp takacaksın ?
  • Arkadaşlar, bu ucakta simdiye kadar denenmemis bir sistem var. Allah vesile olanlardan razi olsun. Yeni hali ile cok genis bir menzile ulasabilecek ve sutre gerisine goruntu aktaracak. Dua edelim de TAI altindan kalksin bu isin.
  • Anten menzili operasyonel menzili kesin artirir diyorsun yani? Havada yakit ikmali yapacak galiba alet. Yahu su Anka Batman'dan Cukurca'ya gidip gezinebiliyir mu 30000 feet te? Kimi kandiriyorsunuz antenle?
  • al sana menzil; seri üretimde her uçağa sat com anteni takılacak. https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/1391491_523840401041701_355676059_n.png
  • Bunun tanesine ne para veriyoruz? Neden? Menzili nedir bu meretin? Batman'dan kalkip Hakkari'den fotograf mi getiriyor? Tabi ki hayir. Kibris'a dogru acilip fotograf mi getiriyor yine hayir. Maksat TAI zengin olsun. Bunun da hesabi sorulur bir gun.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin havadan keşif, gözetleme, hedef teşhis ve tespit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilmekte olan 10 adet ANKA ve ilgili yer sistemlerinin 2016 yılında başlayacak teslimatlarının, 2018 yılında tamamlanacağını bildirdi.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin havadan keşif, gözetleme, hedef teşhis ve tespit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilmekte olan ANKA İnsansız Hava Aracı (İHA) sisteminin seri üretimine yönelik sözleşmenin, Müsteşarlık ile TUSAŞ Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. arasında imzalandığını bildirdi.

Yurt içi imkanlardan azami faydalanılacak proje kapsamında, TUSAŞ firması ana yükleniciliğinde birçok Türk firması görev alacak. ANKA sistemi, halihazırda sahip olduğu kabiliyetlere ilave olarak uydu üzerinden kontrol, kriptolu veri linki, milli uçuş kontrol bilgisayarı ve yüksek çözünürlüklü kamera özelliklerini içerecek. Sözleşme kapsamında tedarik edilecek 10 adet ANKA ve ilgili yer sistemlerinin 2016 yılında başlayacak teslimatları, 2018 yılında tamamlanacak.

ANKA'DA TESLİMAT İÇİN TARİH BELLİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

yaman ~ 7 yıl önce
SİLAHLI OLMADIKÇA BUNLAR SADECE UÇAN TENEKEDİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güvenin ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar bir Baykar var bu işi yapabilecek bir de TAI. İkisinden başka elde firma yok. Hepimiz birbirimize benzeriz, sanki TAI yerin dibinde eleştirenler de göklerde. Yapmayın etmeyin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anten ~ 9 yıl önce
Evet evet Misir'a satacaz degil mi? Kardesim bu ucagin motoru zayif 20000 feete cikamiyor. Siz yurtdisina bunu model ucak olarak satin gurur duyalim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
antenmi ? ~ 9 yıl önce
o anten ne işe yarıyor biliyormusun ? veya beğenmediğin menzili ne sınırlıyor biliyormusun ? belliki bilmiyorsun birde saçma sapan yorum yazıyorsun. Anka nın yurtdışı satış haberleri geldikçe bakalım ne kulp takacaksın ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güvenin ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar, bu ucakta simdiye kadar denenmemis bir sistem var. Allah vesile olanlardan razi olsun. Yeni hali ile cok genis bir menzile ulasabilecek ve sutre gerisine goruntu aktaracak. Dua edelim de TAI altindan kalksin bu isin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anten ~ 9 yıl önce
Anten menzili operasyonel menzili kesin artirir diyorsun yani? Havada yakit ikmali yapacak galiba alet. Yahu su Anka Batman'dan Cukurca'ya gidip gezinebiliyir mu 30000 feet te? Kimi kandiriyorsunuz antenle?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Araştırma ~ 9 yıl önce
Acaba hiç interneti açıp bilgi edinmeye çalıştınız mı? Anka MALE sınıfında yani Long Endurunce demek. Tai nin sitesinde 24 saat havada kalır yazıyor. Ama siz yine inanmazsınız buna. Anka uydudan kontrol ediliyor yani 24 saat havada kalabilen bir UAV nin menzilide gayet yeterli olur. Çamur atmadan önce en azından doğru bilgileri edinin. Ha yine beğenmiyorsanız o ayrı eleştirin.
menzilmi ? ~ 9 yıl önce
al sana menzil; seri üretimde her uçağa sat com anteni takılacak. https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/1391491_523840401041701_355676059_n.png

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalanlar ~ 9 yıl önce
Bunun tanesine ne para veriyoruz? Neden? Menzili nedir bu meretin? Batman'dan kalkip Hakkari'den fotograf mi getiriyor? Tabi ki hayir. Kibris'a dogru acilip fotograf mi getiriyor yine hayir. Maksat TAI zengin olsun. Bunun da hesabi sorulur bir gun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DUS TK ~ 9 yıl önce
Öküzün altinda buzaga aramak bu olsa gerek...
Bmx ~ 9 yıl önce
Al bir irlandalı daha ne geliştirilse muhalefet.Maksat tai zengin etmekmiş.Tabi size göre israili zengin edelim dimi yerli şirketler olmasın hep dışardan alalım dimi. ah bu zihniyet yok mu ah yıllarca tek bir çivi çaktırmadı bize ne gerek var hazırını alalım diye. öyle yada böyle bir şeyler yapılmaya çalışılıyor emekleme zamanları bunlar.rahat bırakında çalışsınlar

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000