10 Haziran 2009, Çarşamba 08:17:40

Bakan Taçoy, KTHY hakkında konuştu

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Hava-Sen yönetimi ile bir araya geldi. Taçoy, önemli açıklamalarda bulundu...
  • BİRDE KONUŞMADAN İŞ YAPSINLAR BE ARKADAŞ ...AYNI İNSANLAR NEYİ BEKLERLER BİLEMEM YILLARDIR SİYASETÇİ VEDE BU İŞLERİN İÇİNDE OLAN BİR ADAM NEDEN KKTHY NİN SORUNLARINI ELDEN GEÇİRMEZ ..BAŞKA BİR İŞDE YOK EN BÜYÜK İŞİ KKTHY DİR ULAŞTIRMA BAKANIN HADİ SN BAKAN DAĞIT TEKNİĞİ FAZLA İŞGÜZARLARI FAZLA PARA HARCAYANLARI TAŞIMA SU İLE BU İLER OLMAZ DE MEMLEKETİN FAYDASINA BİR HAMLE YAP
  • Geçen gün Sayın Başbakan açıklama yaptığı zaman personel sayısı 900 ü aşkın deniyordu.Şimdi ise Sayın Bakanın açıklamalarında personel sayısı 703 olarak görülüyor.Aradaki-200 personel-fark rakiplerinin (Pegasus,Atlas,Onur) personel sayısından fazla.Öncelikle Kthy nin personel sayısında mutabık kalınmalı.700 mü 900 den fazlamı.Eldeki mevcut uçak sayısı ile bu sayıdaki personelin giderlerini karşılamak mümkün değil.Bu sayının makul seviyelere çekilmesi şirketin gelir gider dengesinin rahatlamasını sağlayacaktır.
  • Bu Bayrak taşıyıcı lafı nereden çıktı kimden çıktı bilinmiyor.Bir ülkeye ait uçakların tamamı askeri sivil küçük büyük üzerinde hangi ülkenin tescil işareti ve bayrağı varsa bu bayrağı yabancı havasahalarında ve havaalanlarında gösteriyorsa o devletin bayrak taşıyıcısıdır.KTHY nin üzerinde Türk bayrağı ve tescili varsa( ki var ) oda T.C. nin bayrak taşıyıcısıdır. THY de Bayrak taşıyıcıdır. Anadolujet de,Sunexpres de Atlasjet de. Şirketin ve isminin ticari ilişkiler dışında önemi yoktur. Havayollarının milli takımı yoktur.Ayrıca askeri uçaklar tescil işareti yerine numara taşısalarda taşıdıkları bayrak nedeni ile bayrak taşıyıcıdırlar.....Önemli olan bayrağı yabancıya göstermektir.
  • Allah aşkına, birisi şu KTHY nin nereye ne kadar ve ne için borcu olduğunu kalem kalem açıklasın. Çok borç var lafı dolaşıyor ortada fakat bilen yok. Haydi bizi aptal yerine koymayın, şeffaf olun ve borcunuzun kime ne kadar olduğunu açıklayın.
  • KTHY bu zihniyetle bir yerlere gelemez. Davul ben de, tokmak onlarda zihniyeti sözlerine de yansımış sayın bakanın. Ercan havalimanı tükenmiş vaziyette. Hizmetler kabul edilemez derecede kötü. Havayolları mecbur olduğundan hizmet almaya devam ediyorlar. Önce terminal düzelecek, yer hizmetleri tamamen değişecek, muhaceret ve polis değişecek. Yani çok iş var. Dolayısı ile Sn bakan o kadar sürede bakan kalabilir mi bilemem. KTHY ye tecrübeli ve kalifiye insanlar atanacak veya danışmanlık verecek. Özellikle eski çalışanların zihniyetleri değişecek. Her odada 10 kişi çalışıyor. Kimin ne iş yaptığı belli değil.
  • kthy nin bayrak tasiyicisi diye adlandirmislar ama ben hic kktc bayragi goremiyorum ucaklarda, bu celiski nedir? bakan bunuda aciklasin, dunyada turkiyeden baska hicbir ulke tanimiyor vekktc bayraginin tasiyiciligini kthy yapiyor deniliyor, ancak ucaklar turk bayragiyla turkiye aktarmali ucus yapiyor, bu nasil bir bayrak tasiyiciliktir, sn bakan aciklasin?

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, 'Bakan olarak aynı zamanda KTHY’nin koordinatörüyüm. Davul benim boynumda ama tokmak yönetim kurulunu atayan başkalarının elinde” Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) bayrak taşıyıcısı ve hayat borusu olarak Kıbrıs Türk halkı için önemli bir kurum olduğunu söyledi.

Taçoy; bu kurumun, belirli bir proje çerçevesinde, tüm sorunlarının çözülmesi gerektiğini bildirdi.

Buran Atakan başkanlığındaki Hava-Sen yönetimini kabulünde konuşan Hasan Taçoy, kurumun geçmiş dönemden kaynaklanan yüklü bir borcu bulunduğunu hatırlattı.

Taçoy; “Bu borç bir ödeme planı çıkarılarak ödenmelidir. Bu nedenle KTHY’de örgütlü Hava-Sen’in ziyaretini uzun zamandır bekliyordum. Bakan olarak aynı zamanda KTHY’nin koordinatörüyüm. İşin bu yönüyle davul benim boynumda ama tokmak, yönetim kurulunu atayan başkalarının elinde” diye konuştu.

GEÇİTKALE İHALESİ GÜNDEMDE DEĞİL

Hasan Taçoy, KTHY’nin varlığının devam etmesi, sorunlarının çözülmesi ve 703 çalışanının insanca çalışma şartlarına kavuşması gerektiğini söyledi.

KTHY’de özveriyle çalışan personel olduğunu, onlarla iletişimi geliştirerek, ülke için her anlamda önemli olan kurumun daha iyiye taşınması amacıyla gerekenin yapılacağını anlatan Hasan Taçoy, bir soru üzerine Geçitkale Havalimanı’nın ihalesinin bugün itibarıyla gündemde olmadığını belirtti.

GERİLİM HATLARI

Hasan Taçoy, Geçitkale Havalimanı’nın bugün itibarıyla kapalı olduğunu, çünkü yüksek gerilim hatlarının uçuş güvenliği için mani oluşturduğunu söyledi.

Sivil Havacılık ve Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun bu konuda nasıl bir çözüm sağlanması gerektiğiyle ilgili olarak çalışma yaptığını belirten Taçoy, çıkacak teknik sonuca göre elektrik hatlarını taşıyan direklerin boyunun alçaltılması veya yerlerinin değiştirilmesi yönüne gidileceğini kaydetti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Taçoy, her durumda bunun maliyetinin 10 milyon TL olarak öngörüldüğünü anlattı ve her halükarda Geçitkale Havalimanı sorununun sorun olmaktan çıkacağını söyledi.

SIKINTILAR GEÇMİŞTEN GELDİ

Hava-Sen Başkanı Buran Atakan ise, ziyaretin KTHY’nin sorunlarını anlatmaya ve birlikte çözüm üretmeye yönelik olduğunu söyledi.

Atakan, bugün için KTHY’de sıkıntı olmadığını, var olan sıkıntının geçmiş dönemden bugüne aktarılanlar olduğunu ifade ederek, birlikte KTHY’yi Kıbrıs Türk halkına layık bir yere taşımaya hazır olduklarını belirtti. Buran Atakan, Hasan Taçoy’a Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı görevinde başarı dileğinde de bulundu.

starkıbrıs

Bakan Taçoy, KTHY hakkında konuştu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
BİRDE KONUŞMADAN İŞ YAPSINLAR BE ARKADAŞ ...AYNI İNSANLAR NEYİ BEKLERLER BİLEMEM YILLARDIR SİYASETÇİ VEDE BU İŞLERİN İÇİNDE OLAN BİR ADAM NEDEN KKTHY NİN SORUNLARINI ELDEN GEÇİRMEZ ..BAŞKA BİR İŞDE YOK EN BÜYÜK İŞİ KKTHY DİR ULAŞTIRMA BAKANIN HADİ SN BAKAN DAĞIT TEKNİĞİ FAZLA İŞGÜZARLARI FAZLA PARA HARCAYANLARI TAŞIMA SU İLE BU İLER OLMAZ DE MEMLEKETİN FAYDASINA BİR HAMLE YAP

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Geçen gün Sayın Başbakan açıklama yaptığı zaman personel sayısı 900 ü aşkın deniyordu.Şimdi ise Sayın Bakanın açıklamalarında personel sayısı 703 olarak görülüyor.Aradaki-200 personel-fark rakiplerinin (Pegasus,Atlas,Onur) personel sayısından fazla.Öncelikle Kthy nin personel sayısında mutabık kalınmalı.700 mü 900 den fazlamı.Eldeki mevcut uçak sayısı ile bu sayıdaki personelin giderlerini karşılamak mümkün değil.Bu sayının makul seviyelere çekilmesi şirketin gelir gider dengesinin rahatlamasını sağlayacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bu Bayrak taşıyıcı lafı nereden çıktı kimden çıktı bilinmiyor.Bir ülkeye ait uçakların tamamı askeri sivil küçük büyük üzerinde hangi ülkenin tescil işareti ve bayrağı varsa bu bayrağı yabancı havasahalarında ve havaalanlarında gösteriyorsa o devletin bayrak taşıyıcısıdır.KTHY nin üzerinde Türk bayrağı ve tescili varsa( ki var ) oda T.C. nin bayrak taşıyıcısıdır. THY de Bayrak taşıyıcıdır. Anadolujet de,Sunexpres de Atlasjet de. Şirketin ve isminin ticari ilişkiler dışında önemi yoktur. Havayollarının milli takımı yoktur.Ayrıca askeri uçaklar tescil işareti yerine numara taşısalarda taşıdıkları bayrak nedeni ile bayrak taşıyıcıdırlar.....Önemli olan bayrağı yabancıya göstermektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Allah aşkına, birisi şu KTHY nin nereye ne kadar ve ne için borcu olduğunu kalem kalem açıklasın. Çok borç var lafı dolaşıyor ortada fakat bilen yok. Haydi bizi aptal yerine koymayın, şeffaf olun ve borcunuzun kime ne kadar olduğunu açıklayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
KTHY bu zihniyetle bir yerlere gelemez. Davul ben de, tokmak onlarda zihniyeti sözlerine de yansımış sayın bakanın. Ercan havalimanı tükenmiş vaziyette. Hizmetler kabul edilemez derecede kötü. Havayolları mecbur olduğundan hizmet almaya devam ediyorlar. Önce terminal düzelecek, yer hizmetleri tamamen değişecek, muhaceret ve polis değişecek. Yani çok iş var. Dolayısı ile Sn bakan o kadar sürede bakan kalabilir mi bilemem. KTHY ye tecrübeli ve kalifiye insanlar atanacak veya danışmanlık verecek. Özellikle eski çalışanların zihniyetleri değişecek. Her odada 10 kişi çalışıyor. Kimin ne iş yaptığı belli değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
kthy nin bayrak tasiyicisi diye adlandirmislar ama ben hic kktc bayragi goremiyorum ucaklarda, bu celiski nedir? bakan bunuda aciklasin, dunyada turkiyeden baska hicbir ulke tanimiyor vekktc bayraginin tasiyiciligini kthy yapiyor deniliyor, ancak ucaklar turk bayragiyla turkiye aktarmali ucus yapiyor, bu nasil bir bayrak tasiyiciliktir, sn bakan aciklasin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000