20 Haziran 2009, Cumartesi 16:25:29

Türk Yıldızları nefes kesti!

Hollanda’da her yıl düzenlenen ve 150.000`den fazla ziyaretçi çeken Askeri Havacılık Günleri’nde Türk Yıldızları’nın gösterisi nefes kesti.
  • Negatif yorumları ibretle okuyun.
  • Türk Yıldızlarına Süpersonik uçaklarla gösteri yapan timler içinde en iyisidir diyebiliriz. Kıyas yaparken eşidi timlerle kıyas yapılmalı. Sizin seyrettiğiniz gösteri uçakları pervaneli, düşük süratli, sadece gösteri için imal edilmiş, dar alanda manevralar yapabilen uçaklardır. YAni 60 Knotta uçan uçaklardır. Türk Yıldızları ise 600 Knotta gösteriyapıyorlar. Yani Gokard arabası ile F-1'i kıyaslıyor bir havanız var. İşin uzmanı olanlar, kol uçuşunun, zamanlamanın, uyumun, zorluğun farkında oldukları için Türk Yıldızlarının mahiretlerini takdir ediyorlar. ABD, Hollanda da süpersonik uçakla gösteri yapıyorlar. İkisini bir arada izleyin. Farkı anlayacaksınız.
  • ya biz neden bahsediyoruz sen neden bahsediyorsun...konuyu anlamadınmı yoksa anlamamazlıktanmı geliyorsun
  • Onu bunu, efendim "hic ozelligi yok, hep ayni seyler bunlar" demeyi lutfen birakiniz. Boyle diyen arkadaslar sanirim Turk Yildizlarinin ne kadar zor bir is yaptiklarinin farkinda degiller. Netice itibariyle, Turk Yildizlari bizleri yurtdisinda gururla temsil etmektedir. Iyi ucuslar, iyi inisler.

Hollanda’da düzenlenen ve 2 gün süren Askeri Havacılık Günleri’ne katılan Türk Yıldızları akrobasi timi dün yaptıkları gösteriyle Hollanda’da izleyicilerin nefeslerini kesti.

Hollanda’da Volkel Askeri Hava Meydanı’ndaki Askeri Havacılık Günleri’ne katılmak için Konya’dan havalanan Türk Yıldızları ekibi 8 adet NF-5 tipi gösteri uçağı yanı sıra ekipman ve personel taşıması için kullanılan ve Türk Yıldızları renklerinde boyanmış askeri C-160 Transall nakliye uçağı eşlik etti.

İzleyicilerinden büyük alkış alan Türk Yıldızları ekibinin bugün de hava şartlarının uygun olması halinde bir gösteri daha yapması planlanıyor.

İşte AirportHaber farkıyla nefes kesen o gösterinin görüntüleri:

Türk Yıldızları

Türk Yıldızları

Türk Yıldızları

Türk Yıldızları

Türk Yıldızları

©AirportHaber.com

Türk Yıldızları nefes kesti!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 9 yıl önce
Negatif yorumları ibretle okuyun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Türk Yıldızlarına Süpersonik uçaklarla gösteri yapan timler içinde en iyisidir diyebiliriz. Kıyas yaparken eşidi timlerle kıyas yapılmalı. Sizin seyrettiğiniz gösteri uçakları pervaneli, düşük süratli, sadece gösteri için imal edilmiş, dar alanda manevralar yapabilen uçaklardır. YAni 60 Knotta uçan uçaklardır. Türk Yıldızları ise 600 Knotta gösteriyapıyorlar. Yani Gokard arabası ile F-1'i kıyaslıyor bir havanız var. İşin uzmanı olanlar, kol uçuşunun, zamanlamanın, uyumun, zorluğun farkında oldukları için Türk Yıldızlarının mahiretlerini takdir ediyorlar. ABD, Hollanda da süpersonik uçakla gösteri yapıyorlar. İkisini bir arada izleyin. Farkı anlayacaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ya biz neden bahsediyoruz sen neden bahsediyorsun...konuyu anlamadınmı yoksa anlamamazlıktanmı geliyorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Onu bunu, efendim "hic ozelligi yok, hep ayni seyler bunlar" demeyi lutfen birakiniz. Boyle diyen arkadaslar sanirim Turk Yildizlarinin ne kadar zor bir is yaptiklarinin farkinda degiller. Netice itibariyle, Turk Yildizlari bizleri yurtdisinda gururla temsil etmektedir. Iyi ucuslar, iyi inisler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000