19 Mayıs 2015, Salı 19:07:01

TÜRK YILDIZLARI'NIN KADIN PİLOTU İLK UÇUŞUNU YAPTI

Türk Hava Kuvvetlerine bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları'nın, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Samsun'da yaptığı gösteri nefes kesti.
  • ah şu gösteri uçuşlarını milli uçağımızla yapabilseydik daha anlamlı olurdu. ama olacak o günleri de göreceğiz
  • Gece gündüz demeden Türkıyemızın her karıs topragını koruyan, havada ölmek ıcın yemin ve ant ıcmis savas pılotu kardeslerımıze sonsuz tesekkürler. Bılegınıze ve yüregınıze kuvvet..Daha nıce gösterılere dıyerek kazasız ucuslar nasıp etsın rabbım,. Sızler var olun sagolun Asker pilotlarımız..
  • Ya bu ne çekememezlik anlamıyorum ki! Kadın ne güzel başarmış, tebrik edeceğinize yok erkekler daha iyi yaparmış da kadınlar verimsiz olurmuş. Kardeşim sen hiç görmedin mi erkeklerden çok daha iyi araba kullanan kadınlar olduğunu?? Kadın beyni erkek beyni demişsin; evet her kadın uyum sağlayamaz ama her erkek nası bu işi iyi yapamıyorsa kadınlar arasında da iyiler var erkekler arasından iyiler Seçildiği gibi...kısacası kadını erkeği yok bu işin. Atın artık kadın erkek Farkları kaygısını o örümcek kafalarınızdan. Siz de çalışın sizin de olsun. Bravo diyorum kadın pilotumuz Esra'ya, inşallah niceleri gelecek onun gibi...
  • Kanunlar mecburi hizmet için 15 yılı yeterli görüyorsa, bizlere kişileri eleştirmek düşmez. Görevini yapmış ve ayrılmış. Askerliğini 1 yıl yapıp ayrılana vatan haini diyormuyuz veya paralı askerlik yapana?

Olumsuz hava şartlarına rağmen Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan havalanan, 7 uçağın yer aldığı Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları, selamlama uçuşunun ardından flat paket uçuşu gerçekleştirdi.

Türk Yıldızları, Doğu Park ve etrafında toplanan protokol üyeleri ve binlerce kişiye unutamayacakları gösteri sundu. Park alanı ve etrafına toplanan binlerce kişi, uçakların yaptığı gösteriyi alkışladı.

Türk Yıldızları'nın lideri Yüzbaşı Osman Yığcı'nın uçuş sırasında telsizle irtibat kurarak protokol üyeleri ve Samsunluların 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik etmesi, uzun süre alkışlandı.

TÜRK YILDIZLARI'NIN İLK KADIN PİLOTU

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Samsun semalarında gerçekleşen gösteride, ekibe 9 ay önce katılan Hava Pilot Binbaşı Esra Özatay da ilk kez görev aldı. Esra Özatay'ın, ekiple uyum içinde zor hareketleri başarıyla gerçekleştirmesi izleyenlerin takdirini topladı. 

Gösteriyi Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci'nin de aralarında bulunduğu protokol üyeleri izledi.TÜRK YILDIZLARI'NIN KADIN PİLOTU İLK UÇUŞUNU YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

ozan ~ 3 yıl önce
ah şu gösteri uçuşlarını milli uçağımızla yapabilseydik daha anlamlı olurdu. ama olacak o günleri de göreceğiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emek ~ 3 yıl önce
Gece gündüz demeden Türkıyemızın her karıs topragını koruyan, havada ölmek ıcın yemin ve ant ıcmis savas pılotu kardeslerımıze sonsuz tesekkürler. Bılegınıze ve yüregınıze kuvvet..Daha nıce gösterılere dıyerek kazasız ucuslar nasıp etsın rabbım,. Sızler var olun sagolun Asker pilotlarımız..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ya bu ne çekememezlik anlamıyorum ki! Kadın ne güzel başarmış, tebrik edeceğinize yok erkekler daha iyi yaparmış da kadınlar verimsiz olurmuş. Kardeşim sen hiç görmedin mi erkeklerden çok daha iyi araba kullanan kadınlar olduğunu?? Kadın beyni erkek beyni demişsin; evet her kadın uyum sağlayamaz ama her erkek nası bu işi iyi yapamıyorsa kadınlar arasında da iyiler var erkekler arasından iyiler Seçildiği gibi...kısacası kadını erkeği yok bu işin. Atın artık kadın erkek Farkları kaygısını o örümcek kafalarınızdan. Siz de çalışın sizin de olsun. Bravo diyorum kadın pilotumuz Esra'ya, inşallah niceleri gelecek onun gibi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kanun ~ 3 yıl önce
Kanunlar mecburi hizmet için 15 yılı yeterli görüyorsa, bizlere kişileri eleştirmek düşmez. Görevini yapmış ve ayrılmış. Askerliğini 1 yıl yapıp ayrılana vatan haini diyormuyuz veya paralı askerlik yapana?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000