04 Haziran 2015, Perşembe 19:21:46

Türk Yıldızları Parkı Türkiye'nin ilki oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin havacılık konseptli ilk parkı olan Türk Yıldızları Parkı’nı Ankara Yolu’nda 321 bin metrekarelik bir alanda hayata geçirdi.
  • yakışır konya büyükşehire
  • Emegı gecenlere cok tesekkürler.. Isımde yakısmıs güzel olmus.. Türk yıldızlarına emek verenlerde herzaman hatırlanmıs olur...
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Konyama yakışır bee. Memleketime yakışır beee!!!

Son yıllarda yaptığı çalışmalarla Konya’da çok sayıda büyük park inşa eden ve kişi başına düşen yeşil alan miktarını 12 metrekareden 48 metrekareye yükselten Konya Büyükşehir Belediyesi, Ankara Yolu’nda Bilim Merkezi’ne kadar olan alanda yaklaşık 500 bin metrekarelik 3 yeni parkı tamamlıyor.

Türk Yıldızları Parkı, Kardeş Şehirler Parkı ve Şehit Pilot Yüzbaşı Ümit Özer Parkı, şehrin yeşil dokusuna büyük katkı sağlarken; mevcut parklar ve Bilim Merkezi bahçesindeki 100 bin metrekarelik yeşil alanla Ankara Yolu üzerinde 1 milyon metrekarelik yeşil bir alan meydana geldi.

TÜRK YILDIZLARI PARKI VE HAVACILIK MÜZESİ
Ankara Yolu’nda toplam 321 bin metrekarelik bir alanda yapılan Türk Yıldızları Parkı, Konya’nın en büyük parkı olurken, Türkiye’nin havacılık konseptli ilk parkı olma özelliğini de taşıyor.

Giriş tagı, anıtları ve açık havacılık müzesi ile dikkat çeken parkta anfi uçak restoranın yanında Türk Yıldızları uçakları da sergileniyor.

Yoğun ilgi gören parka monte edilen A300 tipi yolcu uçağı restoran olarak Konyalılara hizmet verecek. Türk Yıldızları’nın NF-5 tipi gösteri uçaklarından 2 tanesinin elips havuzların ortasında sergilendiği parkta, biyolojik arıtmalı gölet, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, spor alanları, cami, kamelyalar, çeşmeler ve 1200 araçlık otopark da bulunuyor.

Türk Yıldızları Parkı Türkiye'nin ilki oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

ramo ~ 11 ay önce
yakışır konya büyükşehire

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emek ~ 3 yıl önce
Emegı gecenlere cok tesekkürler.. Isımde yakısmıs güzel olmus.. Türk yıldızlarına emek verenlerde herzaman hatırlanmıs olur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peyzaj Mimarı Mc. ~ 3 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kral ~ 3 yıl önce
Konyama yakışır bee. Memleketime yakışır beee!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000