23 Nisan 2012, Pazartesi 14:51:55

MUĞLA'YI FETHETTİLER...

Muğla'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Türk Yıldızları akrobasi timinin yaptığı gösteriye, vatandaşlar ve turistler yoğun ilgi gösterdi...
  • muglali bir pilot olarak bu guzide gosteride emegi gecen herkese,hava kuvvetlerimize , ordumuzun kahraman pilotlarina ve tum muglalilara saygi ve sevgilerimi sunarim.
Muğla kent merkezinde gerçekleştirilen Türk Yıldızları gösterisi, Atatürk Bulvarı, Muğla-Marmaris karayolu ve Şehitlik Kavşağı, Uğur Mumcu Bulvarı güzergahları arasında yapıldı. Yaklaşık bir saat süren gösteride uçakların akrobatik hareketleri izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı. 
 
Muğla Valisi Fatih Şahin, yaptığı açıklamada, Türk Yıldızları akrobasi timinin Muğla kent merkezinde son gösterisini yaklaşık 7 yıl önce yaptığını hatırlattı. Türk Yıldızları Akrobasi Timi'nin Muğla'ya gelmesinin kendileri için büyük mutluluk olduğunu dile getiren Şahin, ''Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bir hafta boyunca farklı etkinliklerle kutladık. Türk Yıldızları'nın gösterisi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın taçlandırdı. Gösteriye halkımızın yoğun ilgisi bizi sevindirdi'' dedi. 
     
7 uçakla gösteri yaptılar
     
Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait NF-5 uçağın 13 Mart 2012 tarihinde eğitim uçuşu esnasında Konya'da düşmesi sonucu Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer'in şehit olması nedeniyle Türk Yıldızları Akrobasi Timi, normalde 8 uçakla yaptıkları gösteriyi bugün 7 uçakla gerçekleştirdi. 
 
Türk Yıldızları Akrobasi Timi Basın ve Halkla İlişkiler Subayı Binbaşı Bülent Savaş, şehit Yüzbaşı Özer'in 2011 yılında Türk Yıldızları'na katıldığı ve Türkiye'yi dünyanın pek çok yerinde başarı ile tanıtan ve temsil eden Türk Yıldızları akrotim ekibinin en seçkin üyelerinden birisi olduğunu söyledi. 
 
Türk Yıldızları Akrobasi Timi'nin Türk Hava Kuvvetleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına Türkiye Cumhuriyeti'ni temsilen kurulan tek akrotim olma özelliği taşıdığını anlatan Savaş, ''Türk Yıldızları, dünyada 8 süpersonik uçakla gösteri yapan tek tim. Bugüne kadar yurt içinde yaklaşık 300, yurt dışında ise 100'e yakın gösteri yaptık'' dedi. 
MUĞLA'YI FETHETTİLER...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
muglali bir pilot olarak bu guzide gosteride emegi gecen herkese,hava kuvvetlerimize , ordumuzun kahraman pilotlarina ve tum muglalilara saygi ve sevgilerimi sunarim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000