19 Ocak 2009, Pazartesi 14:27:10

ÇİZMECİ'DEN RADİKAL KARARLAR

Türk sivil havacılığının önemli isimlerinden olan Yavuz Çizmeci, son dönemdeki ilginç kararlarıyla dikkat çekiyor. Kısa süre önce TÖSHİD Başkanlığı’nı bırakan Çizmeci, ACT ve My Technic Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de bıraktı.
  • Bu adam mı havacılığın önemli ismi?? Sakın yurt dışında böyle konuşmayalım. Yabancılar bize başka taraflarıyla güler. Tabloya baksanıza adamın yapmadığı iş kalmamış. 57 kişi çldü hurda uçağında. Niye onlardan bahsetmiyor?
  • BOŞUNA BUNU YAPMAZ , AMBARGODAN KURTULMAK İSMİNİ BİRAZ UNUTTTURUP ALACAKLILARDAN KURTULMAK VS VS. HALA CİNLİK PEŞİNDE AKILLANMADI.
  • çekilsinde bu türk sivil havacılığı artık yanlışları yaşamasın zaten yükünü tuttu avrupada olsa işsizlik sigortası alır iş yaptırmazlardı burası türkiye nerde ü.k zengin nerde alın teri çulsuz düzelicek tabii böyle kötü örneklerden ders alıcaz yenile yenile bunları yenicez saygılar
  • Bazi Yavuz Cizmeciyi eskiden beri taniyan arkadaslara tessekkür ediyorum. Benimde gönlümden gecenleri yazmislar. Benimde Sultanair zamanindan daha alacaklarim var. Bana o zaman herkes ile hesaplasacagina dair söz vermisti. Eskinin komunisti simdi Kapitalist olunca o sözlerini unuttu tabiiki. Yaziklar olsun. Cekilmesi sevindirici. Sektör temizleniyor. Yoklugunu hic kimse fark etmeyecektir. Eminim!!! Dünyaligini yapti. Öbür tarafi zaten düsünmeyen biri!!! Ama alacagimizdan vaz gecmeyecegiz!!

Havacılık sektörünün yakından tanıdığı isimlerden Yavuz Çizmeci, belki de kariyerinin en önemli ve zorlu dönemlerinden birini yaşıyor. World Focus kazası sonrası zor bir sürece giren ve Ankair ismini verdiği yeni şirketinin ruhsatının iptal edilmesinin önüne geçemeyen Çizmeci, yaklaşık 10 ay yürüttüğü TÖSHİD Başkanlığı görevinden de yakın dönemde ayrıldı.

Çizmeci’nin radikal kararları bununla da kalmadı. Bir dönem belki de havacılık sektörünün en çok unvana sahip olan yöneticisi olan Çizmeci, ACT, MyTechnic, HAVAK, TÖSHİD gibi oluşumların hep bir numarasında yer alıyordu.

İlk olarak TÖSHİD başkanlığını bırakan Çizmeci, ACT Havayolları Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden de ayrıldı.

Türk Hava Yolları Teknik AŞ ile bazı konularda işbirliğine giden My Technic’teki yönetim kurulu başkanlığından da ayrılan Çizmeci, burada yönetim kurulu üyesi olarak kaldı.

Çizmeci’nin bu radikal kararlarının arkasında yatan nedenler ise şimdilik bilinmiyor.

Yavuz Çizmeci

Yavuz Çizmeci

ÇİZMECİ'DEN RADİKAL KARARLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bu adam mı havacılığın önemli ismi?? Sakın yurt dışında böyle konuşmayalım. Yabancılar bize başka taraflarıyla güler. Tabloya baksanıza adamın yapmadığı iş kalmamış. 57 kişi çldü hurda uçağında. Niye onlardan bahsetmiyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Q1 ~ 10 yıl önce
BOŞUNA BUNU YAPMAZ , AMBARGODAN KURTULMAK İSMİNİ BİRAZ UNUTTTURUP ALACAKLILARDAN KURTULMAK VS VS. HALA CİNLİK PEŞİNDE AKILLANMADI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 10 yıl önce
çekilsinde bu türk sivil havacılığı artık yanlışları yaşamasın zaten yükünü tuttu avrupada olsa işsizlik sigortası alır iş yaptırmazlardı burası türkiye nerde ü.k zengin nerde alın teri çulsuz düzelicek tabii böyle kötü örneklerden ders alıcaz yenile yenile bunları yenicez saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Göktürkler ~ 10 yıl önce
Bazi Yavuz Cizmeciyi eskiden beri taniyan arkadaslara tessekkür ediyorum. Benimde gönlümden gecenleri yazmislar. Benimde Sultanair zamanindan daha alacaklarim var. Bana o zaman herkes ile hesaplasacagina dair söz vermisti. Eskinin komunisti simdi Kapitalist olunca o sözlerini unuttu tabiiki. Yaziklar olsun. Cekilmesi sevindirici. Sektör temizleniyor. Yoklugunu hic kimse fark etmeyecektir. Eminim!!! Dünyaligini yapti. Öbür tarafi zaten düsünmeyen biri!!! Ama alacagimizdan vaz gecmeyecegiz!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000