26 Temmuz 2011, Salı 08:30:15

HAVADA HİDROLİK ARIZASI!

Mng Havayolları'na ait kargo uçağı, iniş takımlarında meydana gelen hidrolik arıza nedeniyle iniş için öncelik istedi...
  • bu haberin nesi haber??? her zaman olan ve olabilecek şeyler..
  • selam yas bilgin olsun diye herkeze FAA ya da JAA karar vermiyor ki Bunlardan bagzilari,Australian CASA,Transport Canada, ayni anda yeni zelanda,brezilya,hindistan gibi ulkeler de ne jaa nede faa systemi ile calisiyorlar.
  • push back aracının yardımı ile gittiğine göre steering yapamıyor demektir. steering de yeşil hidrolik sistemle yapılır bu uçaklarda. iniş takımı da yeşil sistemle açılır-kapanır. yeşil sistem overheat vermiş ya da bir yerden kaçak yaparak hidrolik boşaltmış olabilir. uçak arıza yapmayacak diye birşey yok. yapacaktır böyle arızalar. ki zaten bu uçakta 2 tane daha (mavi, sarı sistem) hidrolik sistem vardır. olay yaratmanın anlamı yok yani lafın kısası.
  • Uçağın kaç sene uçacağına ne sen nede MNG karar verir. Üretici karar verir, ona göre sertifikasyon alır JAA den (yada FAA den) , ondan fazla uçmaz o uçak.
Mng Havayolları'na ait kargo uçağı, iniş takımlarında meydana gelen hidrolik arıza nedeniyle iniş için öncelik istedi. Uçak, gerekli hazırlıkların yapılmasının ardından sorunsuz şekilde iniş yaptı. 
 
Afganistan'dan İstanbul'a gelen MNG Havayolları'na ait TC-MNV kuyruk tescilli Airbus A300–600 tipi kargo uçağının iniş takımlarında hidrolik arıza meydana geldi. Arıza nedeniyle uçağın kaptan pilotu Atatürk Havalimanı Hava trafik Kontrol kulesi ile irtibata geçerek iniş için öncelik istedi.

Uçak, hava trafiğinin aksamaması için 17-35 sol pistine sorunsuz bir şekilde iniş yaptı. İniş yaparak pist üzerinde kalan kargo uçağı daha sonra push back aracı yardımıyla park yerine çekildi. Bu arada iniş sırasında meydana gelebilecek acil duruma müdahale etmek amacıyla havalimanı itfaiyesi pist kenarında hazır bekledi.
HAVADA HİDROLİK ARIZASI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
bu haberin nesi haber??? her zaman olan ve olabilecek şeyler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
selam yas bilgin olsun diye herkeze FAA ya da JAA karar vermiyor ki Bunlardan bagzilari,Australian CASA,Transport Canada, ayni anda yeni zelanda,brezilya,hindistan gibi ulkeler de ne jaa nede faa systemi ile calisiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
push back aracının yardımı ile gittiğine göre steering yapamıyor demektir. steering de yeşil hidrolik sistemle yapılır bu uçaklarda. iniş takımı da yeşil sistemle açılır-kapanır. yeşil sistem overheat vermiş ya da bir yerden kaçak yaparak hidrolik boşaltmış olabilir. uçak arıza yapmayacak diye birşey yok. yapacaktır böyle arızalar. ki zaten bu uçakta 2 tane daha (mavi, sarı sistem) hidrolik sistem vardır. olay yaratmanın anlamı yok yani lafın kısası.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Uçağın kaç sene uçacağına ne sen nede MNG karar verir. Üretici karar verir, ona göre sertifikasyon alır JAA den (yada FAA den) , ondan fazla uçmaz o uçak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000