24 Nisan 2014, Perşembe 12:05:24

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ'NİN UÇAĞI GELİYOR

Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne yerde eğitim amacıyla kullanılmak üzere FedEx tarafından hibe edilen Boeing 727 tipi uçağı 29 Nisan 2014 tarihinde teslim edilecek.
  • 5700 kg ustu uçak olması çok güzel bir olay özellikle modül 7 ve modül 11 ve de modül 13 için çok iyi olacak her ne kadar glass cockpit olmasa da non EFİS için her submodulu kardilamasada temel eğitim için bulunmaz firsat yaratanlara ellerine saglik buraya kadar güzel bir is yapanlara övgüler yazdimsa oz eleştirici olmakta lazim ;ornegin su anda sivil havacilikta modül dinavlarini yapan tek okul burasi ama üzülerek yazmak gerekirse sinavlarda basari orani % 5 civarinda olduğunu hepimiz özellikle sivil havacilik genel müdürlüğü bilmesine rağmen simav analizlerini yaptirmaz anlamakta zorlaniyorum okulumuzun amaci sivil havaciligina katli yapmak değilde nedir tüm okul yöneticilerine ve özellikle simav sorusu hazırlayan değerli hocalarima sormak istiyorum.Bir başka konuda shy66 simav talimatinda simav geçme notu %75 iken kendi okulunun ogreclerine sinavlarda can eğrisi ile modül sinavlarini geçiriyor sorsak acaba bu adaletsizlikten değilde nedir? amacim kimseyi kurmak değildir fakat sivil havacilikta kimse üzerine düşen sorumluluğunu yapmiyot özellikle vakit üniversitelerin hali içler acisuyken ve hic bir okul diploma yerine lisans veremrzken bu okulların durumu neden sorgulanmiyor özellikle bu sorunu sivil havacilik genel müdürlüğüne sormak isterim sanki devletin hantal yapisinin bir parcasi olmuşlar ve sorunları görmemezlikten geliyorlar
  • Okuldaki hocaların tez ve makalelerinde çalıntı var mı yok mu, kopyala yapıştır oranı nedir merak ediyorum. Torpilataj bölümü hariç diğer bölümler ayağa düşmüş durumda maalesef. Eski mezun olarak ben de ne arar ne sorarım okulu. Az çektirmediler zamanında. Adını istediğiniz kadar değiştirin okulun içi boş. Gönül isterdi ki gurur duyduk mutlu olduk diyelim ama nerde.
  • Yarin bir gun birileri cikip siyasi amacli kullanir bu olayi :)
  • havacılıkla alakalı-alakasız herkesin boş yorum yazma telaşını anlamıyorum.. kıskanmayın artık birileri,, birşeyler yapıpta biyerlere gelenleri.. Hasan Hoca gibi degerli bir insana bile çamur attınız yaa.. boş yorum hepsi

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan FedEx firması tarafından Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne uçurulmadan yerde eğitim amacıyla kullanılmak üzere bir adet Boeing 727 tipi uçak ve uçakta mevcut bulunan 3 adet motora ilave olarak bir adet daha motor hibe edilecek.

Uçağın devir teslimi Anadolu Üniversitesi Havaalanı’nda üniversite protokolü, firma yetkilileri, öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleşecek.

Yapılan açıklamaya göre; hibe edilmesine işadamı Hayrettin Yağız’ın büyük gayretleriyle öncülük ettiği uçak 25 Nisan’dan itibaren Newark-Reykjavik-Londra-İstanbul-Eskişehir rotasını izleyerek 29 Nisan Salı günü saat 11.00 sularında Anadolu Üniversitesi Havalimanı’nda olacak. Uçağın Amerika’dan yapacağı son yolculuğunun masrafları işadamı Hayrettin Yağız, Onur Air Yönetim Kurulu Başkanı Cankut Bagana ve MNG Havayolları tarafından, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki park ihtiyacı ise myTECHNIC tarafından karşılanıyor.

Uçağı teslim etmek üzere getiren uçuş mürettebatında FedEx Havacılık yetkilisi David P.Sutton, Kaptan Vincent la Forgia, Kaptan John Bianes ve Uçuş Mühendisi Chris Higgins bulunacak.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ'NİN UÇAĞI GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
5700 kg ustu uçak olması çok güzel bir olay özellikle modül 7 ve modül 11 ve de modül 13 için çok iyi olacak her ne kadar glass cockpit olmasa da non EFİS için her submodulu kardilamasada temel eğitim için bulunmaz firsat yaratanlara ellerine saglik buraya kadar güzel bir is yapanlara övgüler yazdimsa oz eleştirici olmakta lazim ;ornegin su anda sivil havacilikta modül dinavlarini yapan tek okul burasi ama üzülerek yazmak gerekirse sinavlarda basari orani % 5 civarinda olduğunu hepimiz özellikle sivil havacilik genel müdürlüğü bilmesine rağmen simav analizlerini yaptirmaz anlamakta zorlaniyorum okulumuzun amaci sivil havaciligina katli yapmak değilde nedir tüm okul yöneticilerine ve özellikle simav sorusu hazırlayan değerli hocalarima sormak istiyorum.Bir başka konuda shy66 simav talimatinda simav geçme notu %75 iken kendi okulunun ogreclerine sinavlarda can eğrisi ile modül sinavlarini geçiriyor sorsak acaba bu adaletsizlikten değilde nedir? amacim kimseyi kurmak değildir fakat sivil havacilikta kimse üzerine düşen sorumluluğunu yapmiyot özellikle vakit üniversitelerin hali içler acisuyken ve hic bir okul diploma yerine lisans veremrzken bu okulların durumu neden sorgulanmiyor özellikle bu sorunu sivil havacilik genel müdürlüğüne sormak isterim sanki devletin hantal yapisinin bir parcasi olmuşlar ve sorunları görmemezlikten geliyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Okul ~ 4 yıl önce
Okuldaki hocaların tez ve makalelerinde çalıntı var mı yok mu, kopyala yapıştır oranı nedir merak ediyorum. Torpilataj bölümü hariç diğer bölümler ayağa düşmüş durumda maalesef. Eski mezun olarak ben de ne arar ne sorarım okulu. Az çektirmediler zamanında. Adını istediğiniz kadar değiştirin okulun içi boş. Gönül isterdi ki gurur duyduk mutlu olduk diyelim ama nerde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yarin bir gun birileri cikip siyasi amacli kullanir bu olayi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik yorumlar ~ 4 yıl önce
havacılıkla alakalı-alakasız herkesin boş yorum yazma telaşını anlamıyorum.. kıskanmayın artık birileri,, birşeyler yapıpta biyerlere gelenleri.. Hasan Hoca gibi degerli bir insana bile çamur attınız yaa.. boş yorum hepsi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000