07 Mayıs 2013, Salı 09:10:37

17 HELİKOPTERLİK FİLO...

Eurocopter’in çift motorlu EC135’i, Türk Hava Kurumu’nun THK Gökçen Havacılık ticari kolu tarafından işletilecek 17 helikopterlik filoyla, Türkiye geneline havadan tıbbi nakil ve ikmal görevleri gerçekleştirecek.
  • İyi hoş böyle şeyleri görmek güzelde saygı değer genel başkanım ve rektörüm bizim iş garantimiz nerede hani ? hani okul biter bitmez işe başlayacaktık neden önümüze engeller koymaya başladınız bu üniversiteyi okulu tercih edicekler etmesin herşey düzenbazlık ile işliyor tüm havacılık aleminin en saygı duydugum kurumdunuz taa ki bize böyle yalanlar dolanlar söyleyene kadar ..

Ağustos ayında beş adet EC135’le başlayacak olan operasyonlar 17 helikopterlik filonun tamamlanması ile devam edecek. EC135 bu hayati önem taşıyan hizmetler gerçekleştirmek üzere Türk Sağlık Bakanlığı'nın açtığı beş yıllık hava ambülans hizmeti ihalesini kazanan THK Gökçen Havacılık ve Saran Holding tarafından seçildi.

Eurocopter Satış ve Müşteri İlişkileri Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier Lambert “Eurocopter, Türkiye’yi helikopterlerin en kritik görevlerinden olan acil yardım hizmetleri konusunda desteklemeye kararlıdır. Bu nedenle de THK Gökçen Havacılık ile birlikte çalışmaktan ve Türk halkına yardım ulaştırmanın bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

THK Başkanı Osman Yıldırım: “Eurocopter ile anlaşma imzalamaktan ve Türkiye pazarındaki stratejik ve verimli işbirliğimizi geliştirmekten dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

Türkiye’nin seçimi büyüyen acil tıbbi yardım pazarında EC135 helikopterleri ile referans noktası kabul edilen Eurocopter’in rekabet gücünü bir kez daha ortaya sermiş oldu. Dünya üzerindeki acil tıbbi yardım operasyonlarının yaklaşık yüzde 25’i EC135 helikopterleri ile sağlanıyor. Şu ana kadar tüm dünyada hizmet vermekte olan 1095 adet EC135 helikopterinin yaklaşık 500’ü EC135 ATH versiyonundan oluşuyor.

EC135 geniş, ferah kabini, düşük-ses düzeyine sahip operasyonlarıyla birlikte kusursuz performans, alan ve yük kapasitesini bir araya getiriyor. Helikopterin büyük yan sürme kapıları ve arka clamshell tipi kapıları hastaların hızlı yükleme/boşaltmasını sağlarken - Eurocopter’in gizli Fenestron® kuyruk pervanesiyle yer operasyonlarına ek güvenlik sağlanıyor.

17 HELİKOPTERLİK FİLO...

Facebook Yorum

Yorumlar

İZ.MYO.MAĞDURU ~ 9 yıl önce
İyi hoş böyle şeyleri görmek güzelde saygı değer genel başkanım ve rektörüm bizim iş garantimiz nerede hani ? hani okul biter bitmez işe başlayacaktık neden önümüze engeller koymaya başladınız bu üniversiteyi okulu tercih edicekler etmesin herşey düzenbazlık ile işliyor tüm havacılık aleminin en saygı duydugum kurumdunuz taa ki bize böyle yalanlar dolanlar söyleyene kadar ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000