14 Mart 2011, Pazartesi 12:58:31

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK MODEL UÇAK SERGİSİ AÇILDI

Türkiye’nin en büyük sportif havacılık ve model uçak sergisi İstanbul İkitelli'de Deposite Outlet Merkezi’nde açıldı.
  • Sergiyi açan sayın yetkilileri tebrik ederim.Havacılığın babası Wright Kardeşlerden önce kuşlardan örnek alıp planör yapıp uçan Otto Lilienthal'ı da unutmamanızı gelecek yıl onun almanya anklamdaki müzesinde satılan (10 000)euro planörünün replikasını da getirip sergilemenizi arz ederim.Bakınıuz wikipedia-OTTO LİLİENTHAL MADDESİ (İNGİLİZCE)
  • 101 Yaşındaki uçak halen göklerde uçuyor desem inanır mısınız.Şaka değil gerçek gelin seyredelim.Googl'da yazınız=Bristol boxkite+ tıklayınız dedeniz pardon 100 yaşındaki uçak gözünüzün önünde havalanıp havada turlar atıp yavaşça geri geliyor iniyor.İşin püf noktası 1910 modeli Bristol boxkite modeli uçak yıllar sonra film için tekrar imal edilmiş uçurulmuş ve halen de uçuyor. Biplane ve triplane tipleri var meraklılar bilgisayar başına .esen kalın
  • bu foto-haber olmalıydı
Türkiye'nin en büyük Sportif Havacılık ve Model Uçak Sergisi’nin açılışı THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Ünsal’ın katılımları gerçekleşti. Sergide yamaç paraşütü, microlight, paramotor, uçurtma ve uzaktan kumandalı model uçaklar ziyaretçilerin ilgisine sunuldu. THK Başakşehir Şubesi ve Deposite Outlet Merkezi'nin katkılarıyla açılan sergi, hava sporlarını tanıtmak ve ilgi duyan ziyaretçilere yardımcı olmak amacını taşıyor.

Türkiye'de henüz gerektiği kadar yaygınlaşamayan ve çoğu kişinin bilmediği spor ve hobi türlerinin bir arada ilk kez görüleceği bu etkinlik kaçırılmaması gereken sergilerden. İçinizdeki farklı hobi ya da farklı spor arayışlarının cevabını burada bulabilmeniz olası. Sergide hava sporlarında kullanılan araçların bire bir gerçek örnekleri bulunuyor. Hava sporlarında kullanılan hava araçlarının yanında, bu sporları yapan kişilerin kullanması gereken giysi ve materyal de sergileniyor.

Konu ile ilgili tanıtım faaliyetleri çabasında olan THK Başakşehir Şubesi Başkanı Kamuran Adıyaman; amaçlarının hava sporlarını ve hobi amaçlı havacılık araçlarını geniş kitlelere tanıtmak ve ilgilenenlere rehberlik ederek bu uğraşıyı doğru yaparak keyif almalarını sağlamak olduğunu belirtiyor. Sergi boyunca, ziyaretçilerin merak ettikleri konular yetkili ve deneyimli kişiler tarafından anlatılacak.

Gelen talep üzerine sergi süresince yamaç paraşütü kursları ve radyo kontrol kursları açılacak. Meraklılarının kaçırmaması gereken bu etkinlikler süresince RC (radyo sinyalli) model ve maketler için de teknik destek sağlanacak.

Deposite Outlet Merkezi'nin sportif havacılığın meraklıları için organize ettiği bu etkinlik umulanın üzerinde ilgi görüyor. AVM yetkilileri sportif havacılığın merkezi olma konusunda kararlı olduklarını ve yoğun ilgi üzerine sergiyi her yıl yineleme kararı aldıklarını belirtiyor.

Sergi Deposite Outlet Merkezi’nde 12 Mart – 30 Mart 2011 tarihleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK MODEL UÇAK SERGİSİ AÇILDI

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Sergiyi açan sayın yetkilileri tebrik ederim.Havacılığın babası Wright Kardeşlerden önce kuşlardan örnek alıp planör yapıp uçan Otto Lilienthal'ı da unutmamanızı gelecek yıl onun almanya anklamdaki müzesinde satılan (10 000)euro planörünün replikasını da getirip sergilemenizi arz ederim.Bakınıuz wikipedia-OTTO LİLİENTHAL MADDESİ (İNGİLİZCE)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
101 Yaşındaki uçak halen göklerde uçuyor desem inanır mısınız.Şaka değil gerçek gelin seyredelim.Googl'da yazınız=Bristol boxkite+ tıklayınız dedeniz pardon 100 yaşındaki uçak gözünüzün önünde havalanıp havada turlar atıp yavaşça geri geliyor iniyor.İşin püf noktası 1910 modeli Bristol boxkite modeli uçak yıllar sonra film için tekrar imal edilmiş uçurulmuş ve halen de uçuyor. Biplane ve triplane tipleri var meraklılar bilgisayar başına .esen kalın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu foto-haber olmalıydı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000