21 Haziran 2015, Pazar 13:43:03

THK'da rüşveti madeni yağla akladılar

Türk Hava Kurumu’ndaki (THK) yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili soruşturmada savcılık, 41 şüpheli hakkında dava açtı. Şüphelilerin rüşvet paralarını aklamak için endüstriyel/madeni yağ aldıkları iddia edildi.
  • zafer çağlayan gibi başkaların acilen taşın altına elini koyması gerek ve aday olmalı anca bu adam düzeltir bu kurumu
  • hepsi yalan
  • Thk sevdalısı arkadaşım 900 milyon borç da yok, maalesef Vahdettin Tarafından söylenen birçok şey gibi bu da yalan. Kurumu uçuruma sürüklüyor. Bu gün de yasadışı mütevelli heyeti toplantısı yapacak, katılacak başkanların başını yakacak. İnşallah başkanlar orada birşey imzalamadan önce vakıf müfettißlerine danışır da evrakta sahtecilikten Vahdettin'le birlikte güküm giymez. Vahdettin artık akıl sağlığını kaybetmiştir. Yönetim kurulu duruma el koymalıdır.
  • Vacit başkan geldi...çok sevindik...ama aşağı kadroya enerjisini veremedi...bizler endişe içindeyiz..büyük bir başıboşluk var....
  • sizi uyutalım diye Antalya şubesine talimat verdik yandaşlara bol bol kurs acıp.karain elimizden gitmesin diye oyuncak ucuruyoruz.siz bunları okurkende biz larada mekanımızda sıcak kahveleri yudumlarken inişe geçen uçaklara selam veriyoruz.Albayız ya biz.Güzel ülkemde bizim gibi kurum için ses cıkaranlar düşman olur.Biz fetocu yada oycu değiliz.Biz kurbanda deri çalanlardan.sosyal fondan araklama yapanlardan değiliz.Biz sizin korktunuz o karşı listeyiz.Biz başçavuşlarız.eyvallahımız yok yani.Vasıfcım gün saymaya başla.Oy verin gitsinler!
  • THK sevdalısı herhalde Ay'da oturuyor. 6 Aydır müfettişler denetim yapıyor o hâlâ hesaplar incelenemedi diyor. Saklı hesap mı kaldı. Mizanlara tost sarıyorlar kurumda. Güldürdün bizi yine de, teşekkürler.
  • Birilerinin kumandasinin pilleri bitmis anlaşılan :)
  • Vacit Öktem nerde bilen var mı arkadaşlar :)
  • Abooo yarın bomba patlıyormus. Üniversitede
  • Thk ucus ak.cvp. hakli bir istekte bulunmussunuz ancak thk mufettislerinin cozecegi isler degil oradaki isler ...daha bilgili donanimli denetci ister.

Türk Hava Kurumu’ndaki yolsuzluk, rüşvet iddiaları üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık, aralarında eski THK Başkanı Osman Yıldırım ve oğlu Emre Yıldırım’ın da bulunduğu 41 şüpheli hakkında dava açtı. İddianamede, Eurocopter isimli Fransız firmasından rüşvet karşılığı ambulans helikopter alınması için yapılan anlaşma bütün detayları anlatıldı. Şüphelilerin rüşvet paralarını aklamak için endüstriyel/madeni yağ aldıkları iddia edildi.

AZEMOĞLU’NUN GERÇEK SAHİBİ
İddianamede, bir numaralı şüpheli Osman Yıldırım’a, rüşvet alma, 3 kez zimmet, haksız mal edinme, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama, görevi kötüye kullanma ve sahte belge düzenlenmek suretiyle Vergi Usul Kanuna Muhalefet suçlaması yöneltildi. Şüphelilerden Yıldırım’ın oğlu Emre Yıldırım’ın, Asay A.Ş’nin ortağı ve yöneticisi; Azemoğlu A.Ş’nin ise kayıtlarda görünmeyen gerçek sahibi olduğu anlatıldı. Emre Yıldırım’a, rüşvet almaya iştirak, 2 kez zimmet, sahte belge düzenlemek suretiyle Vergi Usul Kanuna Muhalefet Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı değerlerini aklama suçlaması yapıldı. İddianame benzer suçlamalar yöneltilen Hakan Azemoğlu’nun da Emre Yıldırım’ın arkadaşı olduğu, kayıtlarda Azemoğlu A.Ş’nin sahibi göründüğü belirtildi.

AMBULANS HELİKOPTER
Şüphelilerin, Göksar adi ortaklığını 2013 yılından kurduktan sonra sağlık bakanlığı’nın Türkiye genelinde ve gerektiğinde yurt dışında kullanmak üzere 17 adet ambulans helikopter kiralaması ihalesine katıldıkları ve ihaleyi kazandıkları anlatıldı. THK Derneği ve THK Havacılık Vakfı iştiraki olan şirketlerin de dahil olduğu Göksar Adi İş Ortaklığı kapsamında ihale konusu ambulans helikopterlerin Eurocopter isimli firmadan alınmasına karar verildiği belirtilen iddianamede, “Ambulans helikopterlerin Eurocopter firmasından satın alınmasına doğrudan şüpheli Osmanı Yıldırım ve Faruk Volkan Yılmazer tarafından karar verildi. Şüpheliler Yıldırım ve Yılmazer ile Eurocopter firması adına hareket eden şüpheli Luis Alberti arasında Eurocopter firmasının tercih edilmesi karşılığında satış hasılatının yüzde 2.5 oranında komisyon ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı” denildi.

AYRI BİR ŞİRKET KURULDU
Şüphelilerin, Eurocopter isimli firma ile söz konusu anlaşmayı yaptıktan sonra Emre Yıldırım’ın yakın arkadaşı Hakan Azemoğlu adına Azemoğlu Havacılık Eğitim Medya Gıda İnşaat A.Ş isimli bir firma kurdukları da iddia edilerek, “Kurulan bu firmanın Eurocopter firmasıyla sözde danışmanlık hizmeti sözleşmesi imzalanması sağlanmıştır. Eurocopter firmasından Azemoğlu A.Ş firması hesabına söz de danışmanlık ücreti adı altında toplam 2 milyon 732 bin 921 TL rüşvet parası gönderilmiştir. Nitekim Hakan Azemoğlu’nun uluslararası çapta büyük bir firmaya danışmanlık yapma kapasitesi olmadığı tespit edilmiştir” değerlendirilmesi yapıldı.

Azemoğlu A.Ş hesabına gelen rüşvet paralarının belli bir süre sonra Emre Yıldırım’ın ortağı ve yöneticisi olduğu Asay Savunma isimli şirkete “danışmanlık hizmeti alındığı” gerekçesiyle aktarıldığı savunulan iddianamede, “Rüşvet paraları, Asay A.Ş’den eğitim ve danışmanlık hizmeti alınıyormuş gibi faturalandırılarak adı geçen şirkete aktarıldığı, Asay A.Ş’ye aktarılan paraların bir kısmı (530 bin TL) şirket ortağı Ali Yavuz Karslıoğlu hesabına aktarıldığı, bir kısmıyla mal alınarak (endüstriyel/madeni yağ) bu şekilde rüşvet parası aklanmıştır” denildi. (Hürriyet)

THK'da rüşveti madeni yağla akladılar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

gerçekci ~ 5 yıl önce
zafer çağlayan gibi başkaların acilen taşın altına elini koyması gerek ve aday olmalı anca bu adam düzeltir bu kurumu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
inat ~ 5 yıl önce
hepsi yalan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Thk sevdalısı arkadaşım 900 milyon borç da yok, maalesef Vahdettin Tarafından söylenen birçok şey gibi bu da yalan. Kurumu uçuruma sürüklüyor. Bu gün de yasadışı mütevelli heyeti toplantısı yapacak, katılacak başkanların başını yakacak. İnşallah başkanlar orada birşey imzalamadan önce vakıf müfettißlerine danışır da evrakta sahtecilikten Vahdettin'le birlikte güküm giymez. Vahdettin artık akıl sağlığını kaybetmiştir. Yönetim kurulu duruma el koymalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thk sevdalısı ~ 5 yıl önce
Vacit başkan geldi...çok sevindik...ama aşağı kadroya enerjisini veremedi...bizler endişe içindeyiz..büyük bir başıboşluk var....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 5 yıl önce
sizi uyutalım diye Antalya şubesine talimat verdik yandaşlara bol bol kurs acıp.karain elimizden gitmesin diye oyuncak ucuruyoruz.siz bunları okurkende biz larada mekanımızda sıcak kahveleri yudumlarken inişe geçen uçaklara selam veriyoruz.Albayız ya biz.Güzel ülkemde bizim gibi kurum için ses cıkaranlar düşman olur.Biz fetocu yada oycu değiliz.Biz kurbanda deri çalanlardan.sosyal fondan araklama yapanlardan değiliz.Biz sizin korktunuz o karşı listeyiz.Biz başçavuşlarız.eyvallahımız yok yani.Vasıfcım gün saymaya başla.Oy verin gitsinler!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
THK sevdalısı herhalde Ay'da oturuyor. 6 Aydır müfettişler denetim yapıyor o hâlâ hesaplar incelenemedi diyor. Saklı hesap mı kaldı. Mizanlara tost sarıyorlar kurumda. Güldürdün bizi yine de, teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK sevdalısı ~ 5 yıl önce
O zaman cevap verin lütfen; Eski parayla 900 Trilyon borç var bu kadar yer satıldı birde gelirler var bu paralar nereye gitti bu hesaba kimsenin aklı almıyor Yusuf paşa giderken 50 Trilyon nakitle bırakmıştı. kaba hesapla 1.2 katrilyon harcama olmuş nereye gitti bu paralar helikopterler ve jetler borçla alındı tamam ama gelen paralar var bu 900 trilyon borcun hesabını verecek varmı?
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Birilerinin kumandasinin pilleri bitmis anlaşılan :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Vacit Öktem nerde bilen var mı arkadaşlar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Abooo yarın bomba patlıyormus. Üniversitede

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Thk ucus ak.cvp. hakli bir istekte bulunmussunuz ancak thk mufettislerinin cozecegi isler degil oradaki isler ...daha bilgili donanimli denetci ister.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000