05 Ağustos 2010, Perşembe 08:36:39

THK, FİLOSUNA 6 UÇAK DAHA EKLEDİ

Türk Hava Kurumu (THK), filosuna yeni eğitim uçakları ekleyerek eğitim kapasitesini artırdı.
  • Ortalıkta pilot acığı varken bazı pilotlar işsizim diyor. Herkezin derdi THY kapı atmak, peki niye özel şirketlere başvurmuyorlar. Tabii yetenekli ve yabancı dil sorunu olmayan herek iş buluyor, kağıt üzerinde havacılıktan bi haber pilotum diye 40 yaşından sonra değişik işlerde dikiş tutturamayanlar işsizim diyor. HADİİİ GİT ARABANI KULLAN.
  • Ben pilot degilim ve bilmedigim icin soruyorum. Bir bilen aciklarsa tesekkur ederim. THY nin uyguladigi bazi kriterler yuzunden hava yolu pilotu yada adayi oldugunu tahmin ettigim bir cok degerli vatan evladinin ah THY vah THY gibi sizlandiklarini hatta karamsarlik icinde olduklarini goruyorum. Benim merak ettigim bu durumdaki arkadaslarin THY nin kapisinda yalvar yakar olmaktansa yurt disindaki is olanaklarini kullanmalarina ne gibi bir engel vardir. Yoksa, kisisel tercihleri illede THY midir? Saygilar.
  • benim eksiğim sadece torpilimin olmaması...inan şöför daha zor yetişiyor...şirketler babadan ogula geçen bu meslek elemenları ile dolu olduğu için bizler maalesef işsiziz....şuan kaç işsiz pilot var biliyormusun araştırda öyle yorum yaz buraya çamur atacağına...sanırım sen kuzey kutubunda yaşıyorsun :))
  • kaç liralık uçaklar teslim ediliyor pilotlara torpille yada disiplinsiz kişilere uçak teslim edilmez vardır bir eksiğin başkalarına bahane bulacagına !
  • pilot açığı masalları ile gençlerin hayalleri ile oynayan bu kurumu kutluyorum...nerede pilot açığı var söyleyinde bizde başvuralım...elimde tip eğiti olmasına rağmen çalmadığım kapı kalmadı....yazık bu gençlere...6 değil 36 uçak alsan ne olur iş olmadıktan sonra
  • Rağbet artıyormuş :)) artsın artsın. ben görücem sizi . milleti gibi açıkta kalıcaksınız haberiniz yok. arkadaşım ayjette adamlar şubata gün veriyormuş. birde bas bas bağırıyor ettimin medyası pilot açığı varmışmış. bunu yayınlayacaksa havayolu şirketleri yayınlasın . kalkıpta bilmeden siz ortalığa bilye döküyorsunuz üstüne basan kayıyor. bu kadar insan nerde iş bulucak ???? anlamadım ben bu işi. anlayamıyacağımda. ... allah herkesin sonunu hayır etsin
  • THK'nu kutluyorum. Son günlerde başlattığı muhteşem çalışmaları yakinen izliyoruz. İstanbulda'da pilot eğitimi için şübe açtığının reklemlerını gördüm. Geçte olsa akademik eğitim için de çalışmalarını yakinen takip ediyoruz. İşte ATATTÜRK'ün bizlere emaneti olan THK bu olmalıdır. Yoksa yıllardır kurban derileriyle anılan bir THK emanetede ihanetti. Çalışmalarınızda hep birlikte yanınızda ve arkanızda olacağız. Yolunuz açık olsun

THK'dan yapılan yazılı açıklamada, THK'nın 'pilotaj eğitimi'ne rağbetin artması nedeniyle filosuna 6 adet Cessna 172 S tipi eğitim uçağı ekleyerek eğitim kapasitesini arttırdığı belirtildi. 1935 yılından bu yana binlerce pilot yetiştiren ve Türkiye'nin en tecrübeli Uçuş Okulu'na sahip olan THK, mevcut eğitim ve uçak kapasitesini artırdığını bildirdi. Pilotluğa ilk adımı THK'da atmak isteyen gençlerin talebine kayıtsız kalmayan THK, bünyesinde faaliyet gösteren Uçuş Eğitim Okulu ile pilot adaylarına en kaliteli hizmet vermek için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Kurum, dünyada pilot eğitiminde en çok tercih edilen ve öğrenci pilotların da gözdesi olan Cessna 172 S eğitim uçakları ile Ankara, İstanbul ve İzmir'de bulunan uçuş okullarındaki eğitim kapasitesini artırdı. 11 olan mevcut eğitim uçağı kapasitesini ise 17'e çıkardı.

Öte yandan, THK'nın filosuna yeni kattığı 6 adet Cessna 172 S eğitim uçağı yarın basına tanıtılacak. Ayrıca, Eğitim Filosu'na eklenen uçakların ilk deneme uçuşunu THK Genel Başkanı Osman Yıldırım yapacak.

THK, FİLOSUNA 6 UÇAK DAHA EKLEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 12 yıl önce
Ortalıkta pilot acığı varken bazı pilotlar işsizim diyor. Herkezin derdi THY kapı atmak, peki niye özel şirketlere başvurmuyorlar. Tabii yetenekli ve yabancı dil sorunu olmayan herek iş buluyor, kağıt üzerinde havacılıktan bi haber pilotum diye 40 yaşından sonra değişik işlerde dikiş tutturamayanlar işsizim diyor. HADİİİ GİT ARABANI KULLAN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Ben pilot degilim ve bilmedigim icin soruyorum. Bir bilen aciklarsa tesekkur ederim. THY nin uyguladigi bazi kriterler yuzunden hava yolu pilotu yada adayi oldugunu tahmin ettigim bir cok degerli vatan evladinin ah THY vah THY gibi sizlandiklarini hatta karamsarlik icinde olduklarini goruyorum. Benim merak ettigim bu durumdaki arkadaslarin THY nin kapisinda yalvar yakar olmaktansa yurt disindaki is olanaklarini kullanmalarina ne gibi bir engel vardir. Yoksa, kisisel tercihleri illede THY midir? Saygilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
benim eksiğim sadece torpilimin olmaması...inan şöför daha zor yetişiyor...şirketler babadan ogula geçen bu meslek elemenları ile dolu olduğu için bizler maalesef işsiziz....şuan kaç işsiz pilot var biliyormusun araştırda öyle yorum yaz buraya çamur atacağına...sanırım sen kuzey kutubunda yaşıyorsun :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
kaç liralık uçaklar teslim ediliyor pilotlara torpille yada disiplinsiz kişilere uçak teslim edilmez vardır bir eksiğin başkalarına bahane bulacagına !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
pilot açığı masalları ile gençlerin hayalleri ile oynayan bu kurumu kutluyorum...nerede pilot açığı var söyleyinde bizde başvuralım...elimde tip eğiti olmasına rağmen çalmadığım kapı kalmadı....yazık bu gençlere...6 değil 36 uçak alsan ne olur iş olmadıktan sonra

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Rağbet artıyormuş :)) artsın artsın. ben görücem sizi . milleti gibi açıkta kalıcaksınız haberiniz yok. arkadaşım ayjette adamlar şubata gün veriyormuş. birde bas bas bağırıyor ettimin medyası pilot açığı varmışmış. bunu yayınlayacaksa havayolu şirketleri yayınlasın . kalkıpta bilmeden siz ortalığa bilye döküyorsunuz üstüne basan kayıyor. bu kadar insan nerde iş bulucak ???? anlamadım ben bu işi. anlayamıyacağımda. ... allah herkesin sonunu hayır etsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
THK'nu kutluyorum. Son günlerde başlattığı muhteşem çalışmaları yakinen izliyoruz. İstanbulda'da pilot eğitimi için şübe açtığının reklemlerını gördüm. Geçte olsa akademik eğitim için de çalışmalarını yakinen takip ediyoruz. İşte ATATTÜRK'ün bizlere emaneti olan THK bu olmalıdır. Yoksa yıllardır kurban derileriyle anılan bir THK emanetede ihanetti. Çalışmalarınızda hep birlikte yanınızda ve arkanızda olacağız. Yolunuz açık olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000