13 Şubat 2013, Çarşamba 08:18:27

PİLOTUN CENAZESİ ADANA'DA

Mersin'in Tarsus ilçesinde düşen eğitim uçağında hayatını kaybeden pilot Murat Can'ın cenazesi, otopsisi yapılmak üzere Adana’ya getirildi.
  • Insanlar duygusallasinca, olen sevdikleri kisilere paye verme ihtiyaci duyar. Olen bir insana da verilebilecek en yuksek mertebe Islam inanisina gore Sehitlik makamidir ( Sehitler sorgusuz sualsiz cennete gider) ve sartlari Kur'an da yazar. Ona gore, bana gore Sehittir denmez. Ancak silahli kuvvetlerde olen kisilerin yakinlarina bazi maddi imkanlar saglanmasi acisinda sehitlik kanunla tarif edilmistir fakat bunun islamda belirtilen Sehitlikle ilgisi yoktur.Bir isi meslek edinmis ve bundan gelir ellde eden kisiler gorevleri basinda olurse buna Is kazasi denir.Bunun askeri sivili, pilotu soförü olmaz.
  • öncelikle elim kazada hayatını kaybeden pilota Allahtan rahmet kederli ailesine sabır diliyorum,inşallah böyle bir olay bir daha yaşanmaz. tabi ki eğitime verilen önemi artırılırsa ehliyet kurslarına dönüşütürülmez ise bu iş. ''ülkemiz de bu tür üzücü bizlerde burukluk bırakan olaylar yaşanmıştır.NEDEN O KADAR MERHUM ARKADAŞLARIMIZIN YA DA HOCALARIMIZ HAKKINDA ŞEHİT DENMEMİŞTİR DE ÖĞRETMEN VEYA ÖĞRENCİ ŞİMDİ ŞEHİT PİLOT DENİLİYOR?
  • Allah rahmet eylesin.
  • MURAT HOCAMA ALLAHTAN RAHMET GERİDE KALAN AİLESİNE ALLAHTAN SABIR DİLİYORUM. ÜZÜLDÜK, ŞAŞIRDIK, TUHAF DUYGULARLA KAPLANDI İÇİMİZ AMA SONUNDA HERKES BİR GÜN ÖLECEK DEYİP ACIMIZI AZALTMAYA ÇALIŞTIK. MURAT HOCAYA TEKRAR ALLAHTAN RAHMET AİLESİ VE TÜRK HAVA KURUMU AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM. MEKANIN CENNET OLSUN HOCAM...

THK'nın Adana'daki uçuş okuluna ait TC-CDA tipi eğitim uçağının, havada arızalanarak düşmesi sonucu hayatını kaybeden pilot Murat Can, otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

Can’ın cenazesini, pilot arkadaşları ve eğitim verdiği öğrencileri karşıladı. Eğitim alan 1 kişinin yaralandığı uçak kazasında ölen pilotun cenazesinin, memleketi Kırıkkale’de defnedilmesi bekleniyor.

PİLOTUN CENAZESİ ADANA'DA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Yanlis bilgi ~ 9 yıl önce
Insanlar duygusallasinca, olen sevdikleri kisilere paye verme ihtiyaci duyar. Olen bir insana da verilebilecek en yuksek mertebe Islam inanisina gore Sehitlik makamidir ( Sehitler sorgusuz sualsiz cennete gider) ve sartlari Kur'an da yazar. Ona gore, bana gore Sehittir denmez. Ancak silahli kuvvetlerde olen kisilerin yakinlarina bazi maddi imkanlar saglanmasi acisinda sehitlik kanunla tarif edilmistir fakat bunun islamda belirtilen Sehitlikle ilgisi yoktur.Bir isi meslek edinmis ve bundan gelir ellde eden kisiler gorevleri basinda olurse buna Is kazasi denir.Bunun askeri sivili, pilotu soförü olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
öğrenci pilot ~ 9 yıl önce
öncelikle elim kazada hayatını kaybeden pilota Allahtan rahmet kederli ailesine sabır diliyorum,inşallah böyle bir olay bir daha yaşanmaz. tabi ki eğitime verilen önemi artırılırsa ehliyet kurslarına dönüşütürülmez ise bu iş. ''ülkemiz de bu tür üzücü bizlerde burukluk bırakan olaylar yaşanmıştır.NEDEN O KADAR MERHUM ARKADAŞLARIMIZIN YA DA HOCALARIMIZ HAKKINDA ŞEHİT DENMEMİŞTİR DE ÖĞRETMEN VEYA ÖĞRENCİ ŞİMDİ ŞEHİT PİLOT DENİLİYOR?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Öğretmen ~ 9 yıl önce
Bu haberde de, sadece başlıkta şehit ibaresi geçiyor, metinde yok. Benim açımdan şehit olmuştur. Daha önce verdiği hizmetler de cabası. Mekanının cennet olmasını ve ailesine sabırlar diliyorum.
Şehitlik ~ 9 yıl önce
Bu bir mertebedir, görev başında vefat edenler için kullanılır. Cephede yada sınıfta ders anlatırken, yada yerin altında kömür çıkarırken, sırf memur diye otobsten indirilmiş ve katledilmiş olanlarada şehit denir. Biz bu insanların cennete gittiklerine inanırız. Kutlu bir yolda öldüklerini düşünürüz. amentü müz budur. Lakin buna bir dur demek gerekir. Sorumlu olan yöneticiler artık istifa etsinler. Bu kaza il degil, Şaunki yönetim döneminde olması, hepsinin denk gelmesi mucize olamaz. Lütfen ehil kişilere bırakın. Bir aile dava açarsa bile başınız yanar. Kırım yapan öğrencisini işe bile almayan zihniyetten ne çıkar. Biraz ahte vefa olur. Çicekle, kaldırımla, vip'ye bende parkederim arabamı, korkut efenin el degiştirmesi ile uğraşılacagına. Görevinizin acil olanlarını yerine getirin. Herkes işini yapsa bu kişiler. Yılardır uçtugumuz yerde bu egitimleri yaparlardı, Ankarada zamanında uçulmuş olsa yada efeste, taşların yerine kadar bilinir. Ancak Adanada bilinmeyen yerler varmış belliki
Free ~ 9 yıl önce
Allah rahmet eylesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİLGEHAN AVCI ~ 9 yıl önce
MURAT HOCAMA ALLAHTAN RAHMET GERİDE KALAN AİLESİNE ALLAHTAN SABIR DİLİYORUM. ÜZÜLDÜK, ŞAŞIRDIK, TUHAF DUYGULARLA KAPLANDI İÇİMİZ AMA SONUNDA HERKES BİR GÜN ÖLECEK DEYİP ACIMIZI AZALTMAYA ÇALIŞTIK. MURAT HOCAYA TEKRAR ALLAHTAN RAHMET AİLESİ VE TÜRK HAVA KURUMU AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM. MEKANIN CENNET OLSUN HOCAM...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000