29 Ekim 2013, Salı 15:54:16

PARAŞÜTÇÜLERDEN CUMHURİYET BAYRAMI REKORU

Selçuk'taki Türk Hava Kurumu (THK) Gökçen Havacılık Atlayış Merkezi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için bir araya gelen paraşütçüler, daha önce 19 kişi olan çoklu tutuşma rekorunu 24 kişiye çıkardı.
  • Belki çok yavaş iletlemişiz ama olsun yinede tebrikler 40 yıl önce 4 lü lasta yaptıklarında sevinirlerdi. Ve sadece THK ve Hava kuvvetlerinde olurdu. Bu gün amatörcede yapılıyor bu iş. Övelim dövmeyelim ki kimsenin hevesi kırılmasın.
  • Hayko Cepkin!!!
  • Guzel bir gelisme ama abartilacak birsey de yok. Dunya'da kucucuk dropzone'larda dahi 30 lu tutusmalar antreman diye atlaniyor. SPD katilmadi galiba ? Onemli parasutcu isimleri goremiyoruz ??? Lutfen bir dahaki deneme BUTUN AMATORLERI BIR ARAYA toplamaya calisin. Birakin artik eski zihniyeti, darginliklari, kidem-kadame korkularini da eski amatorlari de barsitirin. Inanin cook daha guzel seyler olur. Tebrikler.
  • Osmanla bayram ?

Paraşütçüler "29way Türkiye çoklu tutuşma rekoru" için yaptıkları atlamaların birinde 24 kişiye ulaşarak 2010'daki 19 kişilik rekoru kırdı.

Rekor denemesi için Rus eğitmen Aleksei Khrulev'in önderliğinde bir süredir çalışan amatör paraşütçülerin, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait casa tipi uçakla yaptıkları 24 kişilik çoklu atlayış gözlemciler tarafından onaylandı. "Ulusal rekor" olarak Uluslararası Havacılık Federasyonu tarafından tescillenen rekorun ardından amatör paraşütçüler 2 atlayış daha yaparak rekoru geliştirmek için çalışacak.

Yaptıkları atlayıştan sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için apronda toplanan paraşütçüler, Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı'nın katılımıyla bayramı kutladı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törende paraşütçüler adına bir konuşma yapan Levent Gürcan, kendilerinin gökyüzünde konuşmayı tercih ettiklerini kaydetti.

Kendilerine organizasyonda destek olan PTT Genel Müdürü Osman Tural, THK Genel Başkanı Osman Yıldırım ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı yetkililerine teşekkür eden Gülcan, etkinlik sayesinde gençlere örnek olmak istediklerini kaydetti.

Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı ise "göklerin melekleri" diye hitap ettiği paraşütçülere teşekkür ederek, "Cumhuriyet'in 90. yıl dönümündeki bu etkinlik çok anlamlı oldu ve beni çok duygulandırdı" diye konuştu.

Paraşütçülerle birlikte atlayış yapan Hayko Cepkin ise rekor için çalışmalar kapsamında 7 atlayış gerçekleştirdiklerini, atlayışlara katılan 32 kişinin 7. atlayışta 24 kişilik rekoru kırdığını belirterek, "Bu zor bir şeydi ama başardık" dedi.


 

PARAŞÜTÇÜLERDEN CUMHURİYET BAYRAMI REKORU

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Belki çok yavaş iletlemişiz ama olsun yinede tebrikler 40 yıl önce 4 lü lasta yaptıklarında sevinirlerdi. Ve sadece THK ve Hava kuvvetlerinde olurdu. Bu gün amatörcede yapılıyor bu iş. Övelim dövmeyelim ki kimsenin hevesi kırılmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler Meleklerr! ~ 9 yıl önce
Hayko Cepkin!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dunya'da ~ 9 yıl önce
Guzel bir gelisme ama abartilacak birsey de yok. Dunya'da kucucuk dropzone'larda dahi 30 lu tutusmalar antreman diye atlaniyor. SPD katilmadi galiba ? Onemli parasutcu isimleri goremiyoruz ??? Lutfen bir dahaki deneme BUTUN AMATORLERI BIR ARAYA toplamaya calisin. Birakin artik eski zihniyeti, darginliklari, kidem-kadame korkularini da eski amatorlari de barsitirin. Inanin cook daha guzel seyler olur. Tebrikler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
osman ~ 9 yıl önce
Osmanla bayram ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000