30 Ağustos 2011, Salı 09:46:13

TESLİMAT İÇİN GÜN SAYIYORLAR

Dünya havacılık endüstrisinin heyecanla beklediği, Boeing'in "Geleceğin Uçağı" olarak adlandırılan yeni modeli 787 Dreamliner, Amerikan Federal Havacılık Dairesi (FAA) ve Avrupa Hava Güvenliği Ajansı'ndan (EASA) uçuş sertifikası aldı.
  • hala aır moroc aır ındıa aır berlın meksika hava yollarına teslim edilmedi
  • 787-8 modeli 185.2 Milyon, 787-9 modeli 218.1 Milyon USD. Kaynak: Wikipedia
  • Muadil uçaklara göre %25 yakıt tasarrufu sağlıyor. Ama fiyatlarını bilmiyorum.
  • bu uçak aynı kapasitedeki bir uçağa göre ne kadar daha az yakıt harcıyor, buna karşılık fiyatı ne kadar afrklı bilen varsa yazsın?
  • ister sevin ister nefret edin elin amerikalısı sıfırdan uçak yapıyor ve bütünb dünyaya satıyor güvenle herkes alıyor biz trükler ne yapıyor hala zurnanın son deliği olan casalar ile montaj yapıyoruz uçaklar düşüyor en büyük tai, en büyük usaj en büyük bilmem ne daha saldırı atak helicopterimiz yok onu da kendimiz üretileip dedik 20 senedir diyoruz demeye devam o zaman..
Tamamı kompozitten imal edilen gövdesi, sahip olduğu yeni teknolojileri ve üstün yakıt verimliliğiyle dünya sivil havacılığında yeni bir dönemin başlangıcı kabul edilen Boeing 787 Dreamliner, FAA'dan Tip ve Üretim Sertifikası alırken, EASA da uçağa Tip Sertifikası için onay verdi. İlk Boeing 787 Dreamliner, 26 Eylül'de Boeing'in Everett-Washington'daki tesislerinde düzenlenecek muhteşem bir törenle Japon ANA Havayolları'na teslim edilecek.

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO'su Jim Albaugh, Everett'te gerçekleştirilen sertifika takdim töreninde, "787 Dreamliner'ın sertifikasyonu, Boeing için, bu uçak hakkında konuşmaya başladığınız ilk günden bu yana dünyaya verdiğimiz sözleri tuttuğumuzu kanıtlayan önemli bir kilometre taşıdır. 787 programında bugüne kadar görev alan herkesin umutları ve hayalleri bugün gerçeğe dönüşüyor." diye konuştu.

Öte yandan, Boeing 787 Dreamliner'ın ilk teslimatıyla ilgili de konuşan Jim Albaugh, "Havacılıkta yeni bir dönem başlatacak bu uçağın ANA'ya teslim edileceği 26 Eylül, sektör açısından tarihi bir gün olacak. Uçak hazır, ANA hazır ve biz de bu muhteşem gösteri için hazırız." dedi. Everett-Washington'daki seremoninin ardından, 28 Eylül tarihinde Japonya'nın başkenti Tokyo'da, ilk 787 Dreamliner'ı karşılamak üzere, ANA Havayolları çalışanları, medya mensupları ve Boeing 787 programının Japon iş ortaklarının katılacağı bir tören daha düzenlenecek.
TESLİMAT İÇİN GÜN SAYIYORLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 12 yıl önce
hala aır moroc aır ındıa aır berlın meksika hava yollarına teslim edilmedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
787-8 modeli 185.2 Milyon, 787-9 modeli 218.1 Milyon USD. Kaynak: Wikipedia

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Muadil uçaklara göre %25 yakıt tasarrufu sağlıyor. Ama fiyatlarını bilmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bu uçak aynı kapasitedeki bir uçağa göre ne kadar daha az yakıt harcıyor, buna karşılık fiyatı ne kadar afrklı bilen varsa yazsın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ister sevin ister nefret edin elin amerikalısı sıfırdan uçak yapıyor ve bütünb dünyaya satıyor güvenle herkes alıyor biz trükler ne yapıyor hala zurnanın son deliği olan casalar ile montaj yapıyoruz uçaklar düşüyor en büyük tai, en büyük usaj en büyük bilmem ne daha saldırı atak helicopterimiz yok onu da kendimiz üretileip dedik 20 senedir diyoruz demeye devam o zaman..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000