18 Haziran 2014, Çarşamba 12:37:59

B787-9 DREAMLINER EASA TESCİLİNİ ALDI

Boeing 787-9 Dreamliner modelinin ticari uçuşlardaki güvenliği, ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından tescil edildi.
  • var tabi amcası hürkuş ama henüz bebek büyüsün ondan sonra boeıng miş aırbusmuş görür onlar
  • Yahu bu Airbus boing tekelini kiracak şirket yok mu

Boeing'in son gözdesi 787-9 Dreamliner modelinin ticari uçuşlardaki güvenliği, ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından tescil edildi. 

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Ray Connor, “Sertifikalar, yıllar süren sıkı çalışmanın ve 787-9’un geçen Eylül ayındaki ilk uçuşundan bu yana yürütülen titiz bir uçuş testi programı bir sonucudur. Uçağın ticari operasyonlara hazır olduğuna ilişkin bu onay ile birlikte Boeing’in yanı sıra havayolu ve leasing şirketi olan müşterilerimiz Dreamliner ailesinin en yeni üyesini tüm dünyada müşterileriyle tanıştırmak için sabırsızlanıyor” dedi.

787-9 modelinin bu sertifikayı kazanması için Boeing, beş uçağıyla 1.500 saat test uçuşunun yanı sıra, yer ve laboratuar denemelerini de içeren kapsamlı bir sınav programına katıldı. Titiz ve kapsamlı bir sertifikasyon sürecinin ardından hem FAA hem EASA, 787-9 modeli için Boeing’e Değiştirilmiş Tip Sertifikası vererek, uçağın tasarımının havacılık kurallarına uygunluğunu, güvenli ve güvenilir olduğunu tescil etmiş oldu.

Boeing Ticari Uçakları 787 Modeli Geliştirme Başkan Yardımcısı Mark Jenks, “787-9 modelinin geliştirilme süreci boyunca, tüm küresel çaptaki ekibimiz kendini adamışlığı ve disipliniyle üstün bir performansın ortaya çıkmasını sağladı.  Geçen ilkbaharda montajın başlamasından bu yana, kusursuz bir ilk uçuş ve tam vaktinde gelen bir sertifikasyon ile hem Boeing hem de ortak ekibinin tüm üyelerine olduğu kadar 787-9 gelişimini bu kadar başarılı olmasını sağlayan müşterilerimize teşekkür ederiz” dedi.

FAA aynı zamanda Boeing’e 'Değiştirilmiş Üretim Sertifikası'nı da vererek Boeing üretim sisteminin 787-9 modelini tasarımına uygun olarak imal edebileceğini tescil etti. EASA’nın Avrupalı üreticiler için verdiği üretim sertifikalarının FAA tarafından tanımasına benzer şekilde,  FAA’in Boeing üretimine ilişkin verdiği sertifikaları da  EASA tanıyor.

Tüm dünyadan 26 müşteri 413 adet 787-9 modeli siparişi verdi. Bu rakam, tüm 787 siparişlerinin yüzde 40’ını oluşturuyor.

B787-9 DREAMLINER EASA TESCİLİNİ ALDI

Yorumlar

hobi ~ 10 yıl önce
var tabi amcası hürkuş ama henüz bebek büyüsün ondan sonra boeıng miş aırbusmuş görür onlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 10 yıl önce
Yahu bu Airbus boing tekelini kiracak şirket yok mu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000