22 Ekim 2013, Salı 14:01:49

DAVA YİNE ERTELENDİ

Isparta'da 2007 yılında meydana gelen ve 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasıyla ilgili davanın görülmesine devam edildi.
  • aırport haber artık neden çizmecidan bahsetmiyor yoksa otoparkta sizdemi görüştünüz beyler
  • Şimdi sizlere bu dava ile ilgili detay vermeye devam edeyım,bu dava zaman asımına sokularak kapatılmaya calısılıyor cunku davanın sorumluları dahada yukarlarda ve su an ıcın dokunulmazlıkdan dolayı ve halka verılen korkudan dolayı kımse suc duyurusunda bulunamıyor ve yerel secımler sonucunda beledıye baskanı olunca yıne dokunulmazlık ayagı ıle kımse ellemıyecek ve bu arada davada zaman asımından bıtecek hesap bu nasılkı sıvas ve pamukova tren facıası zaman asımına bırakıldı ve örtüldü ise buda yapılmak ıstenen bu.ama esas atladıkları konu su,hıcbır ıktıdar sonsuza kadar kalmaz ve her sey bır gun gun yuzune cıkar ıste o zaman ılahı adalet tecellı eder.gelelım dava konusuna davada sanık tarafların ıfadelerı dınlendıgınde korkunc gercek zaten ortada mesela 9 saat suren savunmada oktay erdagının ve ali arıdurunun ıfadelerı ınanılmaz sacmalık ,cehalet ve yalan ıle dolu lutfen okuyun adamlar sıvıl havacılıgı yonetmıs hemde bey gıbı ama zıhnıyet tam bır kamyoncu bu kazanın olmaması mumkundegı
  • nedir bu amerika israil korkusu? bilim adamlarımızı taşıyan uçağı amerika ve israilin işbirliği ile türkiyenin önü aydınlık olmasın diye düşürüldü..neden fasa fiso edip itiraf edemiyoruz...suçlu denilen rahmetli pilot serhat özdemir 5 sene amerikada bu uçaktan daha büyüğünü kullanmış biri..yaklaşma esnasında dış mihraklar tarafından ekranları karartılarak uçak düşürüldü..o uçağın içinde kim vardı ? türkiyenin önünü açacak bor rezervlerini araştıran 55 tane bilim adamı !! tümünü tek seferde yok etmenin en iyi yoluydu..vede yapıldı...birde araştırın shgm 'i kimler arayıp bazı belge ve bilgiler için tehdit ve baskı yapıldı ?? olay bu kadar basit..uzaklarda aramayın..gücünüz yetiyorsa abd ve israili yargılayında görelim..yemez dimi..ama rahmete ermişleri gıyablarında kolayca yargılar yıllarca mezardan ses gelmesini bekler türk adaleti..gelmeyincede GEREĞİ DÜŞÜNÜLMEDEN üstü kapatılır..
  • " Bulunamıyor " adlı saçmalayan yorumcu " sisin " keyfinize göre tabii ki suçlu bulunamaz; ama gerçek suçlular ise rahmetli olmadı. Şirket yönetmekten aciz amatörlerin, ne yazık ki kimisi Afrika'da yeni adamlar kazıklıyor; diğerleri ise Arap Ülkelerine kaçtılar, çünkü burada iş bulma ümitler kalmadı. Arapların da bunların ne mal olduklarını öğrenmeleri uzun sürmedi tabii ki. Bilmeden yorum yaparak bu derginin sütunlarını işgal etme ve gülünç duruma düşürme kendini de.
  • Hukuksuzlugun binlerce ornegi gibi bu dava da buyuk bir insanlik ayibidir.
  • Tutuksuz yargılananların hepsi kaçtılar. Bir dava 7 sene sürer ve gerçek suçlular derhal yargılanıp hapse atılmazlarsa bu dava zaman aşımına uğrayarak, gerçek suçlular ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşacaklardır.

Keçiborlu yakınlarında düşen uçakla ilgili davanın Isparta Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 22'nci duruşmasına sanık ve müşteki avukatları ile kazadan hayatını kaybedenlerin yakınları katıldı. Tutuksuz yargılanan sanıklardan duruşmaya katılan olmadı.

Mahkeme heyetinin, bir önceki duruşmada dinlenilmesi istenen tanıkların talimatla alınan ifadelerinin okumasının ardından söz alan müşteki avukatı Şehnaz Yüzer, tanıkların Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün tüm kurallarını eksiksiz bir şekilde anlattıklarını ancak uçak kazasının neden olduğu ile ilgili soruya cevap veremediklerini söyledi.

Bazı tanık ifadelerinin çelişkili olduğunu savunan Yüzer, 20 tanıkla yargılama sürecinin uzatılmaya çalışıldığını, bu durumun kendilerini rahatsız ettiğini ifade etti.

Kaza yapan uçağın bir ay süreyle bakımının yapılmadığını iddia eden Yüzer, "Bu uçağın bakımlarının yapılmadığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü raporlarında vardır. Uçak son bir ay dolmuş gibi çalıştırılmıştır. Bu nedenle uçağın mel ve logbook kayıtlarının mahkemeye sunulmasını talep ediyoruz" dedi.

Sanık avukatları ise tanık beyanlarına katıldıklarını anlatarak, diğer tanıkların da dinlenilmesinin beklenmesini talep etti.

Mahkeme, taleplerin değerlendirilmesi ve diğer tanıklarının dinlenmesi için duruşmayı 21 Ocak 2014'e erteledi.

Yüzer, duruşmanın ardından yaptığı açıklamada, kimse ile kan davalarının bulunmadığını, yasaların ve kanunların uygulanmasını istediklerini söyledi.

Olayın geçmişi

İstanbul'dan Isparta'ya gelen Atlasjet Havacılık AŞ yolcularını taşıyan Dünyaya Bakış (World Focus) Hava Taşımacılığı AŞ şirketine ait yolcu uçağı 30 Kasım 2007'de, Isparta'nın Keçiborlu ilçesi yakınlarındaki Türbetepe mevkisinde düşmüş, kazada 7'si mürettebat 57 kişi ölmüştü.

Kaza ile ilgili pilotlar Serhat Özdemir ve Tahir Aksoy ve Dünyaya Bakış Hava Taşımacılığı AŞ'nin eski ortaklarından Yavuz Çizmeci hakkında dava açılmıştı.

DAVA YİNE ERTELENDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

misafir ~ 9 yıl önce
aırport haber artık neden çizmecidan bahsetmiyor yoksa otoparkta sizdemi görüştünüz beyler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gercekler 1 ~ 9 yıl önce
Şimdi sizlere bu dava ile ilgili detay vermeye devam edeyım,bu dava zaman asımına sokularak kapatılmaya calısılıyor cunku davanın sorumluları dahada yukarlarda ve su an ıcın dokunulmazlıkdan dolayı ve halka verılen korkudan dolayı kımse suc duyurusunda bulunamıyor ve yerel secımler sonucunda beledıye baskanı olunca yıne dokunulmazlık ayagı ıle kımse ellemıyecek ve bu arada davada zaman asımından bıtecek hesap bu nasılkı sıvas ve pamukova tren facıası zaman asımına bırakıldı ve örtüldü ise buda yapılmak ıstenen bu.ama esas atladıkları konu su,hıcbır ıktıdar sonsuza kadar kalmaz ve her sey bır gun gun yuzune cıkar ıste o zaman ılahı adalet tecellı eder.gelelım dava konusuna davada sanık tarafların ıfadelerı dınlendıgınde korkunc gercek zaten ortada mesela 9 saat suren savunmada oktay erdagının ve ali arıdurunun ıfadelerı ınanılmaz sacmalık ,cehalet ve yalan ıle dolu lutfen okuyun adamlar sıvıl havacılıgı yonetmıs hemde bey gıbı ama zıhnıyet tam bır kamyoncu bu kazanın olmaması mumkundegı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Astronot ~ 9 yıl önce
Şu savunmadaki yalan ve saçmalıklardan biraz bahis ette bilgimiz görgümüz artsın. Senin keyfin istedi diye suç veya suçlu mu ihdas edilecekmiş. O savunmaları ben de dinledim ve okudum sen anlayamamışsan onların mı suçu sen dön bir kendine bak. Maşallah herkesin herşeyi bildiği ülke. Hayatında hiç uçağa bindin mi?sen önce onu söyle.
Çıko çocuk ~ 9 yıl önce
Yorumu döktürmüşsün de ne dediğini anlayamadık. Uçağın dağa indirildiği gerçeğinin dışında bildiğin bir gerçek varsa yazsan da aydınlansak.
KÖR OLMAYIN !! ~ 9 yıl önce
nedir bu amerika israil korkusu? bilim adamlarımızı taşıyan uçağı amerika ve israilin işbirliği ile türkiyenin önü aydınlık olmasın diye düşürüldü..neden fasa fiso edip itiraf edemiyoruz...suçlu denilen rahmetli pilot serhat özdemir 5 sene amerikada bu uçaktan daha büyüğünü kullanmış biri..yaklaşma esnasında dış mihraklar tarafından ekranları karartılarak uçak düşürüldü..o uçağın içinde kim vardı ? türkiyenin önünü açacak bor rezervlerini araştıran 55 tane bilim adamı !! tümünü tek seferde yok etmenin en iyi yoluydu..vede yapıldı...birde araştırın shgm 'i kimler arayıp bazı belge ve bilgiler için tehdit ve baskı yapıldı ?? olay bu kadar basit..uzaklarda aramayın..gücünüz yetiyorsa abd ve israili yargılayında görelim..yemez dimi..ama rahmete ermişleri gıyablarında kolayca yargılar yıllarca mezardan ses gelmesini bekler türk adaleti..gelmeyincede GEREĞİ DÜŞÜNÜLMEDEN üstü kapatılır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
analiz ~ 9 yıl önce
geride kalan bilim adamlarına değer verin. uçaktaki her yolcu bilim adamı değildi. uçaktakiler bor konusunda çalışmıyorlardı ve bu konuda tek proje veya yayınları yoktur ! uçaktakilerin çalışmaları neydi de bu komplo teorisi var ? hiçbir yabancı mihrak, kendi ülkesinde piyon olanlar kadar ülkemize zarar veremez.
Saçmalama ~ 9 yıl önce
" Bulunamıyor " adlı saçmalayan yorumcu " sisin " keyfinize göre tabii ki suçlu bulunamaz; ama gerçek suçlular ise rahmetli olmadı. Şirket yönetmekten aciz amatörlerin, ne yazık ki kimisi Afrika'da yeni adamlar kazıklıyor; diğerleri ise Arap Ülkelerine kaçtılar, çünkü burada iş bulma ümitler kalmadı. Arapların da bunların ne mal olduklarını öğrenmeleri uzun sürmedi tabii ki. Bilmeden yorum yaparak bu derginin sütunlarını işgal etme ve gülünç duruma düşürme kendini de.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Hukuksuzlugun binlerce ornegi gibi bu dava da buyuk bir insanlik ayibidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyidir ~ 9 yıl önce
Bu dava bir kaç kişinin nemalanması için iyi yol oldu. Bu davadan bişey çıkmayacağını herkes biliyor da musluğun kesilmesini istemediği için uzattıkça uzatıyor
B-52 ~ 9 yıl önce
Tutuksuz yargılananların hepsi kaçtılar. Bir dava 7 sene sürer ve gerçek suçlular derhal yargılanıp hapse atılmazlarsa bu dava zaman aşımına uğrayarak, gerçek suçlular ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşacaklardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bulunamıyor ~ 9 yıl önce
Gerçek suçlular sizlere ömür bu kazada hayatını kayıp ettiği için başka da suçlu bulunamıyor. Ancak sadece sisin keyfiniz için de suçlu bulmak mümkün olamadığı için bu dava da uzadıkça uzuyor. Hatta bu dava üzerinden nemalanan nemalanan maşallah.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000