03 Nisan 2012, Salı 15:07:43

VAN'A İKİNCİ HAVALİMANI MI GELİYOR?

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Van'a ikinci bir havalimanı yapılması veya mevcut havalimanının genişletilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi...
  • ARKADAŞLAR PEGASUS UN GECE 21.30 VAN SAW UÇUŞLARI VAR VAN HAVALİMANININ SORUNU İNİŞ LİMİTLERİ ODA CİHAZLARLA GİDERİLİR BUNLARLA UĞRAŞALIM
  • VAN'ın esas problemi kategori ve konum sebebiyle gece uçuşlarının olamaması. Bu durumda AJET öğleden sonra artan talebi karşılamak için kış tarifesinde 15:30 ve 16:30 VAN kalkışa sefer koymuştu. Yaz tarifesinde bu durum biraz düzeltilerek 14:45 ve 16:00 yapmış... Van'a gece yatı uçağı olamadığı için sabah erkende kalkış olmuyor malesef. Diğer şehirlerde, Elazığ, Diyarbakır vb, yatı uçağı olduğu için sabah 7 gibi Ankara kalkışları var.
  • HABERİNDEKI YORUMLARI OKUYUN TURK EVLADI OLAN HERKEZ ORADAKI YORUMLARI BENZER YTOTUM YAPSIN
  • FOTOGRAFTAKI SAYIN VEKILIMIZE BAKILIRSA BIRSEYE EPEY KIZMIS YA DA TATLAR BIR SEKILDE KACMIS ,ANLASILAN ORADA BIR CACIK YAPILMIS AMA OLMAMIS, BEYAZ FIX DEN SONRA NE TARZ BIR YAKLASMA UYGULANIR YA DA DAGLARI NASIL TRASLARIZ SEKLINDE KARA KARA DUSUNUYOR HERHALDE YADA ESENK DEN ESENLIK MI UMUYOR NE ? ANLASILIR DURUM DEGIL..
AK Parti Van İl Başkanlığını ziyaret eden Kayatürk, Ferit Melen Havalimanı'nın artık ihtiyaca cevap veremediğini söyledi. Her gün 10-15 uçağın iniş-kalkış yaptığı Van'a yeni bir havalimanı yapılması gerektiğini, bunun mümkün olmaması durumunda ise en azından mevcut limanın kapasitesinin genişletilmesi gerektiğini dile getiren Kayatürk, bu konuda AK Parti Van milletvekilleri ve Van Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte bir girişim başlattıklarını anlattı.

Kayatürk, "Van'da mutlaka ikinci bir havalimanının yapılması için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı nezdinde girişim başlattık. Bunun bu aşamada mümkün olmaması durumunda ise mevcut limanın kapasitesinin genişletilmesini istedik. Girişimlerimiz üzerine bakanlık bir fizibilite çalışması başlattı. Biz bu raporun sonucunu bekliyoruz" dedi.

1943 yılında hizmete giren 4 bin 410 metrekare alana sahip Van Ferit Melen Havaalanı, geçen yıl uluslararası ulaşıma açılarak havalimanına dönüştürüldü.
VAN'A İKİNCİ HAVALİMANI MI GELİYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 6 yıl önce
ARKADAŞLAR PEGASUS UN GECE 21.30 VAN SAW UÇUŞLARI VAR VAN HAVALİMANININ SORUNU İNİŞ LİMİTLERİ ODA CİHAZLARLA GİDERİLİR BUNLARLA UĞRAŞALIM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
VAN'ın esas problemi kategori ve konum sebebiyle gece uçuşlarının olamaması. Bu durumda AJET öğleden sonra artan talebi karşılamak için kış tarifesinde 15:30 ve 16:30 VAN kalkışa sefer koymuştu. Yaz tarifesinde bu durum biraz düzeltilerek 14:45 ve 16:00 yapmış... Van'a gece yatı uçağı olamadığı için sabah erkende kalkış olmuyor malesef. Diğer şehirlerde, Elazığ, Diyarbakır vb, yatı uçağı olduğu için sabah 7 gibi Ankara kalkışları var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
HABERİNDEKI YORUMLARI OKUYUN TURK EVLADI OLAN HERKEZ ORADAKI YORUMLARI BENZER YTOTUM YAPSIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
FOTOGRAFTAKI SAYIN VEKILIMIZE BAKILIRSA BIRSEYE EPEY KIZMIS YA DA TATLAR BIR SEKILDE KACMIS ,ANLASILAN ORADA BIR CACIK YAPILMIS AMA OLMAMIS, BEYAZ FIX DEN SONRA NE TARZ BIR YAKLASMA UYGULANIR YA DA DAGLARI NASIL TRASLARIZ SEKLINDE KARA KARA DUSUNUYOR HERHALDE YADA ESENK DEN ESENLIK MI UMUYOR NE ? ANLASILIR DURUM DEGIL..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000