15 Aralık 2013, Pazar 08:22:14

RİZE'Yİ HAVALİMANI HEYECANI SARDI

Rize Kent Konseyi Başkanı Hamit Turna Rize Havalimanı için Ulaştırma Bakanlığı’nın yer hazırlığına giriştiğini belirterek, “Şu anda 3 yer belirlendi. En uygun olanı hangisiyse havalimanı olarak burası belirlenecek” dedi.
  • rizeye hava alanı büyük ölçüde lazım ayder yaylasına yılda kaç insan geliyor düşünemezsiniz bu turistlerin hemen hemen yarısı ülke dışı dan geliyor ülkemizden çoğu insanlar turistlik amaçlı geliyor rizeye yapılacak hava alanı çoğu ili geçecek ve rizeye ekonomik kalkınma yaşayacak buna emin olun trabzondan inen yolcular perişan oluyor bu yüzden bür hava alanıda rizeye lazım (ardeşenli)
  • Göreceksiniz rize trabzonu üçe katlıcak yolcuda
  • Ey trabzonlu kardeslerım ben fındıklı ilcesındeyım inanin bazen gurcıstana inis yapiyorum gavur memleket daha yakın simdi sizce rizeye hava alani lazimdeyılmi kardaslar
  • Rizeli olmayıp böyle saçma sapan yorum yapan arkadaşlara sesleniyorum. Önce bir trabzona uçup ordan ardeşene pazara fındıklıya bir geçin bakalım kaç km yol yapacaksınız. Sabah 8 uçağı için 5 te belkide daha erken havaşa binip 2 saat yol gidip bide yalandan havalimanında beklemek nedir siz bilir misiniz? Çayeli,Pazar yada ardeşen ilçelerinden birine yapılacak bir havalimanı rizeli ve artvinli olan bütün vatandaşları rahatlatacsktır. Birde şunu göz önünde bulundurun lütfen Rize aşırı dereceden göç veren bir şehir,sadece ben bile istanbulda yaşayan ve rize ile bağlarını koparmamış 50 hane sayabilirim. Velhasılı bilgisizce ve ezbere yorum yapmadan önce lütfen bölgeyi biraz araştırın.

Rize Kent Konseyi Başkanı Hamit Turna Rize Havalimanı için Ulaştırma Bakanlığı’nın yer hazırlığına giriştiğini belirterek, “Şu anda 3 yer belirlendi. En uygun olanı hangisiyse havalimanı olarak burası belirlenecek” dedi.

Havaalanı ile ilgili komisyonun hazırladığı raporun şu anda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde olduğunu kaydeden Turna, “Dosya Başbakan’a sunuldu. Seçim çalışmaları olduğu için bekleniyor. Diğer bir yandan da yer tespit çalışmaları yapılıyor. Ulaştırma Bakanlığı yer tespit çalışmalarıyla uğraşıyor. 3 tane yer belirledi. En uygun yer hangisiyse oraya karar verilecek. Rize havalimanı projesinin seçimlerden önce açıklanmasını bekliyoruz. Yerel seçimlerden önce sayın başbakanın bu müjdeyi vermesini bekliyoruz” dedi.

Rize’nin gerçekten bir havaalanı ihtiyacı olduğunu da söyleyen Turna, “Havaalanı ile ilgili bir komisyon oluşturuldu ve komisyonun çalışmaları sonucunda böyle bir ihtiyacın var olduğunu saptadık. Dosyayı Başbakana ulaştırdık. Başbakan da bu talebin resmileştirilmesini istedi. Havaalanının yapılması doğrultusunda görüş var. Bunun hayata geçirilmesini bekliyoruz. Trabzon’da havalimanı var çok yakın deniyor. Biz iki komşu kentiz. Bazen sis oluyor başka illere gidebiliyor. Sonuç olarak Karadeniz’i bütün olarak düşünüyoruz. Karadeniz bu yatırımda da birlikte kazanacaktır. Rize ile Trabzon’un birbirini çekemez düşünceleri vardır. Ben böyle düşünmüyorum. Trabzon ve Rize iki kardeş ildir. Birbirlerini desteklemeleri gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

RİZE'Yİ HAVALİMANI HEYECANI SARDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
rizeye hava alanı büyük ölçüde lazım ayder yaylasına yılda kaç insan geliyor düşünemezsiniz bu turistlerin hemen hemen yarısı ülke dışı dan geliyor ülkemizden çoğu insanlar turistlik amaçlı geliyor rizeye yapılacak hava alanı çoğu ili geçecek ve rizeye ekonomik kalkınma yaşayacak buna emin olun trabzondan inen yolcular perişan oluyor bu yüzden bür hava alanıda rizeye lazım (ardeşenli)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilyas çetinkaya ~ 4 yıl önce
Göreceksiniz rize trabzonu üçe katlıcak yolcuda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lazı ~ 4 yıl önce
Ey trabzonlu kardeslerım ben fındıklı ilcesındeyım inanin bazen gurcıstana inis yapiyorum gavur memleket daha yakın simdi sizce rizeye hava alani lazimdeyılmi kardaslar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Rizeli olmayıp böyle saçma sapan yorum yapan arkadaşlara sesleniyorum. Önce bir trabzona uçup ordan ardeşene pazara fındıklıya bir geçin bakalım kaç km yol yapacaksınız. Sabah 8 uçağı için 5 te belkide daha erken havaşa binip 2 saat yol gidip bide yalandan havalimanında beklemek nedir siz bilir misiniz? Çayeli,Pazar yada ardeşen ilçelerinden birine yapılacak bir havalimanı rizeli ve artvinli olan bütün vatandaşları rahatlatacsktır. Birde şunu göz önünde bulundurun lütfen Rize aşırı dereceden göç veren bir şehir,sadece ben bile istanbulda yaşayan ve rize ile bağlarını koparmamış 50 hane sayabilirim. Velhasılı bilgisizce ve ezbere yorum yapmadan önce lütfen bölgeyi biraz araştırın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000