14 Ağustos 2009, Cuma 13:30:26

ZEKİ KAPTAN BU AKŞAM AIRPORT TV'DE

Emekli Kaptan pilot Zeki Kılıç’ın Airport TV’de yaptığı açıklamalar geniş yankı buldu...
  • Bu sefer ne çıkarı var acaba... Kendisine fail olan asker kökenliler, inlizcesi zır subaylar ve 4 dersten sınavı geçemeyip torpil diye yalvaran silah arkadaşlarının isim listesini gönderelim de biraz utansın. Utanmaz ya... Neden sahneye -yeniden-çıktı acaba onu merak ediyorum. Ülkeyi batıranlar bunlar... Kıbrısta Türk gemisini batırdığı gibi. Başarılı ortalık karıştırıcı. Otoriteye saygısı olsa pilot brövesine saygısı olsa, milletine saygısı olsa, bırakın hepsini kendisine saygısı olsa bunları konuşmaz. Tek kendisi biliyor ama bizde onu İstanbul Airlines döneminden biliyoruz. Zeki dede evine git. Evine git ve evinde sus. Amerikaya kızının yanına git ve bu zırvaları orada da söyle. Sonrada Yankiler sana bir uçuş dersi versinler :-)
  • 1 pilot 1 yılda saat dolduruyor oluyor.1 teknisyen 5 yılda lisans alabiliyor üstüne 2 yıl tecrübe istiyor.(check for EASA regulatıons) Aranızda kavgayı bırakın .... BEST PILOT IS AUTOPILOT
  • Özellikle sevgili gençlere sesleniyorum.Sizler iki kanalda birden horoz döğüşüne devam ederken birileri 4817 sayılı kanunu çiğneyerek Milli Havayolunuza bile yabancı pilot doldurdu.Bizler kör döğüşü yaparken birileri uçak tip eğitiminin bedelini artık piotlara ödetiyor.Bizler birbirimize saldırırken,Birileri artık uçucu personele kıdem tazminatı vermemeye başladı.Bizler birbirimizle uğraşırken birileri zatan olmayan haklarınızı daha da yok ederek bizleri esir haline getirdi.Yaşlı bir büyüğünüzün talihsiz bir sözüne gösterdiğiniz tepkinin onda birini,TALPA,HAVA-İŞ,TÖSHİD ve SHGM ye göstersek bugün bu halde olmazdık.Lütfen kendinize gelin,tepkinizi doğru adreslere yöneltin.Kpt.F.ALTUNBULAK.
  • harap okulundan aldığın çakma müendis diploması ile atıp tutma...herkes herşeyi biliyor artık...milleti aptal zannetme...nakliye uçağını jet uçağı gibi kullanan senin gibi bir sürü çakma pilot var bu camiada...fakat artık yavaş yavaş sistem siden vazgeçmeye başladı bu nedenle zekim dedemde barım barım bagırıp tv ekranlarında kendisine iş arıyor....inan para için çok basitleşiyorsunuz...sivil havacılığın sizin gibi gerçekten dandik pilotlara ihtiyacı yokkk

‘Söylediklerimin arkasındayım’ diyen Kılıç, bu akşam yeniden Airport TV canlı yayınında tartışmaları değerlendirecek.

Tailwind Havayolları’nın tanıtım gecesinde Airport TV mikrofonlarına konuşan emekli kaptan pilot Zeki Kılıç, ‘ Türkiye’deki pilot eğitimleri ve pilotlar hakkında ne düşünüyorsunuz’ şeklindeki bir soru üzerine pilotlarla ilgili bazı suçlamalarda ve tespitlerde bulunmuştu.

Kılıç’ın bu açıklamaları sektörde büyük yankı uyandırdı. Haberin ardından Airport TV ve AirportHaber’e mail ve telefon yağdı. Bazı kesim Kılıç’ı ağır dille eleştirirken, bazıları ise açıklamalarda haklı olunan yönler bulunduğunu kaydetti.

Türkiye Havayolları Pilotları Derneği TALPA da, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Tüm eleştirilere rağmen geri adım atmayan Zeki Kılıç, “ Sözlerimin arkasındayım” dedi.

Emekli Kaptan pilot Zeki Kılıç, bu akşam saat 20:00’de bu kez canlı yayında eleştirilere cevap verecek.

ZEKİ KAPTAN BU AKŞAM AIRPORT TV'DE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bu sefer ne çıkarı var acaba... Kendisine fail olan asker kökenliler, inlizcesi zır subaylar ve 4 dersten sınavı geçemeyip torpil diye yalvaran silah arkadaşlarının isim listesini gönderelim de biraz utansın. Utanmaz ya... Neden sahneye -yeniden-çıktı acaba onu merak ediyorum. Ülkeyi batıranlar bunlar... Kıbrısta Türk gemisini batırdığı gibi. Başarılı ortalık karıştırıcı. Otoriteye saygısı olsa pilot brövesine saygısı olsa, milletine saygısı olsa, bırakın hepsini kendisine saygısı olsa bunları konuşmaz. Tek kendisi biliyor ama bizde onu İstanbul Airlines döneminden biliyoruz. Zeki dede evine git. Evine git ve evinde sus. Amerikaya kızının yanına git ve bu zırvaları orada da söyle. Sonrada Yankiler sana bir uçuş dersi versinler :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
1 pilot 1 yılda saat dolduruyor oluyor.1 teknisyen 5 yılda lisans alabiliyor üstüne 2 yıl tecrübe istiyor.(check for EASA regulatıons) Aranızda kavgayı bırakın .... BEST PILOT IS AUTOPILOT

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Özellikle sevgili gençlere sesleniyorum.Sizler iki kanalda birden horoz döğüşüne devam ederken birileri 4817 sayılı kanunu çiğneyerek Milli Havayolunuza bile yabancı pilot doldurdu.Bizler kör döğüşü yaparken birileri uçak tip eğitiminin bedelini artık piotlara ödetiyor.Bizler birbirimize saldırırken,Birileri artık uçucu personele kıdem tazminatı vermemeye başladı.Bizler birbirimizle uğraşırken birileri zatan olmayan haklarınızı daha da yok ederek bizleri esir haline getirdi.Yaşlı bir büyüğünüzün talihsiz bir sözüne gösterdiğiniz tepkinin onda birini,TALPA,HAVA-İŞ,TÖSHİD ve SHGM ye göstersek bugün bu halde olmazdık.Lütfen kendinize gelin,tepkinizi doğru adreslere yöneltin.Kpt.F.ALTUNBULAK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
harap okulundan aldığın çakma müendis diploması ile atıp tutma...herkes herşeyi biliyor artık...milleti aptal zannetme...nakliye uçağını jet uçağı gibi kullanan senin gibi bir sürü çakma pilot var bu camiada...fakat artık yavaş yavaş sistem siden vazgeçmeye başladı bu nedenle zekim dedemde barım barım bagırıp tv ekranlarında kendisine iş arıyor....inan para için çok basitleşiyorsunuz...sivil havacılığın sizin gibi gerçekten dandik pilotlara ihtiyacı yokkk

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000