03 Kasım 2016, Perşembe 16:44:27

TALPA lisan merkezi açıyor

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), pilotlar için lisan merkezi açacağını duyurdu.
  • Amac ne acaba burada..parayla kurs mu verilecek.dil yeterliliği icin.piyasada level 5 olan biri var midir Turkiyede.pilot ya da hava trafikci ..
  • şartlardaki "Son 4 yıl içerisinde en az 2 senelik İngilizce dili öğretmenliği yapmış olmak" da neyin nesi? PPL sahibi olacak son 4 senede en az 2 sene -dil öğretmenliği- yapacak... sanki zaten kimlerin geleceğine karar verilmiş gibi bir his var... talpa eğitim merkezi falan boşverin bu işleri... eğitilmesi gerekeni uygun kurslara yönlendirirsiniz. otoparkta yaptıklarınızın açıklamasını yapın önce... kıyamet yıl sonunda kopacak...
  • Ya birak allahaskina TOEFL yazmayi bile bilmiyorsunuz. Ayrica TOEFL PBT mi kaldi ki 600 küsurlu sayilardan bahsediyorsunuz. Artik kagit uzerinde degil internet uzerinde yapiliyor TOEFL. TOEFL IBT karsiligini yazamayacak kadar içler acısı bir ilan olmus.
  • Maaşlar ödenmiyor; Talpa tıs, işten atılanlar var; Talpa tıs. Yahu bir basın açıklaması yapın bari.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), pilotlar için lisan merkezi açacağını duyurdu.

İnternet sitesi üzerinden duyuru yapan TALPA, başvuru için şartları ve kuralları da belirledi. 

İşte TALPA'nın ilanı:

Değerli Üyelerimiz,

Yeni açılacak olan TALPA İngilizce seviye belirleme test merkezimiz için interlocutor (sınavı yapan kişi) olmak üzere gerekli donanımlara sahip kişiler arasından seçim yapılacaktır.

Başvuruda bulunmak için aşağıdaki şartları sağlayan adaylar, özgeçmişlerini 15 Kasım 2016 Salı gününe kadar talpa@talpa.org adresine ‘INTERLOCUTOR BAŞVURU’ konu başlığı ile gönderebilir veya TALPA merkez binamızda bizzat başvuruda bulunabilirler.

Kimler interlocutor olabilir?:

1. MİNİMUM PPL SAHİBİ PİLOTLAR veya HAVA TRAFİK KONTROLÖRLERİ için ARANAN ÖZELLIKLER:
• İngilizce  dil yeterliliği olarak minimum “ICAO Extended Level 5” seviyesine sahip olduğunu kanıtlamalı

2. İNGİLİZCE DİLİ UZMANINDA ARANAN ÖZELLİKLER:

• Son 4 yıl içerisinde en az 2 senelik İngilizce dili öğretmenliği yapmış olmak
• Üniversite diploması (dil üzerine olmak zorunda değil) sahibi olmak
• IELTS de 7, TOFEL da 637 puan veya eşdeğer ingilizce yeterliliğini gösteren belge sahibi olmak
• 40 saatlik RT(Radiotelephony) tecrübesini kanıtlamalı

Seçilen adaylar TALPA merkezinde 1 haftalık (toplamda 40 saat) eğitimi tamamladıktan sonra, başarılı olanlar TALPA/TEC (The English Center)  interlocutor’ı olarak sertifika sahibi olacaktır ve sözleşme yapılacaktır.

TALPA
Yönetim Kurulu

TALPA lisan merkezi açıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Pilot 34 ~ 2 yıl önce
Amac ne acaba burada..parayla kurs mu verilecek.dil yeterliliği icin.piyasada level 5 olan biri var midir Turkiyede.pilot ya da hava trafikci ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yönetim istifa. ~ 2 yıl önce
şartlardaki "Son 4 yıl içerisinde en az 2 senelik İngilizce dili öğretmenliği yapmış olmak" da neyin nesi? PPL sahibi olacak son 4 senede en az 2 sene -dil öğretmenliği- yapacak... sanki zaten kimlerin geleceğine karar verilmiş gibi bir his var... talpa eğitim merkezi falan boşverin bu işleri... eğitilmesi gerekeni uygun kurslara yönlendirirsiniz. otoparkta yaptıklarınızın açıklamasını yapın önce... kıyamet yıl sonunda kopacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ICAO web sayfasindan kendinize bilgilendirebilir siniz.. ~ 2 yıl önce
Once biraz arastirip, bunun ICAO tarafindan nasil kriterlestirdigine bakar misiniz?
Tk pilot ~ 2 yıl önce
Otopark krizi dediğinizin açıklaması yapıldı.. Kısaca otoparka girerken "talpa dolu" yazısına daha az maruz kalmamız için. Ppl e gelince; kış şartlarında bile maximum 4 ay süren bir eğitim. Sonuç; abartmayın lütfen:)
Okuduğunu anlamayan ~ 2 yıl önce
İlan gayet açık,ya Ppl sahibi yada İngilizce eğitimi görmüş neyi anlamadın.Sen hala otoparka salla.Şimdi Otoparka girdiğinde yer buluyorsun helal olsun Talpa'ya.Adamlar 1 sene olmadan SHT1L dil yeterliliği talimatı,Sht-Med sağlık yeterliliği talimatını değiştirtti.Sınava giremeyen kaptanlara Shgm'den gün aldı.Sen ise rahatın bozuldu diye otoparkı diline dolamışsın.Beğenmiyorsan verirsin 240 TL yi alırsın kartını Tav'dan olur biter...
otopark ~ 2 yıl önce
otopark krizine yapılan açıklamaya herkes gülüyor kimseyi tatmin etmedi. yok ticari arac olarak kullanılıyormuş yok araçlar uzun yatıyormuş tespit edilmiş. madem tespit ettiniz kişilere cezaları verin lütfen. tek araç zorunluluğu, üyelik zorunluluğu gibi garip uygulamalarla "talpa dolu" ya çözüm zor. şu an talpa dolunun azalmasının nedeni de otoparkın genelde zaten boş olması. TAV bile kendileri acısından bir sorun olmadığını kastediyor. zahmet edip ICAO kuralını yazmışsınız ama dil eğitimiyle neden bu kadar ilgilisiniz yazmamışsınız. tüm problemleri çözdünüz bir bu mu kalmıştı? yönetime geldiğniizden beri hangi problemi çözdüğünüzü de bir epostayla üyelerinize bildirir misiniz? otopark kullanımı için kabin ve docoya nasıl bir zorunluluk getireceksiniz bunu da yazar mısınız????
TK pilot ~ 2 yıl önce
Otopark krizinin açıklaması yapılmışmış..neyi açıkladınız. Kaptanların kartlarını iptal ediyorsunuz da, kabinin, loadmasterlerin, uçan şeflerin ve yabancıların kartlarını neden iptal etmiyorsunuz! İkiyüzlülüğü bırakın!
Tk pilot ~ 2 yıl önce
Bir tane derneğimiz var şurda. Pilotların başka derneği var mı? Başıma birşey gelse derdime muhattap. Gel gör ki etmediğiniz laf yok. Şu yaptığınız suçlamarda bi yapıcılık yok.. Öyle bomboş konuşuyorsunuz. Sahiden kasti olarak kaptnların kartı alınıyormuş da diğerlerininki alınmıyormuş buna inanabiliyorsunuz. Vallahi kusura bakmayın kaptanım da, talimatname açık, kimbilr ne halt ettiniz de kaptırdınız kartınızı
TOEFL ~ 2 yıl önce
Ya birak allahaskina TOEFL yazmayi bile bilmiyorsunuz. Ayrica TOEFL PBT mi kaldi ki 600 küsurlu sayilardan bahsediyorsunuz. Artik kagit uzerinde degil internet uzerinde yapiliyor TOEFL. TOEFL IBT karsiligini yazamayacak kadar içler acısı bir ilan olmus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TOEFL pbt score olarak aciklanabilir. ~ 2 yıl önce
Toefl pbt veya cbt skor olarak aciklamakta hicbir problem yoktur. Toefl bu skor karsiligi gelen puanlari aciklamistir. Siz pbt skor isteniyor diye, toefl ibt ye giremezsiniz diye birsey yoktur. Amerika da hala Pbt skor yazilip, fakat karsiligini toefl ibt alarak giris yaptigin universiteler vardir. Boyle seylere takilmadan, isin ozune bakabiliriz. Toefl bu hizmeti bilgisayar olmayan yerlere de vermektedir.
Bir dakika ~ 2 yıl önce
Maaşlar ödenmiyor; Talpa tıs, işten atılanlar var; Talpa tıs. Yahu bir basın açıklaması yapın bari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Talpa ya gelip, gorev almak ister misiniz? ~ 2 yıl önce
Sizi Talpa ya gorev almaya, bizlere yardim etmeye, planlariniz bir powerpoint sunum yaparak, bize ve yetkilere sunmaniz istiyoruz.
Görev ~ 2 yıl önce
Talpa'da görev yapacak kişilerin en azından başkanın bir şirketle bağlantısı olmaması gerekiyor.
Benden görev bekleyen ~ 2 yıl önce
Power point falan çok komik olmuş. Seçilmişsiniz buyrun bu kadar olay oluyor bir konuşun.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000