18 Nisan 2014, Cuma 16:48:31

TALPA'DAN PİLOTLAR GÜNÜ MESAJI

TALPA Başkanı Gürcan Mantı, bu yıl ilk kez dünya pilotlar günü olarak kutlanacak olan 26 Nisan Pilotlar Günü öncesinde bir değerlendirmede bulundu.
  • Tebrikler mantı kaptanım uluslararası bir sunum olmuş ancak bu bir sorun çözmek değil uluslararası havacılık siyasetı yapmışsınız ,ancak ülkemizde çözülmesi beklenen o kadar sorunumuz varken buna sevindim diyemeyeceğim.şuan kaptanlığı haketmiş gerek saat gerekse hizmet süresi olarak çok F/O var ama kaptan yapılmıyor nedenmi?çünkü SHGM tarafından yabancı kaptanlara konulmuş bir kota yok.şirketler de bünyesinde çalışan yabancı kaptanları kışın 4-5 ay zorunlu izne gönderiyorlar,bu vesile ile yaklaşık 1 milyon Euro maaş ödemeyerek kar yapıyorlar .ohhh alan razı veren razı neden Türk kaptan yetiştireyimki bana ne Mİlliyimiş falan filan değilmi kaptanım.tabi yabancılarda kazandıkları parayı Türk ekonomisine katıyorlardır hiç ülkelerine götürmüyorlardır!!!!! Kaptanım bu tür sıkıntılarımızı çözün sizie alkış tutalım,bizler bu durumlarda iken sizlerin bu fantazılerinize sevinmemizi beklemeyin.Pilotlar gunu bu şekliyle sizlerin gününüz olmaktan öte geçemez.dolayısı ile gununuzde kutlu olsun!!!!!
  • Bu talpa , pilotlar için şimdiye kadar ne yapmıştır , bilen var mı ?
  • Gurbetçi pilot'a Koçum sen bilmediğin işlere burnunu sokma. Sonra kırıverirler burnunu. Sen oralarda yaşamaya devam et , olur mu ?
  • Ben sormak istiyorum thy nin calistigi insan kaynaklari sirketlerinden thy ye alinan her eleman icin hangi thy personeli ne kadar kazaniyor.

TALPA Başkanı Gürcan Mantı, bu yıl ilk kez dünya pilotlar günü olarak kutlanacak olan 26 Nisan Pilotlar Günü öncesinde bir değerlendirmede bulundu.

TALPA tarafından yapılan açıklamada:

26 Nisan, ülkemizde 1 numaralı pilot lisansına sahip olan pilot Feza Evrensev’in Türkiye semalarında ilk uçuşu yaptığı gün olarak kayıtlara geçmiş ve bu günün anısına 15 yıldır her 26 Nisan, TALPA’nın öncülüğü ve organizasyonu ile Pilotlar Günü olarak kutlanmaktadır.

Bugüne kadar sadece ülkemizde “26 Nisan Pilotlar Günü” olarak kutlanan etkinlik, 2013 yılında Dublin’de yapılan IFALPA (Uluslararası Havayolu Pilot Birlikleri Federasyonu) Genel Kurulunda TALPA heyetinin yaptığı önerinin kabul edilmesi ile bu yıldan itibaren her yıl “26 Nisan Dünya Pilotlar Günü” olarak kutlanmaya başlanacaktır.

Havacılık sektörü için oldukça önemli olan bu önemli günün ilk kutlamasının, öneri sahibi olan TALPA’nın ev sahipliğinde İstanbul’da yapılmasına IFALPA tarafından  karar verilmiştir.

Bu yıl ilk kez uluslararası düzeyde kutlanacak olan Dünya Pilotlar Gününe ilişkin bilgi veren TALPA Başkanı Kpt. Plt. Gürcan Mantı,  “Dünyada Anneler Günü, Babalar Günü, Kadınlar Günü gibi birçok özel gün var. Pilotlar Günümüzü uluslararası bir nitelik kazandırarak tüm dünya pilotlarına ve mesleğimize armağan etmenin onurunu TALPA olarak yaşıyor ve bundan gurur duyuyoruz. Bu aynı zamanda, uluslararası meslek örgütleri nezdinde TALPA’nın artan itibarının da bir göstergesidir…” diyerek günün anlam ve önemini kısaca özetlemiştir.
 

TALPA'DAN PİLOTLAR GÜNÜ MESAJI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Pilot ~ 4 yıl önce
Tebrikler mantı kaptanım uluslararası bir sunum olmuş ancak bu bir sorun çözmek değil uluslararası havacılık siyasetı yapmışsınız ,ancak ülkemizde çözülmesi beklenen o kadar sorunumuz varken buna sevindim diyemeyeceğim.şuan kaptanlığı haketmiş gerek saat gerekse hizmet süresi olarak çok F/O var ama kaptan yapılmıyor nedenmi?çünkü SHGM tarafından yabancı kaptanlara konulmuş bir kota yok.şirketler de bünyesinde çalışan yabancı kaptanları kışın 4-5 ay zorunlu izne gönderiyorlar,bu vesile ile yaklaşık 1 milyon Euro maaş ödemeyerek kar yapıyorlar .ohhh alan razı veren razı neden Türk kaptan yetiştireyimki bana ne Mİlliyimiş falan filan değilmi kaptanım.tabi yabancılarda kazandıkları parayı Türk ekonomisine katıyorlardır hiç ülkelerine götürmüyorlardır!!!!! Kaptanım bu tür sıkıntılarımızı çözün sizie alkış tutalım,bizler bu durumlarda iken sizlerin bu fantazılerinize sevinmemizi beklemeyin.Pilotlar gunu bu şekliyle sizlerin gününüz olmaktan öte geçemez.dolayısı ile gununuzde kutlu olsun!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu talpa , pilotlar için şimdiye kadar ne yapmıştır , bilen var mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Gurbetçi pilot'a Koçum sen bilmediğin işlere burnunu sokma. Sonra kırıverirler burnunu. Sen oralarda yaşamaya devam et , olur mu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ik.sirketleri ~ 4 yıl önce
Ben sormak istiyorum thy nin calistigi insan kaynaklari sirketlerinden thy ye alinan her eleman icin hangi thy personeli ne kadar kazaniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000